wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Kuba Wojewódzki na wojnie z Michałem Pirógiem. Poszło o orientację

10 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Kuba Wojewódzki po latach skonfrontował się z Michałem Pirógiem. Przypomniał wywiad, którego tancerz udzielił w 2014 roku tygodnikowi "Wprost". Zasugerował w nim, że Wojewódzki i Kammel mogliby być parą - plotka ta

  • Kuba Wojewódzki wrócił do starej sprawy i postanowił skrytykować Michała Piróga za jego zachowanie.

  • Piróg skomentował wypowiedź Krystyny Pawłowicz dotyczą nagonki na 10-letnią transpłciową dziewczynkę. Wojewódzki uznał, ze jest to z jego strony hipokryzja.

  • Piróg w 2014 roku udzielił wywiadu tygodnikowi „Wprost”, w którym mimochodem stwierdził, że Wojewódzki i Kammel są ze sobą w związku. Plotka ta zaczęła zataczać w świecie show-biznesu coraz szersze koła.

  • Wojewódzki porównał ją do sytuacji, która spotkała młodą mieszkankę Podkowy Leśnej.

Relacja Wojewódzkiego i Kammela, niegdyś bardzo bliska, rozpadła się w ciągu ostatnich miesięcy. Chodzi o pracę Kammela w TVP.

Kuba Wojewódzki ostro skrytykował Michała Piróga

Kuba Wojewódzki i Michał Piróg mają ze sobą na pieńku już od niemal 7 lat. W 2014 roku Piróg udzielił wywiadu tygodnikowi „Wprost”, w którym zasugerował, że Wojewódzki i Tomasz Kammel mogą być parą. 

- Mam dość ukrytych gejów! (...) Nie oczekuję, że Kuba Wojewódzki powie: tak, byłem z Tomkiem Kammelem. Wszyscy im tę łatkę przypięli, ale to ich trzeba zapytać - mówił tancerz.

Z łatką związku z Kammelem Wojewódzki zmagał się potem przez lata. Wówczas obaj prezenterzy byli przyjaciółmi. Ta sytuacja zmieniła się dopiero niedawno, kiedy Wojewódzki poddał ostrej krytyce wszystkich pracujących w TVP, w tym również swojego dawnego przyjaciela. 

Choć Wojewódzki reagował na te uwagi już wcześniej, udzielając m. in. wywiadu „Polityce” i krytykując zachowanie Piróga, zrobił to ponownie teraz. Pretekstem była sprawa Krystyny Pawłowicz i dokonanej przez nią nagonki na 10-letnie transpłciowe dziecko. Sprawa odbiła się szerokim echem - wiele osób ze świata polityki i rozrywki postanowiło powiedzieć takiemu zachowaniu „nie”. Celebryta postanowił się do niej odnieść w długim i emocjonalnym wpisie.

Piróg wypowiedział się na temat tego wydarzenia na swoim Instagramie. Zamieścił znaczący kolaż, w którym pokazał się również fragment wpisu sędzi Trybunału Konstytucyjnego. 

W swoim wpisie w ostrych słowach skrytykował Krystynę Pawłowicz za hejt, z jakim spotkało się przez nią dziecko. W dalszej części wyjaśniał, że pewnym osobom nie da się nie życzyć źle, nawet, jeśli jest się przeciwnikiem hejtu.

Wojewódzki postanowił zareagować. Z pewnością nie były to miłe słowa w kierunku Piróga. 

„Przypisałeś mnie do swojej mniejszości seksualnej”

W swoim wpisie na Instagramie gruntownie skrytykował tancerza. Twierdził, że w pozycji, w jakiej się znajduje, nie powinien nikogo pouczać na temat hejtu (choć z opinią o Pawłowicz się zgodził).

- Kilka lat temu z tych samych niskich pobudek co Pawłowicz przypisałeś mnie do swojej mniejszości seksualnej - pisał Wojewódzki. Dodał, że nie ma nic do osób homoseksualnych poza samym Pirógiem, który stał się dla niego w pewnym sensie jej ambasadorem.

Opowiedział o tym, że w kraju takim, jak Polska, który jest bardzo homofobiczny, przyklejona komuś łatka homoseksualisty może być bardzo krzywdząca. Zauważył, że kiedy Piróg udzielał wywiadu, nie przejmował się w ogóle tym, co inni pomyślą sobie o Wojewódzkim i Kammelu.

Na końcu zaznaczył, że być może jest to czas, by przeprosić. Zaznaczył, że jego zachowanie to zwykła hipokryzja.

Na razie nie wiadomo, czy Piróg udzieli jakiejkolwiek odpowiedzi. Obaj panowie nie darzą się sympatią. Może się okazać, że na jednym wpisie się nie skończy. Czy wkrótce dojdzie do wielkiej awantury z udziałem obu gwiazdorów?

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Andrzej Duda przesłał depeszę kondolencyjną królowej Elżbiecie II

  • Tadeusz Rydzyk nie zjawił się w sądzie. Rozprawę trzeba było przesunąć

  • NIK złożył zawiadomienie do prokuratury ws. Polskiej Fundacji Narodowej. Podejrzewa się przestępstwo

źródło: [pudelek.pl]

Anna DymarczykAutor

Redaktorka WTV. Studentka historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są jej kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Klara Williams

Gwiazdy

Klara Williams wystąpi w "Twoja twarz brzmi znajomo". To siostrzenica Mateusza Morawieckiego

Czytaj więcej >
Wiesław Gołas

Gwiazdy

Nieoczekiwana śmierć Wiesława Gołasa. Znajomi aktora twierdzą, że zaczynał nabierać sił

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Nie żyje Bart Sosnowski. Muzyk miał 38 lat

Czytaj więcej >
TRICOLORS/EAST NEWS

Gwiazdy

Zmarł Wiesław Gołas, ceniony aktor znany z wielu wybitnych ról. Rodzina ujawnia smutne szczegóły

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Beata K. po pijackim incydencie straci gigantyczne pieniądze. Ekspert wskazuje, jak może odzyskać zaufanie fanów

Czytaj więcej >
Nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje Michael K. Williams. Gwiazda "Zakazanego imperium" i "Prawa ulicy" miała 54 lata

Czytaj więcej >