listonosz z krakowa mógł wiedzieć, że może być zakażony koronawirusem, a mimo to pracował?. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East NewsŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 20 Kwietnia 2020

Zdiagnozowano wirusa u listonosza z polskiego miasta. Mógł mieć kontakt z 3,5 tysiącem osób?

Listonosz z Krakowa mógł mieć kontakt nawet aż z 3,5 tysiącem osób, a był nosicielem wirusa SARS-CoV-2? Wiedział o tym, że zakażona jest jego żona i mógł zdawać sobie sprawę z tego, że problem dotyczy także i jego. Mimo to zlekceważył zagrożenie i świadomie dalej pełnił swoją funkcję?

- Zakażenie u pracownika Poczty Polskiej przechodzi bezobjawowo, czuje się dobrze - informuje Klaudia Syrek, reporterka Polsat News.

Klienci polskiego banku w niebezpieczeństwie. Wydano ostrzeżenie, pieniądze mogą znikać z kontKlienci polskiego banku w niebezpieczeństwie. Wydano ostrzeżenie, pieniądze mogą znikać z kontCzytaj dalej

Listonosz z Krakowa mógł wiedzieć, że może być zakażony koronawirusem, a mimo to pracował i narażał innych?

Mężczyzna wirusem miał zarazić się prawdopodobnie od swojej żony w święta wielkanocne. - Pojawiły się doniesienia, jakoby mężczyzna miał cały czas pracować, nawet gdy wiedział o pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa swojej żony - dowiedziała się reporterka Polsat News.

Poczta Polska natomiast zaprzecza tym informacjom. - W sytuacji, w której mamy informacje o pracowniku, który ma potwierdzony wynik na obecność koronawirusa placówka jest zamykana, a przełożony sporządza listę osób, z którymi ten pracownik miał kontakt. Wszelkie takie informacje są przez nas przekazywane do służb sanitarnych - wyjaśnia w rozmowie z Polsat News Justyna Siwek, rzeczniczka prasowa Poczty Polskiej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zdiagnozowano wirusa u listonosza z polskiego miasta. Mógł mieć kontakt z 3,5 tysiącem osób?
2. Wzruszający pogrzeb znanego dziennikarza. Rodzina i przyjaciele nie kryli łez. W ostatniej drodze towarzyszyły tłumy

Decyzją sanepidu, kwarantanną objętych zostało 8 osób. Dotyczy to pracowników punktu pocztowego w Płaszowie oraz pracowników firmy sprzątającej, którzy mieli kontakt z zakażonym listonoszem.

- Ważne jest też to, że placówka została zdezynfekowana, a pracownicy, którzy nie mieli styczności z zakażonym, wrócili w poniedziałek do pracy - przekazała rzeczniczka Poczty Polskiej.

To już drugi przypadek potwierdzonego zakażenia u pracownika Poczty Polskiej w Krakowie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska firma produkuje materiał nieprzepuszczający wirusów. Stał się prawdziwym hitem
  2. Ambasador USA przeciwko TVP. Mocne stanowisko Mosbacher ws. TVN
  3. Poszli pod dom Kaczyńskiego i dokonali zdumiewającego odkrycia. Interweniujący policjanci nie wiedzieli, jak się zachować
  4. Wyciągnęła stare nagranie Agaty Dudy z mężem i niewyobrażalnie z niej zadrwiła. W sieci posypały się gromy
  5. Zdiagnozowano wirusa u listonosza z polskiego miasta. Mógł mieć kontakt z 3,5 tysiącem osób?
  6. 12-latka musiała przejść przez koronawirusa ponad 100 km. Nie dała rady, nie żyje, przykra wiadomość ze świata

Źródło: polsatnews.pl