wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Przewrót w życiu Mariusza Czajki. Po śmierci mamy błagał o pomoc, teraz nie tylko ją otrzymał, ale wraca do popularnego serialu

23 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Niedawno na portalu pomagam.pl pojawiła się zbiórka autorstwa Mariusza Czajki. Ceniony aktor ogłosił, że jego obecna sytuacja finansowa nie pozwala na zorganizowanie pogrzebu zmarłej mamy, a z powodu pandemii nie może liczyć na rychłą zmianę tego s

  • Niedawno aktor Mariusz Czajka apelował o finansową pomoc w pochowaniu mamy. Zebrana kwota znacznie przekroczyła zakładany górny próg

  • Artysta poinformował, że prócz pomocy od obcych ludzi, otrzymał również propozycje zawodowe

  • Mariusz Czajka po 17 latach wraca do obsady "Świata według Kiepskich"

Aktor Mariusz Czajka znalazł się na ustach wielu osób. Artysta podzielił się w sieci szczerym wyznaniem na temat swoje trudnej sytuacji życiowej związanej głównie z brakiem pieniędzy, rosnącymi długami oraz śmiercią bliskiej mu mamy.

Na portalu pomagam.pl Mariusz Czajka zdecydował się poprosić Polaków o pomoc w pochowaniu mamy. Kwota otrzymana przez aktora znacznie jednak przekroczyła zakładany górny limit. Okazuje się, że nie był to koniec pozytywnych zmian w jego życiu.

Niedawno Mariusz Czajka prosił internautów o pomoc

14 stycznia 2021 r. zmarła mama Mariusza Czajki. Ceniony aktor, który w toku swojej kariery wcielił się w wiele ról oraz użyczył głosu ogromnej liczbie animowanych bohaterów, ogłosił, iż obecnie nie jest w stanie jej pochować.

W szczerym apelu opublikowanym w serwisie pomagam.pl opisał, że z racji pandemii koronawirusa stracił wiele możliwości do podreperowania nadszarpniętego budżetu. Wprost powiedział, że jego sytuacja finansowa jest tragiczna i bez pomocy osób trzecich nie będzie w stanie wyprawić pogrzebu.

-  [...] straciłem 138 przedstawień i praktycznie nie mam dochodów od 10 mies. Mama miała emeryturę nauczycielską 1600 zł i nie miała oszczędności. Ja mam same długi i już nie mam skąd pożyczać. Brakuje 8 tys. zł. i zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w pochowaniu mamy, bo nie mam tego, za co zrobić - przekazywał w opisie zrzutki na pomagam.pl Mariusz Czajka.

Jednocześnie artysta od razu zaznaczył, iż w przypadku pojawienia się nadwyżki finansowej wykorzysta przekazane mu pieniądze do konkretnych celów. Kwota, która pojawiła się na liczniku zbiórki musiała go jednak zaskoczyć.

Zamiast 15 tys. Mariusz Czajka zebrał niemal 50 tys.

- Jeśli zebrana kwota będzie większa, to będę mógł kupić Mamie i Tacie nową płytę nagrobną, a jeżeli jeszcze coś zostanie, to pozwoli mi to na start z nowym projektem aktorskim w sieci i może zacznę normalnie zarabiać - oświadczył w publicznym opisie zbiórki Mariusz Czajka (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<).

Początkowo aktor zakładał, że potrzebuje 15 tys. złotych, jednak jego szczerość została doceniona przez ogrom ludzi. Dzięki głównie małym wpłatom udało się osiągnąć niemal 50 tys. złotych, za które aktor mógł zafundować ostatnie pożegnanie swojej mamie.

To jednak nie koniec dobrych wieści przekazywanych przez Mariusza Czajkę. Okazuje się, że na apel opublikowany w sieci odpowiedzieli nie tylko fani jego artystycznej twórczości oraz osoby poruszone jego sytuacją.

Mariusz Czajka został zaproszony do powrotu na plan kultowego "Świata według Kiepskich" tworzonego przez telewizję Polsat. Również twórcy serialu "M jak miłość" zaproponowali mu ponowne pojawienie się przed kamerami.

Aktor we wzruszających słowach ustosunkowuje się do pojawiających się ofert pracy

- Po 17 latach nieobecności wracam na plan "Świata według Kiepskich". Niedługo mam zdjęcia. [...] Bałem się, że będę dosłownie gryzł tynk ze ścian, a stało się inaczej. I tak sobie myślę, że to wszystko to sprawka mojej mamusi. Zawsze musiała być najważniejsza, zawsze musiałem być dla niej, a teraz to ona opiekuje się mną z nieba. Dzięki mamo! - powiedział Mariusz Czajka cytowany przez TeleShow Wirtualna Polska.

Wszystko wskazuje zatem, że Mariusz Czajka może być zadowolony z tego, jak w najbliższym czasie kształtować się będzie jego zawodowy kalendarz. Powrót do pracy to szansa na regularne zarobki, a to w obecnej sytuacji aktora wydaje się wyjątkowo ważne.

Źródło: TeleShow Wirtualna Polska / pomaga.pl / Radio Zet

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Agata Jaroszewska

Etnograf, zafascynowana historią m&oacute;wioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Beata K. po pijackim incydencie straci gigantyczne pieniądze. Ekspert wskazuje, jak może odzyskać zaufanie fanów

Czytaj więcej >
Nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje Michael K. Williams. Gwiazda "Zakazanego imperium" i "Prawa ulicy" miała 54 lata

Czytaj więcej >
Policja wyjaśnia, dlaczego Beata K. nie trafiła na izbę wytrzeźwień

Gwiazdy

Rzecznik policji tłumaczy, dlaczego Beata K. nie trafiła do izby wytrzeźwień. "Nie było żadnych przesłanek"

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Top Model. Marianna Schreiber przeprasza za homofobiczny wpis

Czytaj więcej >
Nie żyje Mikis Theodorakis

Gwiazdy

Nie żyje Mikis Theodorakis. Autor muzyki do filmu "Grek Zorba" miał 96 lat

Czytaj więcej >
DUOTONE / Pixabay

Gwiazdy

Nie żyje raper Marcus Birks. Koronasceptyczny muzyk zmienił zdanie na temat pandemii, gdy sam zachorował na COVID-19

Czytaj więcej >