wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

LOT wznowi częściowo loty pasażerskie. Wracamy do normalności?

18 Maja 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

LOT odmraża krajowe loty pasażerskie. Jest to proces stopniowy, będący preludium do wznowienia lotów w pełnym wymiarze. W pierwszym etapie, jako jeden krok ku powrotowi do normalności, już od 1 czerwca będzie można podróżować po kraju. Loty

Polskie Linie Lotnicze LOT w specjalnym komunikacie poinformowały, że już od 1 czerwca będą stopniowo przywracać swoje połączenia. Dotyczy to jak na razie jedynie krajowych lotów pasażerskich, które tak jak wszystkie inne zostały wstrzymane w marcu z powodu pandemii koronawirusa.

LOT odmraża krajowe loty pasażerskie

Pierwszy etap, który obejmuje wznowienie lotów krajowych, dotyczy połączeń nastawionych głównie na wsparcie biznesu i branży turystycznej. Dowiadujemy się o tym z komunikatu przewoźnika, opublikowanego dziś na jego oficjalnej stronie na Facebooku.

"W trosce o Twój komfort i bezpieczeństwo, przygotowaliśmy ofertę z uwzględnieniem bieżącej sytuacji epidemicznej w Polsce, a także w oparciu o zasady bezpieczeństwa rekomendowane przez Główny Inspektorat Sanitarny i międzynarodowe organizacje branżowe" - czytamy w komunikacie LOT-u. Jak podkreśla przewoźnik, kolejne etapy odmrażania lotów i połączeń będą uzależnione od sytuacji epidemicznej w Polsce i na świecie. 

Jak podaje przewoźnik, od 1 czerwca wznowione będą połączenia z wykorzystaniem 8 lotnisk na terenie naszego kraju - do trzech razy dziennie na trasie Warszawa-Gdańsk; do dwóch razy dziennie z Warszawy do Krakowa, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia, Poznania i Zielonej Góry i raz dziennie z Krakowa do Gdańska. 

"Nowa siatka obejmuje około 30 lotów każdego dnia, w godzinach uwzględniających zarówno potrzeby klientów biznesowych, jak i ruch turystyczny w ramach kraju" - podkreślono w komunikacie. 

Źródło: rmf24.pl / Facebook

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >