Ksiądz na ciężarówce
Źródło: facebook.com/Damian Niemczewski
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 17 Marca 2020

Zadziwiające nagranie z polskiej wsi. Ksiądz na ciężarówce “odkażał” wiernych

Ksiądz z Mierzyna na Kaszubach przemierzył wieś na ciężarówce. Podczas przejażdżki "odkażał" mieszkańców miejscowości. Proboszcz parafii chciał "ochronić parafian przed wszelkim niebezpieczeństwem".

Wobec trwającej w naszym kraju epidemii koronawirusa polski rząd zdecydował o wprowadzeniu zakazu zgromadzeń powyżej 50 osób. Odwołano koncerty, zamknięto szkoły, uczelnie wyższe oraz wszelkie ośrodki kultury. Obostrzenia w naturalny sposób dotknęły również polski Kościół.

Niektórzy z księży mają nader interesujące sposoby walki z ograniczeniami. Wczoraj informowaliśmy o włoskim księdzu, który nie chcąc odprawiać mszy w pustej świątyni, poprosił wiernych o nadsyłanie zdjęć, które następnie poprzyklejał do kościelnych ław. Proboszcz jednej kaszubskich parafii również wykazał się niezwykłą kreatywnością.

Alarmowała o nieprzygotowaniu szpitala do pomocy zakażonym. Ukarał ją Jarosław KaczyńskiAlarmowała o nieprzygotowaniu szpitala do pomocy zakażonym. Ukarał ją Jarosław KaczyńskiCzytaj dalej

Ksiądz: Bóg w hostii ukryty ochroni nas przed niebezpieczeństwem

Na nagraniu udostępnionym na Facebooku przez jednego z mieszkańców wsi widzimy, jak duchowny, jadąc przez wieś na ciężarówce, błogosławi swoim parafianom. Film został podpisany jako "Odkażanie Mierzyna".

DZISIAJ GRZEJE: 1. MZ: Jest piąta ofiara śmiertelna wirusa w Polsce
2. Pacjent z podejrzeniem koronawirusa przyszedł do Blue City. Nie doczekali się na karetkę, sami pojechali do szpitala

Do słów księdza Zbigniew Wyki dotarł portal polityczek.pl. "Postanowiłem, jako proboszcz parafii MB Bolesnej w Mierzynie, że w niedzielę 15 marca o godzinie 15.00 wyruszę z Najświętszym Sakramentem, na platformie samochodu, po wszystkich ulicach naszej wspólnoty, by Nasz Pan Miłosierny Bóg w Najświętszej Hostii ukryty, przez moje dłonie błogosławił naszej ziemi, chronił nas i nasze domy przed wszelkim niebezpieczeństwem", mówi kapłan.

Działanie księdza z Kaszub zdaje się wpisywać w narrację proponowaną przez abp Andrzej Dzięgę, który apelował do wiernych, by ci nie bali się przyjmować komunii, ponieważ "Chrystus nie roznosi wirusów ani zarazków".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jerzy Brzęczek nie poprowadzi Polski na Euro? Zaskakujące słowa prezesa PZPN
  2. Fatalne wieści dla wielu Polaków, ich pensja będzie zupełnie inna. Już oficjalnie wiadomo, jest oświadczenie rządu
  3. Pilot zostawił na niebie wyjątkowy napis. Każdy z nas powinien wziąć go sobie do serca
  4. Dieta poselska na walkę z wirusem. Jest ważny apel, posłowie posłuchają?
  5. Co z pogrzebami w Polsce? Wydano specjalne zalecenia, przedstawiciele Episkopatu mieli potwierdzić informacje z jednej z diecezji
  6. Polka leciała samolotem akcji "Lot do Domu". Jest oburzona tym, jak ją potraktowali, opowiedziała wszystko

Źródło: polityczek.pl / Facebook.com/Damian Niemczewski