wtv.pl
Marta Kaczyńska

(zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Marta Kaczyńska zauważona podczas tankowania auta. Nie wybrała Orlenu

3 Marca 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Fotoreporterzy pojechali za Martą Kaczyńską. Adwokatka podczas podróży SUV-em marki Audi zatrzymała się, by uzupełnić paliwo. Jak się okazało, siostrzenica Jarosława Kaczyńskiego nie zdecydowała się na usługi Orlenu. Co na to Zjednoczona Prawica?

Od nowego roku trwa akcja bojkotowania Orlenu. Do zrezygnowania z usług polskiego koncernu namawiali pośrednio między innymi Adam Szłapka z Koalicji Obywatelskiej, a także Krzysztof Śmiszek z Lewicy. Działanie potępiły między innymi "Wiadomości" TVP, mówiąc o "pogardzie do polskiej własności". Marta Kaczyńska zdaje się jednak nie zważać na obecne konflikty polityczne. Reporterzy, jak podaje portal O2.pl, dostrzegli ją na stacji brytyjskiego przedsiębiorstwa paliwowego. 

Marta Kaczyńska nie wspiera Orlenu? Wszystko wskazuje na to, że społeczniczka nie wciągnęła się w polityczny konflikt

Córka nieżyjącej pary prezydenckiej nigdy nie komentowała bieżących wydarzeń politycznych. Od 2014 roku publikuje swoje felietony na łamach tygodnika "Sieci", jednak nie dotyczą one rozgrywek, jakie mają miejsce między partiami politycznymi.

Marta Kaczyńska skupia się głównie na ochronie praw zwierząt bądź oceniania otaczającej nasz rzeczywistości. Ostatnim razem publiczną apolityczność prawniczki podważył post, który udostępniła na swoim Facebooku. 

Za pośrednictwem mediów społecznościowych adwokatka przedstawiła swoim znajomym wywiad Jarosława Kaczyńskiego dla Polskiej Agencji Prasowej. Wówczas parlamentarzysta wskazywał na potrzebę jedności wewnątrz Zjednoczonej Prawicy. Trudno wyjaśnić, co doprowadziło do nagłej zmiany strategii.

Z milczenia na temat bieżących wydarzeń, siostrzenica parlamentarzysty postanowiła włączyć się w sam środek sporu między rządem a opozycją. Od tego czasu prasa zaczęła baczniej przyglądać się aktywności Marty Kaczyńskiej. W podróż wraz z nią udali się fotoreporterzy, by sprawdzić, czy siostrzenica wicepremiera również wspiera Orlen. 

Konflikt dotyczący obecnego prezesa koncernu toczy się od kilku lat, jednak dopiero od końca stycznia przybrał ogólnokrajowych rozmiarów. Mogło się zdawać, że prawniczka postanowi korzystać jedynie z usług polskiej spółki, by dopiec parlamentarzystom opozycji. Okazuje się jednak, że społeczniczka postanowiła powrócić do swojej apolityczności. 

Portal O2.pl nie podał, z usług jakiego koncernu skorzystała Marta Kaczyńska. Wiemy jedynie, że należy on brytyjskich przedsiębiorców. Wskazano także, że w podróży udział wziąć 3-letni syn.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Wpadka „Wiadomości” TVP. Na jednym pasku pomylono się aż trzykrotnie

  • „Byczy Burger” w Toruniu wywiesił szyld. Nie obsługują policjantów i ich rodzin

  • Wjechała autem w stację paliw. W końcu odkryto, co tak naprawdę ją do tego skłoniło

Źródło [O2.pl]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >