wtv.pl > Polska > Łódzkie: ciało 21-latki wyłowione ze stawu. Wcześniej bawiła się na weselu nieopodal
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:12

Łódzkie: ciało 21-latki wyłowione ze stawu. Wcześniej bawiła się na weselu nieopodal

Łódzkie: ciało 21-letniej kobiety znalezione w stawie po weselu
materiały policyjne

Tragedia podczas wesela w woj. łódzkim. Nie żyje 21-letnia kobieta. Jej ciało znaleziono w stawie nieopodal sali, gdzie odbywała się impreza. - Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci - przekazuje mł. insp. Joanna Kącka z łódzkiej policji.

21-letnia mieszkanka Łodzi życie straciła w nocy z 25 na 26 września. - Jej ciało nad ranem zostało znalezione w pobliskim stawie - poinformowała pracująca nad sprawą policja.

Do zdarzenia doszło w Żelechlinku (woj. łódzkie). W miejscowości znajdują się sale bankietowe i młoda kobieta była uczestniczką jednego z odbywających się w sobotę wesel.

Łódzkie: 21-latka zginęła w czasie wesela

Nie są jeszcze znane przyczyny i dokładne okoliczności śmierci 21-latki. Wiadomo jednak, że policja w związku ze sprawą zatrzymała jedną osobę.

Decyzję tę podjął prokurator włączony do sprawy. Według ustaleń to właśnie ta osoba "jako ostatnia widziała kobietę żywą już po opuszczeniu przez nią sali weselnej".

- W tej chwili nie można wykluczyć ani nieszczęśliwego wypadku ani tego, że do zdarzenia przyczyniły się tzw. osoby trzecie - dodaje rzeczniczka komendy wojewódzkiej mł. insp. Joanna Kącka.

Znaleziono ją dopiero następnego dnia

Zwłoki łodzianki odkryto w stawie w niedzielę 26 września, około godziny 7 rano. Ciało wyciągnięte zostało na brzeg przez strażaków.

>

Źródło: materiały policyjne

Funkcjonariusze obecni na miejscu próbowali uratować dziewczynę. Resuscytacja krążeniowo-oddechowa nie przyniosła jednak efektu i potwierdzono zgon.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zbierany jest materiał dowodowy

Śledczy pracują nad wyjaśnieniem okoliczności śmierci w czasie sobotniego wesela. Poza zatrzymaniem jednej osoby prowadzone są rozmowy ze świadkami, innymi uczestnikami imprezy.

Natychmiast podjęto decyzję o zabezpieczeniu monitoringu. Nagranie zostanie dokładnie przeanalizowane przez funkcjonariuszy.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl Zdjęcie główne: Policja Łódzka

Powiązane