wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Mieszkanie cenionej dziennikarki spłonęło. Teraz prosi o pomoc

6 Lutego 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Gwiazdy znające Małgorzatę Puczyłowską natychmiast włączyły się w akcję pomocy dziennikarce. W sieci pojawiły się apele z prośbą o wsparcie zrzutki na odbudowę jej domu, który w związku z pożarem sadzy w kominie zaczął się palić. Akcja gaśnicza str

  • Gwiazdy zachęcają do wsparcia zrzutki na rzecz Małgorzaty Puczyłowskiej

  • Dom dziennikarki w Starej Miłosnej niemal całkowicie spłonął, do tego w trakcie akcji gaśniczej doszło do jego zalania

  • Swoje wsparcie okazały już m.in. Katarzyna Grochola, Agata Młynarska, czy Joanna Kurkowska

  • Link do zweryfikowanej zbiórki na portalu Zrzutka znaleźć można >TUTAJ<

Los wyjątkowo tragicznie doświadczył Małgorzatę Puczyłowską, która zmuszona jest do proszenia o pomoc w odratowaniu swojego domu. Budynek spłonął nocą i jedynie przysłowiowy cud sprawił, że dziennikarka wraz z synem z niego uciekła.

Teraz w sieci znani z pierwszych stron gazet próbują pomóc Małgorzacie Puczyłowskiej. Niestety dziennikarka nie jest w stanie sama pokryć kosztów odbudowy domu. Nie należą one do najmniejszych.

Spłonął dom Małgorzaty Puczyłowskiej

Na portalu Zrzutka rozpoczęła się zbiórka środków mających być przeznaczonych na odbudowę domu Małgorzaty Puczyłowskiej. Budynek, gdzie dziennikarka mieszkała wraz z synem — spłonął.

Do pożaru doszło w Starej Miłosnej pod Warszawą, gdzie na stałe mieszka Małgorzata Puczyłowska. Samotnie wychowuje ona syna, a jej możliwości finansowe zupełnie nie są w stanie pokryć kosztów doprowadzenia budynku do stanu używalności.

Wiadomo, że przyczyną pożaru było zapalenie się sadzy w kominie. Miało to miejsce w nocy, a wybudzeni w nocy Małgorzata Puczyłowska oraz jej syn zdążyli uciec z domu, ratując swoje życie i zabierając ze sobą tylko, to co mieli na sobie.

- Małgorzata Puczyłowska oraz jej syn Krzysztof zostali bez dachu nad głową, bez wsparcia rodziny, z problemami dnia codziennego i ogromnymi stratami materialnymi. Ogień, który zatlił się w pionie kominowym oraz na poddaszu ich domu wyrwał ich ze snu - przeczytać można na początku opisu zbiorki w serwisie zrzutka, link do niej znaleźć można >TUTAJ<

Sytuacja finansowa dziennikarki nie jest najlepsza

- Pani Małgorzata samotnie wychowuje syna i od lat zmaga się z problemami finansowymi. Jej sytuacja życiowa oraz materialna nie pozwalała dotychczas na zamontowanie pieca gazowego oraz instalacji centralnego ogrzewania. Dom od lat ogrzewano drewnem palonym w kominku - napisano na portalu Zrzutka, gdzie zbierane są fundusze na pomoc Małgorzacie Puczyłowskiej.

Do tej pory zebrano blisko 70 tys. złotych, jednak celem zbiórki jest zebranie aż 500 tys. złotych. Spowodowane jest to nie tylko pożarem, ale również zalaniem domu w wyniku akcji gaśniczej.

Dziennikarka może liczyć na wsparcie osób z branży show-biznesu. Przez lata swojej dziennikarskiej pracy nawiązała wiele kontaktów z osobami, które są Polakom dobrze znane. W sieci o wsparcie zbiorki apeluje wiele osób w tym Grażyna Szapołowska, Agata Młynarska, Katarzyna Grochola czy Katarzyna Żak. Na profilu Joanny Kurkowskiej pojawił się poruszający wpis.

"[...] proszę... dla mojej przyjaciółki"

- Kochani. Nigdy nie prosiłam o nic dla siebie. Ale teraz proszę... dla mojej przyjaciółki, znakomitej dziennikarki, Małgosi Puczyłowskiej - rozpoczyna wpis na Facebooku Joanna Kurkowska. Opatrzony on został zdjęciami spalonego domu oraz pokazów, które dziennikarka charytatywnie organizowała dla osób z niepełnosprawnościami.

- Zawsze gotowa pomóc tym, którzy tej pomocy potrzebują. Teraz, w potrzebie jest Ona. Jak się zbierze jakaś suma, aby mogła odbudować dom to będziemy mogli uwierzyć w to że karma wraca. A chcemy wierzyć..... i choćby dlatego warto wrzucić grosik. Ja już wrzuciłam - dodaje jeszcze aktorka, udostępniając numer konta, gdzie można przelewać pieniądze na pomoc Małgorzacie Puczyłowskiej.

Źródło: Plotek / Facebook.com @joanna.kurowska.3532 / zrzutka.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Przekazano informacje o śmierć Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza

Gwiazdy

W wieku 93 lat zmarł Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Poważny wypadek na 40. urodzinach Piotra Kraśki. 10 lat temu podczas wyścigów konnych doszło do tragedii

Czytaj więcej >
Do sukcesu Roberta Makłowicza przyczyniła się jego żona.

Gwiazdy

Kim jest żona Roberta Makłowicza? Agnieszka stoi za sukcesem podróżnika

Czytaj więcej >
Syn Krzysztofa Krawczyka zdecydował się udzielił wywiadu Uwadze! TVN

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Krawczyka mocno o skandalu na pogrzebie jego ojca

Czytaj więcej >
Sara Boruc o celebrytach

Gwiazdy

Sara Boruc wyjawiła prawdę o celebrytkach. Chcą wypożyczać ubrania jej marki za darmo

Czytaj więcej >
Ola Nowak w "Dance Dance Dance"

Gwiazdy

"Dance, dance, dance". Uczestniczka zarzuca produkcji manipulację w montażu

Czytaj więcej >