wtv.pl > Gospodarka > Lidl poważnie rozważa możliwość otwarcia sklepów w niedzielę. Do działania "zainspirowała" sieć Biedronka
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:00

Lidl poważnie rozważa możliwość otwarcia sklepów w niedzielę. Do działania "zainspirowała" sieć Biedronka

Lidl otwiera
Marek Bazak/East News - zdjęcie ilustracyjne

Lidl rozważa otwarcie części swoich sklepów w niedzielę. Decyzja ma być spowodowana działaniem konkurenta - Biedronki, która zdecydowała się na ominięcie zakazu handlu i uruchomienie wielu swoich placówek jako ośrodków pocztowych. O sprawie informuje Businessinsider.com.pl

Tymczasem do Sejmu trafił projekt ustawy mającej uszczelnić prawo handlowe dla nowopowstałych "placówek pocztowych".

Lidl otwarty w niedzielę?

Jak donosi portal Businessinsider.com.pl, niemiecka sieć sklepów Lidl rozważa otwarcie niektórych ze swoich placówek również w tzw. niedziele niehandlowe. Sklepy miałyby funkcjonować jako placówki pocztowe.

Wszystko za sprawą planowanego otwarcia 240 Biedronek, które właśnie w takim trybie funkcjonować mają już wkrótce.

Lidl, posiadający ok. 780 sklepów na terenie całej Polski ma podobno świadomość, że pomysł konkurencji przysporzyć może mu niemałych kłopotów, a w konsekwencji odbierze część klientów, którzy zdecydują się na niedzielne zakupy w Biedronce.

Sieć poważnie zastanawiać ma się zatem nad przemianowaniem na punkty pocztowe tych placówek, które znajdują się w pobliżu portugalskich dyskontów.

Władza kręci bicz na niesforne sklepy?

Head of corporate communications and CSR w Lidl Polska Aleksandra Robaszkiewicz stwierdziła w rozmowie z Businessinsider.com.pl, że sieć rozważa "różne scenariusze".

Te podejmowane będą musiały być jednak dość szybko, bo już w tym momencie do Sejmu skierowany został projekt ustawy mającej na celu uszczelnić prawo handlowe związane z handlem w niedzielę.

W myśl postanowień potencjalnej uchwały, możliwość handlu w niedzielę miałyby jedynie te placówki, których obroty z działalności pocztowej znacznie przeważają te dotyczące sprzedaży produktów.

Dziś część sklepów we wszystkie niedziele otwarte ma w Polsce ok. 15 sieci handlowych. To m.in. Lewiatan, Stokrotka Express, Dino, Top Market, czy Topaz.

Z badania wykonanego na polecenie firmy CBRE wynika, że ponad połowa Polaków chciałaby móc dokonywać zakupów w każdą niedzielę.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: businessinsider.com.pl, wtv.pl zdjęcie główne: Marek Bazak/East News - zdjęcie ilustracyjne

Tagi: Lidl Biedronka
Powiązane