Lekarze. TikTok/joedmarielaboydesŹródło: TikTok/joedmarielaboydes
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 2 Maja 2020

Lekarze tańczyli, trzymając na ramionach coś, przypominającego worek na zwłoki. Nagranie okrąża internet

Lekarze z Portoryko tańczyli z workiem na zwłoki z napisem COVID-19. Nagranie wywołało niesmak na Tik Toku. Internauci nie zostawili suchej nitki na lekarzach.

Od pewnego czasu dużą popularnością cieszy się tzw. "coffin dance" (taniec z trumną). Nawiązuje do obrzędów pogrzebowych w Ghanie, gdzie niosący trumnę robią to tanecznym krokiem. Motyw postanowili wykorzystać lekarze z Ameryki Łacińskiej, niosąc tak worek na zwłoki ofiar koronawirusa. Czarny humor nie wszystkim jednak przypadł do gustu.

SE: Kacperek mógł zostać porwany. Matka chłopca ujawniła porażające szczegółySE: Kacperek mógł zostać porwany. Matka chłopca ujawniła porażające szczegółyCzytaj dalej

Lekarze z Portoryko w ogniu krytyki. Tańczyli ze zwłokami?

Na Tik Toku pojawił się filmik, na którym pracownicy szpitala tańczą, niosąc worek na zwłoki z napisem COVID-19. Internauci nie są zgodni co do tego, czy w worku faktycznie było martwe ciało. Z doniesień, jakie znaleźć możemy na anglojęzycznych portalach wynika, że nie. Filmik został zgłoszony i usunięty z sieci, a występujący tam ludzie znaleźli się w ogniu krytyki.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tak działa tarcza antykryzysowa. Pani Bożena miała dostać 36 tys. zł, otrzymała zaledwie 360 zł
2. Biedronka ujawniła listę płac. Zarobki w sieciówce robią wrażenie, aż trudno uwierzyć

Niektórzy internauci wyrażali zrozumienie dla "wisielczego humoru" lekarzy i pielęgniarek, ale nie wszyscy. Stykający się ze śmiercią na co dzień lekarze, mogą bowiem inaczej postrzegać rzeczywistość. Co rusz elektryzują nas doniesienia mediów o nowych zgonach wśród zarażonych wirusem. Tego typu żarty są nie na miejscu. Kilku komentujących poszło o krok dalej - filmik z popularnego serwisu uznali za policzek dla ofiar pandemii na całym świecie.

Czasy zarazy, jak niektórzy określają to, z czym zmaga się dziś świat budzą w nas przeróżne demony. Wielu ludzi źle znosi pandemię i ma problem z dostosowaniem się do specyficznych warunków i zakazów. Nie możemy jednak zapominać o szacunku do życia ludzkiego. Koronawirus pustoszy świat i nie ma z czego żartować.

Źródło: [Wprost]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przełomowe odkrycie w badaniach nad koronawirusem. Polski zespół rozpracował kluczowy enzym
  2. Ogromny hałas w środku nocy, ludzie nie mogą zmrużyć oka. "Kto normalny robi remont o tej porze?"
  3. Czy sklepy będą zamknięte 2 i 3 maja? Zakaz handlu, kiedy?
  4. Ratownik medyczny z mazowieckiego pogotowia był zakażony. Niestety nie żyje
  5. Zabójca nastoletniej Kornelii nie miał litości. Właśnie on doprowadził do niewyobrażalnej tragedii
  6. Najnowsze, oficjalne dane z Chin ws. koronawirusa są porażające. Aż trudno uwierzyć