wtv.pl
Ksiądz

Pixabay.com/Quidec Pacheco

Proboszcz uciekł z miejsca wypadku. Jego ofiara jest w ciężkim stanie

14 Marca 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Ksiądz miał potrącić 16-letnią dziewczynę, a następnie zbiec z miejsca zdarzenia. Proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Korony Polskiej w Krysiakach przyznał się jedynie do najcięższego zarzutu. Wydał specjalne oświadczenie, przepraszając ofia

Informacji o zdarzeniu udzielił portal "Moja Ostrołęka". Z przekazu medium wynika, że ksiądz spowodował groźny wypadek 28 lutego. Na terenie Dud Puszczańskich duszpasterz potrącił 16-latkę. Podejrzewa się go o ucieczkę. Dziewczynie udzielono natychmiastowej pomocy medycznej. Dzięki pomocy lokalnej społeczności poszkodowaną udało się przetransportować do domu, a następnie do szpitala w Warszawie. 

Pierwsze dni pobytu w jednostce ochrony zdrowia, nastolatka spędziła w śpiączce. Medycy skutecznie usunęli z głowy dziewczyny krwiaki. Uczennica liceum jest w ciężkim stanie, jednak należy podkreślić, iż staje się on coraz lepszy. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo

Ksiądz miał potrącić 16-letnią dziewczynę, a następnie zbiec z miejsca zdarzenia

Kapłan został ujęty przez organy ścigania. Jak podaje "Moja Ostrołęka", sąd orzekł o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego pobytu w areszcie tymczasowym

Mirosław Teofilak wydał oświadczenie, które zostało opublikowane przez dziennikarzy "Mojej Ostrołęki". Hierarcha wyraził zgodę na upublicznienie jego pełnego nazwiska. Poinformował, że złożył już obszerne wyjaśnienia i usłyszał zarzuty. Organy ścigania postawią proboszcza przez sądem w związku z wyczerpaniem znamion art. 177 § 2 kk w zw. z art. 178 § 1 kk oraz art. 162 § 1 kk. Duszpasterz przyznał się jedynie do najcięższego czynu. 

"Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3" - czytamy w artykule 162 Kodeksu karnego. 

"Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8" - czytamy w drugim paragrafie artykułu 177 Kodeksu karnego. 

Duchowny zapewnił, że nie miał na celu spowodowania wypadku. Incydent nazwał nieszczęśliwym i nieumyślnym

"Równocześnie chciałbym po raz kolejny przeprosić pokrzywdzoną, a także jej całą rodzinę, za wszelkie cierpienia, których doznają, a także wyrażam głęboki żal z powodu tragicznych skutków tego zdarzenia" - czytamy w oświadczeniu, cytowanym przez lokalne medium. Ksiądz Mirosław Teofilak obiecał, że zrobić wszystko, by naprawić wyrządzone krzywdy. Zadeklarował również pełną gotowość współpracy z organami ścigania, mając na celu dobro toczącego się postępowania. 

Parafia w Krysiakach tworzy wspólnotę religijną od 1995 roku i gromadzi blisko 600 wiernych. Krysiaki zaś są niewielką wsią, leżącą w województwie mazowieckim, w powiecie ostrołęckim.  

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Jacek Kurski odpowiedział na zarzuty pod adresem swojej żony, Joanny

  • TVN ugiął się pod krytyką, dotyczącą reemisji wywiadu Meghan i Harry`ego

  • Jarosław Kaczyński nie dostanie w tym roku 14. emerytury

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >