Ksiądz z Bydgoszczy znalazł sprytny sposób na bezpieczną procesję Bożego Ciała w czasach epidemii koronawirusa.. Facebook/Parafia Św. Krzyża w BydgoszczyŹródło: Facebook/Parafia Św. Krzyża w Bydgoszczy
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 11 Czerwca 2020

Nadzwyczajny pomysł księdza z Bydgoszczy. Wymyślił mobilny ołtarz w Boże Ciało, aby chronić wiernych

Ksiądz proboszcz Dariusz Wesołek z Bydgoszczy znalazł sprytny sposób na bezpieczną procesję z okazji Bożego Ciała w czasach epidemii koronawirusa. Mobilny ołtarz procesyjny dotarł do wiernych w cztery wyznaczone wcześniej miejsca, gdzie, mimo niezachęcającej pogody, zgromadziły się grupki parafian. Duchowny modlił się z wiernymi i udzielił im błogosławieństwa.

W tym roku, z powodu epidemii, procesja z okazji Bożego Ciała przebiegała w Polsce nieco inaczej niż dotychczas. Wielu księży mocno ograniczyło tegoroczne świętowanie. Sposób na bezpieczne obchody tego ważnego katolickiego święta znalazł jednak ksiądz proboszcz Dariusz Wesołek z Bydgoszczy i wyruszył w miasto mobilną procesją. Samochód ze skromnym ołtarzem zatrzymywał się przy każdym z czterech wyznaczonych wcześniej punktów. Ksiądz z monstrancją wchodził po drabince na platformę pojazdu i wspólnie modlił się z wiernymi oraz udzielał im błogosławieństwa. Wszystko przebiegło zgodnie z planem i w sposób bezpieczny.

Setki osób pojawią się dziś pod Pałacem Prezydenckim. Podobnego protestu jeszcze nie było, zaskakujące szczegółySetki osób pojawią się dziś pod Pałacem Prezydenckim. Podobnego protestu jeszcze nie było, zaskakujące szczegółyCzytaj dalej

Ksiądz z Bydgoszczy znalazł sposób na bezpieczną procesję z okazji Bożego Ciała w dobie koronawirusa

Z powodu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa trzeba było znaleźć bezpieczny sposób na uczczenie ważnego dla katolików święta, jakim jest Boże Ciało. Duchowni z całej Polski mieli w związku z tym nie lada wyzwanie. Jak się jednak okazało, wcale nie było to takie trudne i wyzwaniu sprostał między innymi ksiądz proboszcz Dariusz Wesołek z Bydgoszczy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Arcybiskup Marek Jędraszewski nie mógł sobie darować. Grzmiał i straszył z ambony, wszystko trafiło do sieci
2. Tragiczny wypadek w woj. łódzkim. Wśród poszkodowanych jest dziecko

W parafii pw. Świętego Krzyża zrezygnowano w czwartek z procesji z okazji Bożego Ciała. Dotyczy to kościołów w całej Polsce. Zamiast tego ksiądz proboszcz bydgoskiej parafii postanowił dotrzeć z prosesją do wiernych w inny, nietypowy sposób. Wykorzystał do tego odkryty samochód dostawczy z zamontowanym na nim skromnym ołtarzem i dojechał nim w cztery wyznaczone wcześniej miejsca, gdzie modlił się wspólnie z wiernymi i udzielił im błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. W każde z czterech miejsc zaproszeni zostali parafianie z sąsiednich ulic. W czasie postoju czytano fragmenty Ewangelii związane z eucharystią.

Na podobną formę dotarcia do wiernych w trudnych czasach epidemii wcześniej zdecydował się także inny ksiądz proboszcz z bydgoskiej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Miało to miejsce przed tegoroczną Wielkanocą. Wówczas duchowny z odkrytego samochodu dostawczego święcił koszyczki ze świątecznymi pokarmami wiernych, którzy ustawili się przed swoimi domami oraz w oknach i na balkonach bloków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najbardziej awaryjne czy najwięcej spalające. Lista samochodów z problematycznymi silnikami
  2. Ogromny pożar w Warszawie. Porażająca wizja jasnowidza Jackowskiego
  3. Jolanta Kwaśniewska wg Polek i Polaków najlepszą pierwszą damą? Agata Duda może się niepokoić
  4. Dariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziś
  5. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
  6. Naukowcy pokazali co widzi sztuczne oko. Efekty są zaskakujące
     

Źródło: Polsat News / wnp.pl / PAP