wtv.pl
Adam Michnik w TOK FM stanął w obronie Krystyny Jandy

Jan BIELECKI/East News

"Ci, którzy atakują Jandę to świnie". Adam Michnik zabrał głos

26 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Po ujawnieniu, że część osób ze środowiska artystycznego przyjęła szczepionkę poza kolejnością, jedną z najbardziej komentowanych postaw była ta prezentowana przez Krystynę Jandę. Kiedy temat ten nieco przycichł, do tablicy ponownie wywołał go Adam

  • Gościem Mikołaja Lizuta w TOK FM był naczelny "Gazety Wyborczej" Adam Michnik

  • Pod koniec rozmowy, w czasie żegnania się ze słuchaczami, Adam Michnik postanowił skierować kilka słów do wszystkich atakujących Krystynę Jandę w związku z aferą szczepionkową

  • Naczelny "GW" wskazał, iż osoby atakujące artystkę to "świnie"

Adam Michnik był gościem w radiu TOK FM i to właśnie tam zdecydował się na puszczenie w eter kilku słów w obronie Krystyny Jandy. W kierunku aktorki swego czasu skierowano wiele gorzkich obelg i uwag.

Dywagacje na temat tego, czy Krystyna Janda i reszta osób korzystających ze szczepień poza kolejnością nadużyła swoich przywilejów trwa, lecz Adam Michnik postanowił stanąć w obronie artystki. W czasie radiowego wywiadu pożegnał się ze słuchaczami nietypowymi słowami.

Adam Michnik obraża krytyków Krystyny Jandy

Afera szczepionkowa wciąż odbija się szerokim echem i pewne jest, że Krystyna Janda nie zapomni szybko o tym wydarzeniu. Przyjęcie szczepionki w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym poza kolejnością określoną w harmonogramie Ministerstwa Zdrowia ponownie wywołało dyskusję na temat wykorzystywania wpływów przez osoby znane i bogate.

Niemniej nagonka, jaka niemal od razu osiągnęła kuriozalne wręcz rozmiary, wydaje się zdecydowanie niedojrzałą formą rozpatrywania kwestii uprzywilejowania elit. Teraz w obronie Krystyny Jandy stanął Adam Michnik.

Naczelny "Gazety Wyborczej" postanowił w czasie żegnania się ze słuchaczami TOK FM skierować proste przesłanie do wszystkich, którzy w kierunku Krystyny Jandy wysyłają nienawistne komentarze. Trzeba przyznać, że nie zdecydował się na złagodzenie języka debaty publicznej.

- Ci, którzy atakują Krystynę Jandę, to są świnie - powiedział Adam Michnik w TOK FM, a prowadzący rozmowę Mikołaj Lizut zareagował na to wyznanie krótkim śmiechem. Trudno jednak jakkolwiek merytorycznie odnieść się do tezy postawionej przez naczelnego "GW".

Czy kiedyś zapomnimy o aferze szczepionkowej?

Sednem sporu toczącego się wokół afery szczepionkowej jest nie fakt, iż osoby znane, takie jak Krystyna Janda, czy Edward Miszczak przyjęły dawkę szczepionki. Największe kontrowersje dotyczą tego, iż zarzucono im, że wykorzystują swoją władzę oraz znajomości do pomijania narzuconego harmonogramu wskazującego, kto ma pierwszeństwo przyjęcia szczepionki przeciwko koronawirusowi, której liczba wciąż jest ograniczona.

Gwiazdy bardzo szybko zaczęły przekonywać, iż do nich dotarła wersja, że szczepienie zostanie przeprowadzone z dodatkowej puli dawek niebędących przeznaczonymi dla personelu medycznego. Dodatkowo rozpoznawalność gwiazd miała zostać wykorzystana do propagowania Narodowego Programu Szczepień.

Informacja na temat tego, że doszło do "nadprogramowych szczepień" w przychodni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego została opublikowana przez samą Krystynę Jandę. To właśnie jej wyznanie w mediach społecznościowych rozpoczęło szereg procesów mających wyjaśnić ewentualne nadużycia w czasie dystrybucji szczepionki.

Minister oczekuje dymisji rektora WUM-u

Po odbyciu kolejnych kontroli w WUM-ie oraz ujawnienia przez Wirtualną Polskę korespondencji wysyłanej przez uczelnię do Agencji Rezerw Materiałowych (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<), Adam Niedzielski przekazał, iż oczekuje, że rektor uniwersytetu poda się do dymisji.

Prof. Zbigniew Gaciong postanowił odpowiedzieć na to wezwanie i oświadczył, że nie ma zamiaru rezygnować ze sprawowanej funkcji. Wskazał jednocześnie, iż postulat ministra ma wymiar polityczny.

Źródło: Onet / TOK FM

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Syn Krzysztofa Krawczyka zdecydował się udzielił wywiadu Uwadze! TVN

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Krawczyka mocno o skandalu na pogrzebie jego ojca

Czytaj więcej >
Sara Boruc o celebrytach

Gwiazdy

Sara Boruc wyjawiła prawdę o celebrytkach. Chcą wypożyczać ubrania jej marki za darmo

Czytaj więcej >
Ola Nowak w "Dance Dance Dance"

Gwiazdy

"Dance, dance, dance". Uczestniczka zarzuca produkcji manipulację w montażu

Czytaj więcej >
Pogrzeb Bronisława Cieślaka

Gwiazdy

Kraków. O 13 rozpoczął się pogrzeb Bronisława Cieślaka

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Ruszyła zbiórka pieniędzy na pogrzeb Mariusza Adama Ryjka

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Gessler pokazała piękne zdjęcie z drugiej ciąży. Dziecko niestety zmarło

Czytaj więcej >