Mandat za bieganie po terenie objętym obostrzeniem przez rząd czy wyjście do sklepu po alkohol?. KASIA ZAREMBA/East NewsŹródło: KASIA ZAREMBA/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 3 Kwietnia 2020

Brzmi absurdalnie, ale można dostać karę 5 tys. zł. Wszystko zależy od tego, co chcemy kupić w sklepie

Mandat za bieganie po terenie objętym obostrzeniem przez rząd? Takim terenem są teraz wszelkie parki, bulwary, lasy, a nawet zwykłe ulice. W przypadku tego ostatniego, są pewne wątpliwości, tak jak do samych reguł i stosowania się do nich. Społeczna kwarantanna obowiązuje bowiem już każdego i nie powinno się wychodzić z domu bez wyraźnej potrzeby i konieczności. Dotyczy to także wychodzenia do sklepu. Czy można wyjść po alkohol? Insp. Mariusz Ciarka wyjaśnia, że raczej nie jest to wskazane.

Pewien biegacz otrzymał 5 tys. zł kary za bieganie w miejscu niedozwolonym, o czym poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, co wywołało burzę. Można czy nie można biegać? A co z wyjściem do sklepu po np. alkohol? Inspektor policji wyjaśnia.

Wiemy, co z wyborami. Jarosław Kaczyński powołał się na konstytucjęWiemy, co z wyborami. Jarosław Kaczyński powołał się na konstytucjęCzytaj dalej

Mandat za bieganie po terenie objętym obostrzeniem przez rząd czy wyjście do sklepu po alkohol?

- Oczywiście to był fałszywy mandat - zapewnił insp. Mariusz Ciarka w programie specjalnym Wirtualnej Polski o koronawirusie. Rzecznik komendanta głównego Policji podkreślił, że choć to było niesłuszne i przesadzone, to obecnie jednak policjanci będą znacznie rygorystyczniej podchodzić do sprawy i takie sytuacje nie są wykluczone. Beztroskie spacery i równie beztroskie uprawianie sportu na świeżym powietrzu, jak przed wybuchem pandemii, nie jest obecnie wskazane, a wręcz się tego zabrania. Należy jedynie zaspakajać swoje najważniejsze potrzeby życiowe i w tym jedynie celu wychodzić z domu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Agata Duda naraziła zdrowie uczniów? Niepokojące zdjęcia wywołały falę krytyki pod adresem pierwszej damy
2. Koronawirus uderzy w Warszawę. Miasto tnie wydatki, wstrzymuje inwestycje

To nie czas na rozrywkę ani przyjemności, czynności rekreacyjne czy dbanie o formę. Powinniśmy ograniczyć do minimum poruszanie się po mieście i wszelkie aktywności.

"Czy rzeczywiście jest to zaspokajanie naszych potrzeb życiowych?" - takie pytanie powinniśmy sobie zadawać za każdym razem, kiedy mamy zamiar wyjść z domu. - I czy jest to np. wyjście do sklepu, gdzie rzeczywiście chcemy zrobić zakupy, żeby przygotować obiad (…), czy też ktoś chce wyjść i sobie kupić zdrapkę, czy też kupić alkohol, bo akurat mu go zabrakło - powiedział insp. Ciarka.

 ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  2. Z ostatniej chwili: Minister ogłosił kolejny, bezwzględny zakaz. Jego złamanie wiąże się z poważnymi problemami
  3. Jarosław Kaczyński nie przejmuje się rządowymi rozporządzeniami. Za kilka dni wyruszy w podróż
  4. Rydzyk nie daje za wygraną. Jego prośba w czasie pandemii może bulwersować
  5. W tej chwili ważą się nasze losy. Zwołano pilną naradę na Nowogrodzkiej
  6. Polskie Ministerstwo wprowadziło kolejny zakaz. Nie pójdziemy na spacer w kolejne miejsce

Źródło: wiadomosci.wp.pl