wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Zmarł jeden z najsłynniejszych dziennikarzy świata. Larry King kilka dni temu zaraził się koronawirusem

23 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Nie żyje Larry King. Dziennikarz amerykańskiej telewizji CNN zmarł w wieku 87 lat. Dziś największe polskie i zagraniczne stacje przekazały, że przyczyną śmierci było zakażenie koronawirusem. Praca redaktora została uznana nagrodami takimi jak Peabody Awar

"Z głębokim smutkiem Ora Media ogłasza śmierć naszego współzałożyciela, gospodarza programów i przyjaciela Larry'ego Kinga, który zmarł dziś rano w wieku 87 lat w Centrum Medycznym Cedars-Sinai w Los Angeles" - poinformowali, cytowani przez Polsat News, współpracownicy Larry-ego Kinga

Nie żyje Larry King. Dziennikarz przegrał walkę z koronawirusem

Zmarły przyjął pseudonim Larry King, gdy podjął pracę w radiostacji, nadającej dla mieszkańców Miami. Przed 1957 rokiem dziennikarz był znany jako Lawrence Harvey Zeiger.

W ciągu całej kariery zawodowej zmarły przeprowadził wywiady z takimi osobistościami jak: Madonna, Margaret Thatcher, Nancy Reagan, czy też Michaiłem Gorbaczowem, Tonym Blairem i Celine Dion. Łącznie redaktor wyemitował aż 40 tysięcy prowadzonych przez siebie rozmów.

Przez 25 lat Larry King realizował obowiązki zawodowe dla CNN. Prowadził dla stacji informacyjnej program "Larry King Live".

Jak podaje agencja Reuters, dziennikarz zakaził się koronawirusem, przez co był hospitalizowany. Ostatni tydzień dla Kinga upłynął pod znakiem walki o życie i zdrowie. Osobowość medialna już wcześniej cierpiała na choroby współistniejące.

W 2019 roku King przeszedł udar. Radiowiec zmagał się także z cukrzycą typu 2. CNN podało, że zmarły przeszedł kilka zawałów, a także walczył z nowotworem płuc. Informacji tych mieli udzielić bliscy zmarłego. 

Zmarły pracował także jako lektor. Jego głos służył przy produkcji drugiej i trzeciej części filmu "Shrek". 

Mężczyzna popierał także równość małżeńską. W 2008 roku partycypował w kampanii społecznej na rzecz obrony praw mniejszości seksualnych w Kalifornii, gdy debatowano nad odebraniem prawa do zawierania związków małżeńskich parom jednopłciowym.

Ostatni odcinek "Larry King Live" został wyemitowany na antenie CNN 17 grudnia 2010. Wówczas dziennikarza żegnał Bill Clinton i Barack Obama.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Wikipedia/Polsat News/ CNN]

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Świat

WHO apeluje o noszenie maseczek przez osoby zaszczepione. Zagrożenie kolejną falą koronawirusa?

Czytaj więcej >

Świat

Na Ziemię pospadały fragmenty chińskiej rakiety

Czytaj więcej >
Strzelanina w Kazaniu

Świat

Kazań. Strzelanina w szkole, są ofiary śmiertelne

Czytaj więcej >

Świat

Kontrowersyjny duchowny wyciągnięty z auta przez policję. Lekceważył obostrzenia

Czytaj więcej >
Jan Paweł II w trakcie pierwszej pielgrzymki do Polski.

Świat

Był drugi zamach na Jana Pawła II. Kard. Dziwisz postanowił po latach wyjawić prawdę

Czytaj więcej >
Trąba powietrzna

Świat

Co najmniej trzy osoby nie żyją, 200 jest rannych. Czechy zniszczone przez żywioł

Czytaj więcej >