wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Królowa Elżbieta zdradziła, co czuje po śmierci męża. Szczere słowa monarchini

11 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Jak po śmierci męża czuje się królowa Elżbieta II? Jej synowie - książę Filip i książę Andrzej opowiedzieli o sytuacji panującej wewnątrz brytyjskiej rodziny królewskiej. Od piątku członkowie dynastii Windsor wspierają i dodają otuchy głowie

  • 9 kwietnia pracownicy Pałacu Buckingham wydali komunikat o śmierci księcia Filipa. Mąż królowej zmarł w spokoju, bez cierpienia, u boku swojej ukochanej. Przed śmiercią 99-latek przeszedł poważną infekcję, a także operację serca

  • Pogrzeb księcia Filipa, jak podaje agencja Reuters, odbędzie się 8 dni po śmierci, czyli 17 kwietnia o godzinie 15:00

  • Książe Andrzej powiedział, jak czuje się Elżbieta II. Królowa zmaga się z "poczuciem ogromnej pustki". W żałobie wspiera ją także brat księcia Yorku - książę Karol

Książe Filip zmarł w wieku 99 lat. Wraz z królową Elżbietą II odchowali i przygotowali do reprezentowania rodziny aż czworo dzieci. Książę Walii na kilka godzin przed księciem Andrzejem wydał komunikat spod Highgrove House w hrabstwie Gloucestershire. - Mój ojciec przez, jak sądzę, ostatnie 70 lat pełnił najbardziej niezwykłą, oddaną służbę królowej, mojej rodzinie i krajowi, a także całej Wspólnocie Narodów - deklarował dla zagranicznej prasy. 

Następca tronu zapewniał, że jego ojciec był osobą, która z natury nie lubiła przyjmować komplementów. Zapewnił jednak o wielkim wsparciu i sile, jaką dawał mu mąż Elżbiety II. - Ja i cała jego rodzina oraz ten i wiele innych krajów, mamy wobec niego dług większy niż kiedykolwiek by się spodziewał - komentował. 

Jak czuje się królowa Elżbieta II? Jej syn przekazał przykre informacje

Książe Walii wskazał, że cała rodzina królewska, a także królowa Elżbieta, pogrążyli się w żałobie po stracie seniora. - Był bardzo kochaną i docenianą postacią - oceniał, deklarując, iż 99-latek byłby poruszony postawą mieszkańców Wspólnoty Narodów. Warto podkreślić, że w weekend książę Karol, książę Edward z żoną oraz książę Andrzej przebywają wraz z mamą na zamku w Windsorze. 

Co ciekawe, książę Andrzej postanowił powrócić do debaty publicznej. Jeszcze w 2019 roku uzyskał zgodę Elżbiety II na zawieszenie obowiązków przez wzgląd na jego przyjaźń ze sprawcą przemocy seksualnej. W rozmowie z agencją Reuters podał, jak czuje się jego mama. - Jak wiece, jest bardzo opanowaną osobą. Powiedziała, że śmierć Karola pozostawiła w jej życiu poczucie ogromnej pustki - wyznał, dodając, iż głowa Wspólnoty poddaje kontemplacji śmierć ukochanego męża.

17 kwietnia o godzinie 15 odbędzie się skromna, a przede wszystkim prywatna uroczystość. Jeszcze przed śmiercią książę Filip prosił o zrezygnowanie z pogrzebu w formie państwowej uroczystości. Będzie to jednak przedsięwzięcie o charakterze królewskim. Przedstawiciele rodziny królewskiej obiecali przestrzeganie obowiązujących zasad sanitarno-epidemicznych. W pogrzebie udział weźmie jedynie 30 osób z kręgu najbliższej rodziny księcia. 

Królowa Elżbieta nie weźmie udziału w 8-minutowej procesji do kaplicy w Windsorze. Do miejsca kultu uda się w samotności, by godnie pożegnać zmarłego. Skromna będzie również dekoracja trumny, za którą podążać będą zaproszeni goście.  Mowa jedynie o książęcym sztandarze, wieńcu, czapce marynarskiej i mieczu.

Na wydarzenie zaproszono księcia Harrego i Megan Markle. Do Londynu uda się jedynie wnuk królowej. Jego żona, po konsultacji z lekarzem, nie przyjęła zaproszenia przez wzgląd na trwającą ciążę. Podróż przez Ocean Atlantycki stanowi nie tylko zagrożenie epidemiczne, ale też wystawia żonę Harrego na szwank.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Dziennikarze podzielili się poruszającym widokiem grobu Krzysztofa Krawczyka

  • Tłumy na ulicach Krakowa. Ludzie zapomnieli o lockdownie?

  • Minister Przemysław Czarnek zabrał głos w sprawie powrotu nauki stacjonarnej

Źródło: [Reuters]

Podobne artykuły

Świat

TOP 5 hoteli w Hiszpanii znanych z TV

Czytaj więcej >

Świat

Tanie mieszkanie w Warszawie - czy to w ogóle możliwe?

Czytaj więcej >
wtv.pl

Świat

Są już nowe zalecenia WHO. Chcą wprowadzić zakaz handlu dzikimi, żywymi ssakami

Czytaj więcej >
wtv.pl

Świat

Książę Harry przyleciał na pogrzeb dziadka bez Meghan

Czytaj więcej >
Kobieta żyła w namiocie przez sześć miesięcy.

Świat

Jadła mech i trawę. Zaginiona kobieta odnaleziona po sześciu miesiącach

Czytaj więcej >
Pastor upublicznił nagranie, jak wyprasza policję z kościoła

Świat

Interwencja policji w kościele. Polski pastor wpadł w szał

Czytaj więcej >