wtv.pl > Polska > Jest stanowisko kurii ws. wyzwisk ze strony księdza wobec kierowcy. Nazwał człowieka "pe****m"
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:15

Jest stanowisko kurii ws. wyzwisk ze strony księdza wobec kierowcy. Nazwał człowieka "pe****m"

Ksiądz
YouTube/tvwałbrzych/11.03.21/Screen
  • 11 marca na platformie YouTube udostępniono sprzeczkę między księdzem a kierowcą, który zaparkował samochód pod kościołem. - Ten syn prostytutki nie ma prawa tu wjazdu. Spierd*** bucu. Spierd** stąd i to szybko. Ten pedał nie ma prawa tu wjazdu - krzyczał duchowny

  • Osoba parkująca również nie wykazała się kulturą. Młody mężczyzna krzyczał o "starych babach". Sam wielokrotnie użył słowa "k***a"

  • Dziś kuria świdnicka wydała oświadczenie. Postawę kapłana uznali za naganną. Pilnie udzielono też reprymendy

Parafia Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika leży na terenie Piaskowej Góry. Jest to jedna z dzielnic Wałbrzycha, położona w jego północnej części. Ksiądz w drodze na nabożeństwo dostrzegł młodego chłopaka, który zaparkował samochód przy kościele. 

Ksiądz z Wałbrzycha obrażał kierowcę od "p*****w". Dziś kuria wydała ważne oświadczenie

 - Proszę pana, pan nie ma prawa tu wjeżdżać. To teren prywatny, należący do parafii. Nie pana - tłumaczył ksiądz. Doszło do krótkiej pyskówki. Mężczyzna nie chciał ustąpił, co wywołało reakcję duszpasterza. - Dostał pan kiedyś w pysk od kogoś? K***a- wypalił. Wówczas kierowca zaczął wykrzykiwać, że świątynia powstała z jego podatków. - Teren prywatny? A z czyich podatków? Z czyich podatków powstał? - dociekał. 

I**dź do tych starych bab, starych beretów, "k***a", tam sobie gadaj, k***a" - krzyczał kierowca - Ty bucu, skończony** - odpowiadał ksiądz. - Ten syn prostytutki nie ma prawa tu wjazdu. Spierd*** bucu. Spierd** stąd i to szybko. Ten pedał nie ma prawa tu wjazdu - zakończył. 

Wymiana zdań trwała przez blisko minutę. Incydent zarejestrowała kamerą, znajdująca się w samochodzie. 

Materiał od wczoraj podbija sieć. Świdnicka parafia otrzymała liczne pytania dotyczące oceny postawy duchownego. Reakcja nastąpiła następnego dnia rano. Za pośrednictwem Facebooka wyrażono ubolewanie z powodu gorszącego zachowania kapłana. Przedstawiciele kurii dokładnie przenalizowali materiał, a także przeprowadzili rozmowę z księdzem.

"Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, iż w trybie pilnym została przeprowadzona rozmowa dyscyplinująca z tym duchownym" - zapewniają przedstawiciele związku wyznaniowego. Wskazano także, że doszło do wyczerpania przepisów Kodeksu Prawa Kanonicznego. Ksiądz został ukarany naganą. Duchowni wprost określili postawę bohatera nagrania jako "wysoce niestosowną i wywołującą niepotrzebne emocje oraz zgorszenie". 

"Wobec powyższego duchowny wyraził żal, że doszło do tego rodzaju zdarzenia, i przeprasza wszystkich, którzy poczuli się tą sytuacją urażeni i zgorszeni" - czytamy w oficjalnym komunikacie, wydanym przez rzecznika kurii ks. dr Daniel Marcinkiewicz.

Oświadczenie Świdnickiej Kurii Biskupiej ws. nagannego i gorszącego zachowania duchownego diecezji świdnickiej.W...

Opublikowany przez Diecezja świdnicka Piątek, 12 marca 2021

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Facebook/Diecezja świdnicka/YouTube/Tv Wałbrzych]

Powiązane