Ksiądz Janusz Chyła. YouTube/ Katecheza bez granic/7.12.19Źródło: YouTube/ Katecheza bez granic/7.12.19
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 9 Stycznia 2021

Kontrowersyjny ksiądz boi się, że zabronią mu używać słów „mama”, „babcia”, „żona” i „mąż”

Ksiądz Janusz Chyła za pośrednictwem Twittera ostrzegł wiernych przed poprawnością polityczną. Zjawisko mające podnieść standardy debaty publicznej, według kapłana, ma doprowadzić do wyeliminowania słów „mama”, „babcia”, „żona” i „mąż” ze słowników.

  • Izba Reprezentantów USA przyjęła projekt mający promować „różnorodność i integrację”.
  • Decyzję skrytykowali nie tylko republikanie, ale też ksiądz Janusz Chyła
  • Duchowny ostrzega przed wykreśleniem słów „mama”, „babcia”, „żona” i „mąż” ze słowników.

Jeszcze dziś, 9 stycznia Izba Reprezentatów, zdominowana przez Partię Demokratyczną zainaugurowała 117 kadencję wraz z największą liczbą parlamentarzystów, należących do społeczności LGBT. Doszło do przyjęcia nowych zasad, znoszących słowa wskazujące na konkretną płeć. Ksiądz Janusz Chyła postanowił uderzyć na alarm.

Jako przykład zmian zaakceptowanych przez izbę można wskazać m.in. zastąpienie słowa „chairmen" (tłum. przewodniczący) neutralnym płciowo wyrazem "chair".

Ksiądz Janusz Chyła ostrzega. „To już się dzieje”.

 - Jako przewodnicząca Izby Reprezentantów mam przyjemność dołączyć do […] Jima McGoverna we wprowadzeniu tego wizjonerskiego pakietu zasad, który odzwierciedla poglądy i pełną gamę wartości historycznie zróżnicowanej demokratycznej większości w naszej Izbie - wskazywała przewodnicząca Nancy Pelosi, cytowana przez polskieradio24.pl.

Frazy, mające na celu określenie relacji rodzinnych, również przejdą rewolucyjne zmiany. Słowa „ojciec”, „matka”, „córka”, „syn”, „siostra” czy „brat” decyzją Izby Reprezentantów, zostaną zastąpione przez: rodzicdziecko i rodzeństwo.

Sławomir Świerzyński musi zniszczyć swoje płyty. Sąd wydał wyrok w sprawie praw autorskichSławomir Świerzyński musi zniszczyć swoje płyty. Sąd wydał wyrok w sprawie praw autorskichCzytaj dalej

Za pośrednictwem mediów społecznościowych do debaty o równości płciowej oraz szacunku dla osób LGBT włączył się ksiądz Janusz Chyła. Proboszcz parafii w Chojnicach, a także wykładowca w ostrych słowach odniósł się do zmian.

„Kobieta i mężczyzna, żona i mąż, matka i ojciec, córka i syn, babcia i dziadek... To niektóre ze słów niepoprawnych politycznie. Używajmy ich, póki dyktatura relatywizmu jeszcze ich nie zakazała” - czytamy we wpisie księdza. 

Następnego dnia uzupełnił swój wpis o krótką deklarację „To już się dzieje” - dodawał

Jego tweeta skrytykował nawet, uznawany za stosunkowo konserwatywnego w swoich poglądach, Tomasz Lis. - Co za koszmarne brednie - odpisał księdzu dziennikarz.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Twitter/Ksiądz Janusz Chyła/PR24]