wtv.pl
Pogrzeb Bronisława Cieślaka

EastNews/Tricolors

Kraków. O 13 rozpoczął się pogrzeb Bronisława Cieślaka

10 Maja 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

O godz. 13.00 rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe zmarłego 2 maja aktora Bronisława Cieślaka. Na cmentarzu pojawiła się duża grupa fanów artysty. Zjawili się także znani politycy. Bliscy mogli być zaskoczeni i poruszeni.

Bronisław Cieślak urodził się i zmarł w swoim ukochanym Krakowie.

Ostatnia droga Bronisława Cieślaka

Na Cmentarzu Podgórskim w Krakowie rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe wielbionego i cenionego aktora Bronisława Cieślaka. Po ich zakończeniu ciało artysty zostanie złożone w rodzinnym grobowcu.

Na terenie nekropolii pojawiły się prawdziwe tłumy. Oprócz rodziny i przyjaciół, zjawiło się wielu fanów kreacji aktorskich, którymi przez lata cieszył Bronisław Cieślak.

rzecznik ministerstwa zdrowia wojciech andrusiewicz

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia nie wyklucza przyspieszenia znoszenia obostrzeń

CZYTAJ DALEJ

Na cmentarzu zauważyć można było również bardzo młode osoby, które kultowy serial "07 zgłoś się" mogą dziś kojarzyć jedynie z emitowanych powtórek lub wydań DVD. To właśnie oni wznosili transparenty z napisami "Żegnaj 07".

Uroczystość uświetnili również swoją obecnością politycy związani z polską lewicą, m.in. Adrian Zandberg, czy Katarzyna Piekarska. Bronisław Cieślak był posłem Sojuszu Lewicy Demokratycznej od 1997 do 2005 r.

Piękne pożegnanie

Nad grobem artysty odczytano list jego córki Katarzyny. W treści kobieta zawarła słowa o tym, jak wielkim autorytetem był dla niej ojciec oraz jaki wpływ miał na jej wrażliwość i zainteresowania.

- Od najmłodszych lat zarażał mnie miłością do kina - napisała w liście córka aktora - Miłość do kina pozostanie ze mną na resztę życia.

Niesionej urnie z prochami wybitnego artysty towarzyszyło jego zdjęcie oraz Krzyż Kawalerski Odrodzenia Polski, przyznany mu pośmiertnie przez prezydenta Andrzeja Dudę. Mistrz ceremonii, który prowadził uroczystość, opowiadał o ostatnich dniach życia Bronisława Cieślaka.

- Do końca towarzyszyła mu także kotka, nie opuściła swojego człowieka do końca - mówił - W starożytności wierzono, że koty ponoć przeprowadzają ludzi na drugą stronę.

Bronisław Cieślak zmarł 2 maja w Krakowie w wieku 77 lat. W ostatnim okresie życia zmagał się z nowotworem prostaty. W ciągu swojej kariery zagrał w wielu cenionych filmach, m.in.
"Kung-Fu" Janusza Kijowskiego, czy "Wściekłym" Romana Załuskiego. Największą sympatię widzów zyskał jednak dzięki kreacji porucznika Borewicza w kultowym serialu "07 zgłoś się".

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Onet.pl, Se.pl

Paweł SekmistrzAutor

Z wykształcenia polonista; miłośnik kina, tego dobrego i tego złego. Do szaleństwa zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Gwiazdy

Artur Barciś odszedł z Kościoła. "Już dawno się pożegnałem"

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Andrzej Duda wykonał piękny gest na pogrzebie Wiesława Gołasa. Tego nikt się nie spodziewał

Czytaj więcej >
Pixabay/_Alicja_

Gwiazdy

Zmarła Krystyna Kołodziejczyk. Aktorka zmagała się z ciężką chorobą

Czytaj więcej >
Klara Williams

Gwiazdy

Klara Williams wystąpi w "Twoja twarz brzmi znajomo". To siostrzenica Mateusza Morawieckiego

Czytaj więcej >
Wiesław Gołas

Gwiazdy

Nieoczekiwana śmierć Wiesława Gołasa. Znajomi aktora twierdzą, że zaczynał nabierać sił

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Nie żyje Bart Sosnowski. Muzyk miał 38 lat

Czytaj więcej >