Łódzkie. Strażacy interweniowali w sprawie zamkniętej na cmentarzu niepełnosprawnej kobiety.. Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna w Starej GadceŹródło: Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna w Starej Gadce
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 22 Stycznia 2021

Zamknięto niepełnosprawną kobietę na cmentarzu. Nietypowa akcja strażaków

W województwie łódzkim doszło do osobliwej interwencji strażaków. Na cmentarzu w miejscowości Stara Gadka zamknięto niepełnosprawną kobietę, która nie była w stanie samodzielnie wydostać się z nekropolii.

Do mocno nietypowego zdarzenia w niewielkiej miejscowości Stara Gadka, zlokalizowanej na terenie województwa łódzkiego doszło w czwartkowy wieczór, 21 stycznia.

Szczegóły sprawy za miejscową Ochotniczą Strażą Pożarną przytacza Wirtualna Polska.

Łódzkie. Stara Gadka: niepełnosprawna kobieta zamknięta na cmentarzu

Zgłoszenie, według którego starsza, niepełnosprawna kobieta została zamknięta na cmentarzu, dotarło do strażaków w okolicach godziny 17:30.

Wkrótce na miejsce nekropolii w Starej Gadce wysłano dwie jednostki straży pożarnej oraz funkcjonariuszy policji.

Szczepionka na COVID. Ujawniamy prawdę nt. problemów z kolejnym etapem rejestracjiSzczepionka na COVID. Ujawniamy prawdę nt. problemów z kolejnym etapem rejestracjiCzytaj dalej

Przybyli na miejsce przedstawiciele służb stwierdzili, że na terenie cmentarza przebywa osoba niebędąca w stanie samodzielnie wydostać się poza bramę.

Z relacji strażaków wynika, że wszystkie furtki oraz bramy zostały zamknięte na klucz. Jedynym sposobem na wydostanie kobiety okazało się przeniesienie jej przez otaczający teren, częściowo rozebrany betonowy płot.

Akcja trwała około 30 minut. Wkrótce seniorka znalazła się po drugiej stronie.

Na ten moment nie jest jasne, gdzie przebywał wówczas dozorca wspomnianego cmentarza. Według nieoficjalnych informacji Ochotniczą Straż Pożarną w Starej Gadce powiadomił właściciel sąsiedniej kwiaciarni, który był jeszcze na miejscu. Niewykluczone, że w przeciwnym wypadku kobieta spędziłaby na terenie nekropolii całą noc.

źródło: Ochotnicza Straż Pożarna w Starej Gadce / WP

Artykuły polecane przez redakcję WTV: