wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Krystyna Pawłowicz do Romana Giertycha: Na kolana i przeproś

30 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Krystyna Pawłowicz w agresywny sposób zwróciła się do Romana Giertycha, który według Telewizji Polskiej wpływał na działania krytykującego działania Prawa i Sprawiedliwości portalu "Sok z Buraka". "Na kolana i przeproś&

W weekendowym wydaniu "Wiadomości" TVP pojawił się materiał, według którego opozycja prowadzi rzekomo "kampanię nienawiści" przeciwko obozowi Prawa i Sprawiedliwości. Według doniesień telewizji publicznej posłowie frakcji konkurujących z PiS mieli kształtować działania serwisu "Sok z Buraka".

Na antenie Telewizji Polskiej usłyszeliśmy, że Roman Giertych współpracował z założycielem portalu, kreując tym samym "polityczny przekaz skierowany przeciwko najważniejszym przedstawicielom polskiego państwa". Były wicepremier zapowiedział już złożenie pozwu przeciw publicznemu nadawcy. Sprawę poruszaliśmy TUTAJ.

Krystyna Pawłowicz atakuje Giertycha

Narrację TVP powieliła była posłanka Prawa i Sprawiedliwości, obecnie sędzina Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz. Na Twitterze, ukochanej platformie pani profesor, pojawiła się seria wpisów nawiązujących do "Soku z Buraka", który niejednokrotnie w nie do końca przychylny sposób komentował też działania samej Pawłowicz.

Przeproś mnie!, czytamy we wpisie sędziny TK, w którym opublikowała zdjęcie Mariusza Kozaka-Zagozdy, założyciela wspominanego serwisu, którego była pani poseł nazywa "królem PO".

W kolejnym wpisie prof. Pawłowicz nawiązała też do bohatera materiału "Wiadomości" Romana Giertycha, domagając się, by były lider Ligii Polskich Rodzin padł na kolana i przeprosił członkinię Trybunału.

W zdecydowanej większości komentarzy pojawiających się pod wpisem byłej posłanki wskazywano, że podobne zachowanie nie przystoi sędzinie organu tak prestiżowego jak Trybunał Konstytucyjny. W efekcie Krystyna Pawłowicz seryjnie postraszyła jednak zablokowaniem dostępu do swojego konta, apelując jednocześnie o "powrót do środowiska buraczanego".

Giertych: Do TK wybieramy osoby zrównoważone psychicznie

Na wpis pani profesor obojętnym nie pozostał również sam zainteresowany. Z charakterystyczną dla siebie ironią Roman Giertych zapytał Pawłowicz, z jakiego powodu domaga się przeprosin.

Za to, że nie zgodziłem się, aby pani 15 lat temu sędzią TK została, o co mnie pani błagała?, pytał w mediach społecznościowych były wicepremier.

Na koniec nie zabrakło też szpilki wbitej przedstawicielce Trybunału Julii Przyłębskiej. Nie mogłem, przekonywał Giertych. Do TK wybieramy osoby z doświadczeniem prawniczym, kulturalne, a przede wszystkim zrównoważone psychicznie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Twitter / WTV

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >