wtv.pl > Gwiazdy > Magda Gessler pokazała zdjęcie swojego brata. Uderzające podobieństwo?
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 08:49

Magda Gessler pokazała zdjęcie swojego brata. Uderzające podobieństwo?

Magda Gessler
TRICOLORS/East News

Magda Gessler jest osobą niezwykle rodzinną. Ma bardzo dobry kontakt ze swoimi dziećmi, ale również, jak się okazuje, ze swoim bratem, działaczem społecznym Piotrem Ikonowiczem. Na Facebooku postanowiła zamieścić jego zdjęcie z młodości, chwaląc go czule za jego dotychczasową działalność.

Ikonowicz zaczął działalność w programie „Wolni od długów” w Polsacie. Można go zobaczyć u boku Anny Guzik, gdy stara się pomagać osobom w trudnej sytuacji finansowej.

Magda Gessler pochwaliła się zdjęciem swojego brata

Magda Gessler jest osobą bardzo związaną ze swoją rodziną, można powiedzieć, że w prawdziwie włoskim stylu. Choć kilkukrotnie się rozwodziła, z najbliższymi wciąż utrzymuje bardzo dobry kontakt.

Prócz wspierania swojej córki, czasem daje również znać o swoim bracie, działaczu społecznym i polityku Piotrze Ikonowiczu. Oboje poszli różnymi drogami, ale każde z nich poświęca wszystko swojej pracy na rzecz tego, by ludziom żyło się lepiej, nieważne, w jakich kontekstach.

Ostatnio Gessler postanowiła pochwalić się sukcesem brata na swoim Facebooku. Zamieściła jego zdjęcie z młodości i czule pochwaliła za udział w najnowszym hicie Polsatu „Wolni od długów”. Polityk u boku prowadzącej Anny Guzik starał się pomóc osobom w trudnej sytuacji finansowej.

- Jesteś dla wielu ludzi ostatnią deską ratunku, mój ty idealisto nieuleczalny - napisała na Facebooku.

Ikonowicz udostępnił wpis siostry na swoim profilu. Wiele osób gratulowało mu udziału i zachęcało do dalszej, aktywnej pracy na rzecz najuboższych.

Kim jest Piotr Ikonowicz?

Piotr Ikonowicz, prywatnie brat Magdy Gessler, jest jednym z najbardziej znanych działaczy społecznych w Polsce. Od lat stara się pomagać ubogim, działa aktywnie w sprawie wyrzucanych na bruk lokatorów z warszawskich kamienic i bloków.

W 2021 roku został wybrany przez klub Lewicy jako kandydat na Rzecznika Praw Obywatelskich. Przez inne partie opozycyjne został uznany za zbyt kontrowersyjnego i radykalnego na to stanowisko - jego twarde przekonania dotyczące osób zamożnych nie spodobały się wielu politykom.

W 2000 roku startował w wyborach prezydenckich. Od lat działa w Polskiej Partii Socjalistycznej.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [Facebook/magdagessler.official]