Magdalena Ogórek w tarapatach. vod.tvp.plŹródło: vod.tvp.pl
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 16 Lutego 2021

Posłanka wypomniała Magdalenie Ogórek jej przeszłość w SLD na antenie TVP Info

Magdalena Ogórek została zaskoczona przez posłankę Lewicy Anitę Kucharską-Dziedzic. W rozmowie na temat transferu jednej z polityczek Koalicji Obywatelskiej do ruchu Szymona Hołowni, podjęty został temat zmian poglądowych. Kucharska-Dziedzic odniosła się do przykładu samej prowadzącej program.

  • Posłanka Lewicy Anita Kucharska-Dziedzic gościła w ostatnim programie Magdaleny Ogórek
  • Polityczka przypomniała prowadzącej zmianę jej sympatii politycznych
  • Magdalena Ogórek nie wiedziała, jak ma się odnieść do tej wypowiedzi

Tym razem Magdalenie Ogórek nie udało się zwycięsko wyjść z potyczki słownej. 

Magdalena Ogórek kontra Anita Kucharska-Dziedzic

We wczorajszym wydaniu "Minęła 20" w TVP Info Magdalena Ogórek podjęła temat transferu kolejnych polityków do ruchu Szymona Hołowni Polska 2050. Po przejściu do ugrupowania Joanny Muchy, na krok taki zdecydowała się bowiem inna działaczka Koalicji Obywatelskiej, Paulina Henning-Kloska. 

W programie gościli Joanna Borowiak z Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Piątkowski z Koalicji Obywatelskiej, Stefan Krajewski z PSL-u, Hanna Gil-Piątek z Polska 2050 oraz Anita Kucharska-Dziedzic z Lewicy i to właśnie ta ostatnia polityczka wzbudziła we wczorajszym wydaniu największe emocje. 

Kamil Bortniczuk wysłuchał kobiety, której odmówiono aborcji po wyroku TK. OdpowiedziałKamil Bortniczuk wysłuchał kobiety, której odmówiono aborcji po wyroku TK. OdpowiedziałCzytaj dalej

Zapytana o komentarz w sprawie odejścia niektórych polityków do ruchu Szymona Hołowni, posłanka Lewicy zasugerowała, że nie jest to pierwszy raz, gdy ktoś na polskiej scenie politycznej decyduje się na zmianę ugrupowania, a nawet poglądów. Na myśli miała oczywiście samą Magdalenę Ogórek. 

- Nie wszyscy radośnie, idąc wzorem pewnej przeuroczej blondynki, przejdą do PiS - ironizowała posłanka Lewicy. 

Prowadząca pozbawiona oręża

- A kogoś miała Pani konkretnego na myśli? - dopytywała Magdalena Ogórek. 

- Myślę, że pani redaktor doskonale wie - odparła Anita Kucharska-Dziedzic. 

Posłanka skrótowo opowiedziała historię obecnej redaktorki TVP, która przez lata związana była z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, bezskutecznie startowała do Sejmu z ramienia tej partii, a nawet kandydowała na prezydenta w 2015 r. 

- Pani Poseł, najpierw trzeba być w jakiejś partii, żeby przejść do innej. I najpierw trzeba zmienić poglądy, żeby ktoś mógł tak mówić o tych poglądach - ciągnęła, próbując "ratować swoją skórę" Magdalena Ogórek. 

- Można zawsze reprezentować jakieś środowisko, jakieś ugrupowanie i mówić, że ma rewelacyjne pomysły w ramach tego środowiska na rządzenie państwem, a potem złożyć hołd lenny komuś innemu - zripostowała Anita Kucharska-Dziedzic. 

Na te słowa Magdalena Ogórek nie miała już odpowiedzi. Postanowiła zatem oddać głos reprezentantce ruchu Szymona Hołowni, Hannie Gil-Piątek. 

(Zdjęcie wyróżniające jest screenem z programu "Minęła 20" - 15.02.2021, dostępnego w serwisie VOD TVP - vod.tvp.pl)

Źródło: natemat.pl, twitter.com, vod.tvp.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: