wtv.pl
Ksiądz Tymoteusz Szydło odcina się od obowiązków kapłańskich i mediów.

LUKASZ GAGULSKI/East News

Co naprawdę dzieje się z synem Beaty Szydło? Już się nie dowiemy, od teraz sprawa jest dla mediów zamknięta

23 Stycznia 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Ksiądz Tymoteusz Szydło odcina się od obowiązków kapłańskich i mediów. Jego sprawą jakiś czas temu żyła cała Polska, kiedy to pierw pojawiła się informacja o urlopie duchownego, a za nią liczne plotki, a później, ku zaskoczeniu wielu, wydał oświadczenie, w którym poinformował, że rezygnuje z duchowieństwa. Wszystko to wzbudzało ogromne zainteresowanie, jednak, jak się okazuje, raczej już się nie dowiemy, jak toczą się dalsze losy syna Beaty Szydło. Sprawa zostaje zamknięta dla mediów i odtąd jest jego osobistą.

Ksiądz Tymoteusz Szydło święcenia kapłańskie przyjął w 2017 roku. Pod koniec zeszłego roku wydał pismo, w którym poinformował, że porzuca obowiązki kapłańskie. 1 grudnia dotarło ono do kurii.

"Z bólem stwierdzam, że nie udało mi się pokonać kryzysu wiary i powołania. W tej sytuacji nie pozostało mi nic innego, jak złożyć w kurii diecezji bielsko-żywieckiej prośbę skierowaną do Ojca Świętego o przeniesienie mnie do stanu świeckiego (...)" - napisał ksiądz Szydło w oświadczeniu przekazanym Katolickiej Agencji Informacyjnej.

- Ksiądz Tymoteusz zawarł w nim także deklarację uruchomienia procedury uzyskania dyspensy od celibatu i zwolnienia z obowiązków kapłańskich. Sprawy przeniesienia do stanu świeckiego leżą w kompetencji Kongregacji ds. Duchowieństwa w Watykanie - informował wtedy ksiądz Mateusz Kierczak, dyrektor Centrum Informacyjno-Medialnego Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Ksiądz Tymoteusz Szydło odcina się od obowiązków kapłańskich i mediów. Przeniesienie do stanu świeckiego jest jego osobistą sprawą

Sprawa syna byłej premier Beaty Szydło - księdza Tymoteusza Szydło, od jakiegoś czasu budzi ogromne zainteresowanie. Wszystko zaczęło się od urlopu, kiedy to we wrześniu kuria poinformowała, że "ksiądz Tymoteusz jest na urlopie i na razie nie będzie pracował w żadnej parafii". Pojawiły się plotki, jakoby ksiądz Tymoteusz miał się zakochać, a nawet spodziewać się dziecka lub nawet już zostać ojcem.

Jego adwokat, Maciej Zaborowski, jednak zdecydowanie zaprzeczył takim doniesieniom. W specjalnym oświadczeniu przesłanym do mediów napisał, że powód urlopu "ma charakter prywatny i nie będzie komentowany publicznie". W grudniu syn byłej premier wydał oświadczenie, że rezygnuje z duchowieństwa i prosi o przeniesienie do stanu świeckiego. Czy ksiądz Szydło, jak sam zapowiadał, uruchomił już procedurę uzyskania dyspensy od celibatu i zwolnienia z obowiązków kapłańskich?

- Wszczęcie procedury przeniesienia do stanu świeckiego jest osobistą sprawą zainteresowanego księdza, który składa prośbę na ręce Ojca Świętego. W tym wypadku tylko zainteresowany mógłby udzielić informacji na ten temat - wyjaśnia ksiądz Kierczak.

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >