Ksiądz Tymoteusz Szydło odcina się od obowiązków kapłańskich i mediów.
Źródło: LUKASZ GAGULSKI/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 23 Stycznia 2020

Co naprawdę dzieje się z synem Beaty Szydło? Już się nie dowiemy, od teraz sprawa jest dla mediów zamknięta

Ksiądz Tymoteusz Szydło odcina się od obowiązków kapłańskich i mediów. Jego sprawą jakiś czas temu żyła cała Polska, kiedy to pierw pojawiła się informacja o urlopie duchownego, a za nią liczne plotki, a później, ku zaskoczeniu wielu, wydał oświadczenie, w którym poinformował, że rezygnuje z duchowieństwa. Wszystko to wzbudzało ogromne zainteresowanie, jednak, jak się okazuje, raczej już się nie dowiemy, jak toczą się dalsze losy syna Beaty Szydło. Sprawa zostaje zamknięta dla mediów i odtąd jest jego osobistą.

Ksiądz Tymoteusz Szydło święcenia kapłańskie przyjął w 2017 roku. Pod koniec zeszłego roku wydał pismo, w którym poinformował, że porzuca obowiązki kapłańskie. 1 grudnia dotarło ono do kurii.

"Z bólem stwierdzam, że nie udało mi się pokonać kryzysu wiary i powołania. W tej sytuacji nie pozostało mi nic innego, jak złożyć w kurii diecezji bielsko-żywieckiej prośbę skierowaną do Ojca Świętego o przeniesienie mnie do stanu świeckiego (...)" - napisał ksiądz Szydło w oświadczeniu przekazanym Katolickiej Agencji Informacyjnej.

- Ksiądz Tymoteusz zawarł w nim także deklarację uruchomienia procedury uzyskania dyspensy od celibatu i zwolnienia z obowiązków kapłańskich. Sprawy przeniesienia do stanu świeckiego leżą w kompetencji Kongregacji ds. Duchowieństwa w Watykanie - informował wtedy ksiądz Mateusz Kierczak, dyrektor Centrum Informacyjno-Medialnego Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Rydzyk do spółki z Chazanem i prawicowymi mediami poszli o krok dalej, niż do tej pory. Rydzyk do spółki z Chazanem i prawicowymi mediami poszli o krok dalej, niż do tej pory. "Dzieci niezagnieżdżone"Czytaj dalej

Ksiądz Tymoteusz Szydło odcina się od obowiązków kapłańskich i mediów. Przeniesienie do stanu świeckiego jest jego osobistą sprawą

Sprawa syna byłej premier Beaty Szydło - księdza Tymoteusza Szydło, od jakiegoś czasu budzi ogromne zainteresowanie. Wszystko zaczęło się od urlopu, kiedy to we wrześniu kuria poinformowała, że "ksiądz Tymoteusz jest na urlopie i na razie nie będzie pracował w żadnej parafii". Pojawiły się plotki, jakoby ksiądz Tymoteusz miał się zakochać, a nawet spodziewać się dziecka lub nawet już zostać ojcem.

Jego adwokat, Maciej Zaborowski, jednak zdecydowanie zaprzeczył takim doniesieniom. W specjalnym oświadczeniu przesłanym do mediów napisał, że powód urlopu "ma charakter prywatny i nie będzie komentowany publicznie". W grudniu syn byłej premier wydał oświadczenie, że rezygnuje z duchowieństwa i prosi o przeniesienie do stanu świeckiego. Czy ksiądz Szydło, jak sam zapowiadał, uruchomił już procedurę uzyskania dyspensy od celibatu i zwolnienia z obowiązków kapłańskich?

- Wszczęcie procedury przeniesienia do stanu świeckiego jest osobistą sprawą zainteresowanego księdza, który składa prośbę na ręce Ojca Świętego. W tym wypadku tylko zainteresowany mógłby udzielić informacji na ten temat - wyjaśnia ksiądz Kierczak.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Ogromna awaria we wszystkich urzędach w Polsce. Nie załatwisz żadnej, nawet pilnej sprawy

2. Najpiękniejsza pani pilot na całym świecie. Internauci za nią szaleją, wygląda nieziemsko

3. Była posłanka PiS się wygadała. Partia może być na nią zła

4. 20 lat przepracowała w Polskim Radio i Trójce. Nie żyje dziennikarka, Maja Borkowska

5. Sejm i Senat nareszcie się dogadali. Przyznali sobie po 1000 zł

6. Ale się porobiło. Oczekiwana decyzja papieża Franciszka w sprawie Rydzyka