Marta Kaczyńska. (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Źródło: (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 3 Marca 2021

Marta Kaczyńska zauważona podczas tankowania auta. Nie wybrała Orlenu

Fotoreporterzy pojechali za Martą Kaczyńską. Adwokatka podczas podróży SUV-em marki Audi zatrzymała się, by uzupełnić paliwo. Jak się okazało, siostrzenica Jarosława Kaczyńskiego nie zdecydowała się na usługi Orlenu. Co na to Zjednoczona Prawica?

Od nowego roku trwa akcja bojkotowania Orlenu. Do zrezygnowania z usług polskiego koncernu namawiali pośrednio między innymi Adam Szłapka z Koalicji Obywatelskiej, a także Krzysztof Śmiszek z Lewicy. Działanie potępiły między innymi "Wiadomości" TVP, mówiąc o "pogardzie do polskiej własności". Marta Kaczyńska zdaje się jednak nie zważać na obecne konflikty polityczne. Reporterzy, jak podaje portal O2.pl, dostrzegli ją na stacji brytyjskiego przedsiębiorstwa paliwowego. 

Marta Kaczyńska nie wspiera Orlenu? Wszystko wskazuje na to, że społeczniczka nie wciągnęła się w polityczny konflikt

Córka nieżyjącej pary prezydenckiej nigdy nie komentowała bieżących wydarzeń politycznych. Od 2014 roku publikuje swoje felietony na łamach tygodnika "Sieci", jednak nie dotyczą one rozgrywek, jakie mają miejsce między partiami politycznymi.

Marta Kaczyńska skupia się głównie na ochronie praw zwierząt bądź oceniania otaczającej nasz rzeczywistości. Ostatnim razem publiczną apolityczność prawniczki podważył post, który udostępniła na swoim Facebooku. 

Za pośrednictwem mediów społecznościowych adwokatka przedstawiła swoim znajomym wywiad Jarosława Kaczyńskiego dla Polskiej Agencji Prasowej. Wówczas parlamentarzysta wskazywał na potrzebę jedności wewnątrz Zjednoczonej Prawicy. Trudno wyjaśnić, co doprowadziło do nagłej zmiany strategii.

Zofia Klepacka grozi przeciwnikom Kościoła instytucjonalnego? Zastanawiający wpis w mediach społecznościowychZofia Klepacka grozi przeciwnikom Kościoła instytucjonalnego? Zastanawiający wpis w mediach społecznościowychCzytaj dalej

Z milczenia na temat bieżących wydarzeń, siostrzenica parlamentarzysty postanowiła włączyć się w sam środek sporu między rządem a opozycją. Od tego czasu prasa zaczęła baczniej przyglądać się aktywności Marty Kaczyńskiej. W podróż wraz z nią udali się fotoreporterzy, by sprawdzić, czy siostrzenica wicepremiera również wspiera Orlen. 

Konflikt dotyczący obecnego prezesa koncernu toczy się od kilku lat, jednak dopiero od końca stycznia przybrał ogólnokrajowych rozmiarów. Mogło się zdawać, że prawniczka postanowi korzystać jedynie z usług polskiej spółki, by dopiec parlamentarzystom opozycji. Okazuje się jednak, że społeczniczka postanowiła powrócić do swojej apolityczności. 

Portal O2.pl nie podał, z usług jakiego koncernu skorzystała Marta Kaczyńska. Wiemy jedynie, że należy on brytyjskich przedsiębiorców. Wskazano także, że w podróży udział wziąć 3-letni syn.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło [O2.pl]