wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nadzwyczajny pomysł księdza z Bydgoszczy. Wymyślił mobilny ołtarz w Boże Ciało, aby chronić wiernych

11 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Ksiądz proboszcz Dariusz Wesołek z Bydgoszczy znalazł sprytny sposób na bezpieczną procesję z okazji Bożego Ciała w czasach epidemii koronawirusa. Mobilny ołtarz procesyjny dotarł do wiernych w cztery wyznaczone wcześniej miejsca, gdzie, mimo nieza

W tym roku, z powodu epidemii, procesja z okazji Bożego Ciała przebiegała w Polsce nieco inaczej niż dotychczas. Wielu księży mocno ograniczyło tegoroczne świętowanie. Sposób na bezpieczne obchody tego ważnego katolickiego święta znalazł jednak ksiądz proboszcz Dariusz Wesołek z Bydgoszczy i wyruszył w miasto mobilną procesją. Samochód ze skromnym ołtarzem zatrzymywał się przy każdym z czterech wyznaczonych wcześniej punktów. Ksiądz z monstrancją wchodził po drabince na platformę pojazdu i wspólnie modlił się z wiernymi oraz udzielał im błogosławieństwa. Wszystko przebiegło zgodnie z planem i w sposób bezpieczny.

Ksiądz z Bydgoszczy znalazł sposób na bezpieczną procesję z okazji Bożego Ciała w dobie koronawirusa

Z powodu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa trzeba było znaleźć bezpieczny sposób na uczczenie ważnego dla katolików święta, jakim jest Boże Ciało. Duchowni z całej Polski mieli w związku z tym nie lada wyzwanie. Jak się jednak okazało, wcale nie było to takie trudne i wyzwaniu sprostał między innymi ksiądz proboszcz Dariusz Wesołek z Bydgoszczy.

W parafii pw. Świętego Krzyża zrezygnowano w czwartek z procesji z okazji Bożego Ciała. Dotyczy to kościołów w całej Polsce. Zamiast tego ksiądz proboszcz bydgoskiej parafii postanowił dotrzeć z prosesją do wiernych w inny, nietypowy sposób. Wykorzystał do tego odkryty samochód dostawczy z zamontowanym na nim skromnym ołtarzem i dojechał nim w cztery wyznaczone wcześniej miejsca, gdzie modlił się wspólnie z wiernymi i udzielił im błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. W każde z czterech miejsc zaproszeni zostali parafianie z sąsiednich ulic. W czasie postoju czytano fragmenty Ewangelii związane z eucharystią.

Na podobną formę dotarcia do wiernych w trudnych czasach epidemii wcześniej zdecydował się także inny ksiądz proboszcz z bydgoskiej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Miało to miejsce przed tegoroczną Wielkanocą. Wówczas duchowny z odkrytego samochodu dostawczego święcił koszyczki ze świątecznymi pokarmami wiernych, którzy ustawili się przed swoimi domami oraz w oknach i na balkonach bloków.

Źródło: Polsat News / wnp.pl / PAP

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >