Ksiądz. Pixabay/kisistvan77Źródło: Pixabay/kisistvan77
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 27 Kwietnia 2020

Skandaliczne słowa popularnego, polskiego duchownego. Mogą narazić zdrowie wiernych

Ksiądz przeciwny przymusowym szczepieniom. Bezmyślnym wpis duchownego wywołał burzę w internecie.

W wielu laboratoriach na świecie naukowcy pracują nad szczepionką na koronawirusa. Świat w napięciu oczekuje, aż będzie ona dla wszystkich dostępna. Nawet w obliczu wielkiej, światowej tragedii nie brakuje antyszczepionkowców. Jednym z przeciwników obowiązkowej inokulacji jest popularny ksiądz Roman Kneblewski.

Wydzwaniali do niej znajomi, więc włączyła Wiadomości TVP. Złapała się za głowę, widząc swoją pracę w zmanipulowanym kontekścieWydzwaniali do niej znajomi, więc włączyła Wiadomości TVP. Złapała się za głowę, widząc swoją pracę w zmanipulowanym kontekścieCzytaj dalej

Ksiądz przeciwny obowiązkowym szczepieniom. Porównuje ludzi do bydła

Popularny duchowny to zapalony internauta. Na swoich twitterowym koncie zamieścił grafikę, która sugeruje, że obowiązkowe szczepienia to hodowanie ludzi jak bydło. Użytkownicy Twittera nie kryli oburzenia. Wielu z nich zarzuciło księdzu, że swoim wpisem szkodzi Kościołowi, a świat bez szczepionki właśnie obserwujemy. Choroba wywołana przez koronawirusa zabija ludzi na całej Ziemii.

DZISIAJ GRZEJE: 1. NYP: 46-latka ożyła w domu pogrzebowym. Dramatyczne szczegóły sprawy
2. 72-latka zabiła swojego brata, potem sama zginęła. Prokuratura ujawnia pierwsze szczegóły, wbijają w fotel

Duchowny bronił się przed oskarżeniami i powoływał na swoją wolność.  "Szczepionki są różne, a my mamy własny rozum i daną nam od Boga wolną wolę. Zatem niech nikt nie uzurpuje sobie prawa do przymusu. Kto sądzi inaczej, ten ma duszę niewolnika" - napisał kapłan. Jak powinniśmy zatem rozumieć wolność? Czy nasza wolność powinna rodzić niepokój w innych ludziach? Brak szczepienia szkodzi przecież nie tylko nam, ale także reszcie społeczeństwa.

Księża często są nieświadomi, jak wielki wpływ na ludzi mają ich opinie. Bezmyślny wpis ks.Kneblewskiego może zrazić do szczepionek wielu wiernych katolickich. Jego wpis to praktyki rodem z XVIII wieku. Wtedy kształtowały sie pierwsze ruchy antyszczepionkowe. Głosiły one, że po szczepieniu przeciwko ospie prawdziwej ludziom wyrastają rogi. Brzmi groteskowo, ale podobny sposób myślenia zaprezentował polski kapłan. Powołując się na błędnie rozumianą wolność, chce zamknąć ludziom oczy na zdobycze medycyny.

Ksiądz opublikował kontrowersyjną grafikę na Twitterze

Źródło: [Twitter]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaskakujące wyniki badań. Naukowcy sprawdzą czy nikotyna zapobiega rozprzestrzenianiu się komórek wirusa
  2. Eksperci przygotowali trzy scenariusze powrotu turystyki do normy. Nawet optymistyczna data załamie fanów podróży
  3. Papież Franciszek nawołuje wiernych do ważnej decyzji. Może mieć wpływ na życie każdego
  4. mBank go ukarał, bo nie dopełnił formalności przez zamknięte urzędy. Czy każdego klienta spotkać może niesprawiedliwość?
  5. Polacy na potęgę wypłacają pieniądze. W bankomatach zaczyna brakować gotówki, chodzi o konkretne nominały
  6. Osoby na kwarantannie będą mogły wyjść z domu pod jednym warunkiem. MZ zapowiada ważną zmianę