Kidawa-Błońska chora. East News/Piotr Molecki
Źródło: East News/Piotr Molecki
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 7 Kwietnia 2021

Małgorzata Kidawa-Błońska zakażona koronawirusem

Małgorzata Kidawa-Błońska poinformowała w mediach społecznościowych, że została zakażona koronawirusem. Swoich sympatyków uspokoiła pisząc, że czuje się dobrze. Zaznaczyła jednocześnie, że udaje się na kwarantannę, by nie rozprzestrzeniać wirusa.

  • Małgorzata Kidawa-Błońska poinformowała na Twitterze, że zakaziła się koronawirusem
  • Polityczka napisała, że czuje się dobrze, ale udaje się na obowiązkową kwarantannę
  • W ostatnim czasie o zakażeniu Covid-19 poinformowała również posłanka Lewicy Beata Maciejewska

Małgorzata Kidawa-Błońska to nie pierwsza znana polityczka, która choruje obecnie na Covid-19. 

Kidawa-Błońska zakażona 

Wyjątkowo niepokojące wiadomości przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych jedna z najpopularniejszych polityczek opozycji, Małgorzata Kidawa-Błońska. Choć do tej pory pani wicemarszałek udawało się uniknąć zakażenia, choroba dotarła niestety również do niej

Swoich sympatyków o chorobie powiadomiła na Twitterze. Podkreśliła, że przez cały czas trwania epidemii robiła wszystko, co w jej mocy, by nie ulec zgubnemu wpływowi Covid-19. Ostatecznie nie udało jej się jednak zapobiec infekcji. 

Znamy wyniki kontroli w KPRM. Michał Dworczyk decyzje o szczepieniach podejmuje Znamy wyniki kontroli w KPRM. Michał Dworczyk decyzje o szczepieniach podejmuje "ustnie"Czytaj dalej

Starałam się bardzo uważać, ale wirus jest podstępny. Niestety, dopadł także mnie - napisała na Twitterze Małgorzata Kidawa-Błońska. 

Nie wiadomo, czy była kandydatka na prezydenta zdołała zaszczepić się na koronawirusa. Z racji wieku (63 lata) jest już do tego upoważniona i przypada jej miejsce w kolejce. 

Jak czuje się wicemarszałek? 

Małgorzata Kidawa-Błońska uspokoiła obserwatorów jej profilu na Twitterze, że jej stan zdrowia jest stabilny i czuje się dobrze. Zaapelowała również o ostrożność i nielekceważenie choroby. 

Czuję się dobrze i najbliższe dni spędzę w domu. Proszę, uważajcie na siebie, nie traćcie czujności - napisała w swoich mediach społecznościowych. 

Zakażenie koronawirusem przeszło już wielu znanych polskich polityków, m.in. Andrzej Duda, Bronisław Komorowski, Jacek Sasin, Przemysław Czarnek, czy Małgorzata Gosiewska. Pierwszego dnia świąt o swojej chorobie poinformowała również posłanka Lewicy Beata Maciejewska

Polityczka w programie "Śniadanie w Polsat News i Interii" przyznała, że czuje się dobrze, ale skrytykowała sposób, w jaki polski rząd próbuje sobie radzić z trwającą pandemią. Stwierdziła, że gdyby jej stan znacznie się pogorszył, z pewnością nie zdołałaby uzyskać pomocy ze strony służb medycznych

Źródło: twitter.com, polsatnews.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: