wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Ksiądz po raz kolejny z ambony zaatakował dziennikarza "Wyborczej". "Stalker w sutannie"

27 Marca 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Kontrowersyjny ksiądz prosto z ambony nie mógł powstrzymać się od wulgaryzmów. Dziennikarz "Gazety Wyborczej" został zwyzywany od p*****ów. - Przypomniał sobie o mnie stalker w sutannie - komentuje Piotr Żytnicki.

Po raz kolejny ksiądz Michał Woźnicki nawyzywał autora tekstu o awanturze na sali sądowej. Ministrant pracujący dla duchownego został wyniesiony z sali sądowej za brak maseczki. Sam kapłan został zaś ukarany. Chwilę później prosto z ambony nie szczędził ostrych słów.

"Przypomniał sobie o mnie stalker w sutannie, czyli katolicka miłość bliźniego w praktyce: "H**oś, p***łek, otwór odbytowy" - czytamy we wpisie Piotra Żytnickiego. Dziennikarz "Gazety Wyborczej".

Kontrowersyjny ksiądz nie mógł się pohamować. Grzmiał o h****iach i otwartych o***tach

- Znajoma twarz, Gazeta Wyborcza, fachowcy od Kościoła. H**oś, czy p***łek... Jak to mówić ładnie? - rozpoczął swoje rozważania podczas nabożeństwa. Następnie wymienił charakterystyczne elementy ubioru, które pozwalają mu rozpoznać Żytnickiego. - Spodenki, rureczki. Kosteczki widzisz na wierzchu - wymieniał. - Muszę księdza rozczarować, wczoraj nie miałem kosteczek na wierzchu - odpowiadał reporter za pośrednictwem Twittera.

Duszpasterz przekazał wiernym, że należy interesować się tym, kto przejawia ciekawość sprawami sądowymi. Ksiądz Michał Woźniak kontynuował nabożeństwo, doszukując się teorii spiskowych. - On wiedział, że my dziś w tym sądzie będziemy - ostrzegał wiernych. - H**oś, p***łek czy jak mówić - z Gazety Wyborczej - powtarzał się. 

Duchowny był zaniepokojony sytuacją, jaka miała miejsce w budynku. Dziennikarz nagrywał awanturę z policją. - Zakneblowany czarnym kagańcem - dodawał. Wyjaśnijmy, że według zwolenników teorii spiskowych "kaganiec" jest maseczką chirurgiczną, która chroni nas przed dalszą transmisją koronawirusa.

Ksiądz Woźnicki postanowił nieco zboczyć z tematu. - Daję przykład. W Chocianowie znam małżeństwo. Adoptowali synka. Synek stał się h**osiem, p***łem. Poszedł do szkoły, do Zielonej Góry. Stary cap, p**ał" go dorwał i przec****ał syna. I został h***siem. Zaczęło mu się to podobać - oświecił wiernych. 

Duchowny postanowił zestawić dziwną historię z dziennikarzem "Gazety Wyborczej". - To pytaj teraz. Ten fachowiec od spraw Kościoła, religijny h**oś. Typ męski czy żeński w spółkowaniu dwóch ped****w - rozważał z ambony. - Powiem to wprost. Otwór odbytowy służy mu do tego, żeby ktoś tam właził i pchał, czy to on włazi i pcha? - słyszymy. 

Ksiądz Michał Wożniak uważa, że Piotr Żytnicki mógł już "przekształcić" jednego z chłopców w "h**osia".

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Nieoczekiwane przeprosiny nowego biskupa. Bp Damian Bryl prosił o przebaczenie wszystkich skrzywdzonych w diecezji kaliskiej

  • PO przedstawiło plan reformy służby zdrowia. Zakłada przebadanie wszystkich Polaków i stworzenia sieci stu szpitali

  • Burza po prywatnym nagraniu, opublikowanym przez Marcina Warchoła. "Łamanie zasad"

Źródło: [Twitter/Piotr Żytnicki]

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >