wtv.pl
Ksiądz zakażony koronawirusem odprawiał msze święte oraz udzielał Eucharystii i pierwszej Komunii Świętej. Jest hospitalizowany, a kościół zamknięto.

(zdj. il.) Pixabay/kisistvan77

Dramat po mszy świętej w Małopolsce. Ksiądz trafił do szpitala, kościół został zamknięty

5 Lipca 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Ksiądz zakażony koronawirusem odprawiał msze święte oraz udzielał Eucharystii i pierwszej Komunii Świętej. Miało to miejsce we wsi Konina w Małopolsce. Obecnie duchowny jest hospitalizowany, a kościół zamknięto. Kwarantanną objęto osoby, któ

Z powodu obecności choroby COVID-19, wykrytej u probosza kościoła we wsi Konina w Małopolsce, świątynię zamknięto do odwołania. Zakażony ksiądz przebywa w szpitalu, a osoby mające z nim bezpośredni kontakt objęto kwarantanną. Do grona tych osób zaliczają się zarówno wierni, jak i pozostali duchowni oraz pracownicy parafii. Sanepid zwraca się z prośbą do wiernych, którzy brali udział w mszach świętych i uroczystościach pierwszej Komunii Świętej, odprawianych przez chorego proboszcza, o pilne zgłaszanie się. Apel ten szczególnie kierowany jest do osób, które brały udział w uroczystości pierwszej Komunii Świętej w dniu 21 czerwca, oraz w mszach świętych w dniach 25-26 czerwca.

Ksiądz zakażony koronawirusem. Duchowny hospitalizowany, kościół zamknięty. Apel sanepidu

O sprawie donosi "Fakt", z informacji uzyskanych przez lokalny portal Sądeczanin.info. Wieści o zakażonym księdzu potwierdziła pani inspektor z miejscowej stacji sanitarno-epidemiologicznej. - Potwierdzam, że ksiądz proboszcz z parafii w Koninie jest zakażony koronawirusem - przekazała Renata Tokarska, powiatowy inspektor sanitarny w Limanowej, cytowana przez portal Sądeczanin.info. Jak donoszą media, ostatnią mszę świętą zakażony ksiądz odprawił w piątek 26 czerwca.

Kościół we wsi Konina w Małopolsce, po wykryciu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u księdza, został tymczasowo zamknięty i poddany dezynfekcji. Wszyscy, którzy mieli bezpośredni kontakt z zakażonym proboszczem, oraz kilku duchownych i pracowników kościoła, zostali objęci przymusową kwarantanną. Jak przekazały media, łącznie jest to 10 osób, jednak takich, które także powinny zostać odizolowane i poddane kwarantannie, może być więcej.

Obecnie zakażony ksiądz przebywa w szpitalu jednoimiennym w Krakowie. Pracownicy limanowskiego sanepidu zwracają się z prośbą i apelem do pozostałych wiernych, którzy mogli mieć konakt z chorym duchownym za sprawą uczestnictwa w mszach świętych, które odprawiał w dniach 25-26 czerwca. Takie osoby proszone są o pilne zgłoszenie się do sanepidu.

Inspekcja sanitarna ma poważne obawy co do pozostałych wiernych, mogących mieć kontakt z zakażonym księdzem, a także uczestników uroczystości pierwszej Komunii Świętej, która odbyła się w parafii 21 czerwca. - Potem trwał "biały tydzień", w którym brały udział dzieci pierwszokomunijne i ich rodziny - informuje "Fakt". - Mam nadzieję, że zgłoszą się do nas między innymi osoby, które w tym kościele brały udział w "białym tygodniu" - przyznała Renata Tokarska, powiatowy inspektor sanitarny w Limanowej, cytowana przez portal Sądeczanin.info oraz "Fakt".

Źródło: Fakt / Sądeczanin.info

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >