Ksiądz z Pińczyc kolejnym zarażonym duchownym.. Pixabay/kisistvan77Źródło: Pixabay/kisistvan77
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 6 Kwietnia 2020

Kolejny ksiądz zakażony. Sanepid poszukuje wiernych, którzy mieli z nim kontakt

Ksiądz z Pińczyc (woj. śląskie) kolejnym zarażonym duchownym. Sytuacja w związku z tym jest bardzo pilna. Sanepid w Myszkowie w Śląskiem prosi o kontakt wszystkie osoby, które mogły mieć styczność z proboszczem, np. poprzez uczestnictwo we mszy, którą prowadził. W szczególności dotyczy to mieszkańców kilku okolicznych wsi. Zakażony wirusem SARS-CoV-2 duchowny przebywa obecnie na obowiązkowej kwarantannie domowej.

Proboszcz z Pińczyć wirusem miał się zarazić od jednej z rodzin, która to nie wiedziała o zakażeniu, a sam proboszcz również się tego nie spodziewał. Stan duchownego na ten moment określany jest jako dobry i odbywa właśnie obowiązkową kwarantannę domową.

Ważny apel prezydenta do wszystkich Polaków. Chodzi o zakupyWażny apel prezydenta do wszystkich Polaków. Chodzi o zakupyCzytaj dalej

Ksiądz z Pińczyc kolejnym zarażonym duchownym. Poszukiwane osoby, które mogły mieć z nim kontakt

Proboszcz długo nie wiedział o swoim zarażeniu, bowiem nie wykazywał żadnych zewnętrznych objawów, które mogłyby wskazywać na zakażenie. Nie wiedział, że jest nosicielem wirusa i mógł przez ten czas nieświadomie zarażać.

Na obecność wirusa SARS-CoV-2 proboszcz został przebadany dopiero w momencie, gdy wspomniana wcześniej rodzina trafiła do szpitala i wynik ich testu okazał się pozytywny. Choroba potrafi rozwijać się w organizmie człowieka dość długo, bowiem już kilkanaście dni temu doszło do kontaktu tej rodziny z proboszczem. Przez ostatnie dni przed przebadaniem na obecność wirusa i uzyskaniem pozytywnego wyniku testu, nieświadomy niczego proboszcz, który już był zainfekowany, mógł zarażać. Wobec tego sanepid poszukuje osób, które mogły mieć z nim styczność.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Prymas Polski nie idzie na kompromis przed Wielkanocą. Wielu wiernych nie będzie zadowolonych
2. Największy na świecie samolot transportowy wyląduje w Warszawie

Sanepid w Myszkowie pilnie prosi o kontakt wszystkie osoby, które zetknęły się z księdzem szczególnie między 21 a 25 marca. Dotyczy to w szczególności mieszkańców Pińczyc oraz Starej Huty I i II, Zabijaka, Koclina i Pustkowia Lgockiego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  2. Dwa razy się zastanowisz przed założeniem. Maseczki mogą być bardziej szkodliwe, przełomowe wyniki badań
  3. KRRiT odpowiada na udawany atak paniki Filipa Chajzera. Do TVN trafiło specjalne pismo
  4. Przeżył dwie wojny światowe i hiszpankę, został zakażony. 104-latek wygrał z COVID-19, niezwykła historia
  5. Duda opowiedział u Rydzyka, co robił tuż po katastrofie smoleńskiej. Niewielu pamięta, że dostał specjalną “misję”
  6. Wprowadzą "przepustkę COVID"? Życie po pandemii może być zupełnie inne za granicą

Źródło: rmf24.pl