LOT odmraża krajowe loty pasażerskie. Kiedy będzie można polecieć po raz pierwszy od wybuchu pandemii?. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 18 Maja 2020

LOT wznowi częściowo loty pasażerskie. Wracamy do normalności?

LOT odmraża krajowe loty pasażerskie. Jest to proces stopniowy, będący preludium do wznowienia lotów w pełnym wymiarze. W pierwszym etapie, jako jeden krok ku powrotowi do normalności, już od 1 czerwca będzie można podróżować po kraju. Loty międzynarodowe, przez pandemię koronawirusa panującą na świecie, niestety nadal pozostają wstrzymane. O wszelkich zmianach przewoźnik ma informować na bieżąco.

Polskie Linie Lotnicze LOT w specjalnym komunikacie poinformowały, że już od 1 czerwca będą stopniowo przywracać swoje połączenia. Dotyczy to jak na razie jedynie krajowych lotów pasażerskich, które tak jak wszystkie inne zostały wstrzymane w marcu z powodu pandemii koronawirusa.

Przełom w walce z koronawirusem, fantastyczne wieści. Remdesivir zatwierdzony w leczeniu zakażonych przez Europejską Agencję LekówPrzełom w walce z koronawirusem, fantastyczne wieści. Remdesivir zatwierdzony w leczeniu zakażonych przez Europejską Agencję LekówCzytaj dalej

LOT odmraża krajowe loty pasażerskie

Pierwszy etap, który obejmuje wznowienie lotów krajowych, dotyczy połączeń nastawionych głównie na wsparcie biznesu i branży turystycznej. Dowiadujemy się o tym z komunikatu przewoźnika, opublikowanego dziś na jego oficjalnej stronie na Facebooku.

"W trosce o Twój komfort i bezpieczeństwo, przygotowaliśmy ofertę z uwzględnieniem bieżącej sytuacji epidemicznej w Polsce, a także w oparciu o zasady bezpieczeństwa rekomendowane przez Główny Inspektorat Sanitarny i międzynarodowe organizacje branżowe" - czytamy w komunikacie LOT-u. Jak podkreśla przewoźnik, kolejne etapy odmrażania lotów i połączeń będą uzależnione od sytuacji epidemicznej w Polsce i na świecie. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Trudne chwile dla córki Marty Kaczyńskiej. Podzieliła się swoim żalem w mediach społecznościowych
2. Rząd cofnął jeden z większych zakazów. Długo wyczekiwana zmiana, jednak jest jeden haczyk

Jak podaje przewoźnik, od 1 czerwca wznowione będą połączenia z wykorzystaniem 8 lotnisk na terenie naszego kraju - do trzech razy dziennie na trasie Warszawa-Gdańsk; do dwóch razy dziennie z Warszawy do Krakowa, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia, Poznania i Zielonej Góry i raz dziennie z Krakowa do Gdańska. 

"Nowa siatka obejmuje około 30 lotów każdego dnia, w godzinach uwzględniających zarówno potrzeby klientów biznesowych, jak i ruch turystyczny w ramach kraju" - podkreślono w komunikacie. 

Facebook/LOT Polish Airlines

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lek na COVID-19 przydzielany pacjentom losowo. Kontrowersyjny pomysł Kalifornijskiego Departamentu Zdrowia
  2. Niebezpieczne odkrycie pod Warszawą. Akcja policji potrwa kilka dni
  3. TVP nie przepuściło tematu filmu Sekielskich. Materiał “Wiadomości” może bulwersować
  4. Mocne opinie Polaków po filmie Sekielskich. Badanie nie pozostawia złudzeń
  5. Emocjonalne słowa księdza na mszy o “Zabawie w chowanego”. Wszystko się nagrało, wielu będzie zadziwionych
  6. Limity turystów na polskich plażach? Wakacje w Polsce mogą być gigantycznym rozczarowaniem

Źródło: rmf24.pl / Facebook