Koronawirus nie daje za wygraną i co jakiś czas pojawiają się nowe ogniska zakażeń w Polsce. Obecnie kolejne dotyczy parafii pod Lublinem.. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 29 Maja 2020

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Zaczęło się od kościoła, wydano komunikat

Koronawirus nie daje za wygraną i co jakiś czas pojawiają się nowe ogniska zakażeń w Polsce. Nie omija to także kościołów, gdzie podczas mszy gromadzą się wierni. Obecnie kolejne ognisko wirusa dotyczy parafii w Pilszczynie pod Lublinem, gdzie kwarantanną objętych zostało już około 40 osób. Proboszcz prosi wiernych o kontakt z sanepidem.

Proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Pliszczynie pod Lublinem wydał specjalny komunikat, który pojawił się na stronie kościoła. Dotyczy on osoby zakażonej koronawirusem, która w niedzielę 17 maja, najprawdopodobniej o godzinie 11:00, była obecna na mszy. Proboszcz apeluje do pozostałych wiernych, aby skontaktowali się z sanepidem. O sytuacji informuje gazeta.pl.

Straciła pracę w TVP, dziś komentuje bez litości. “Będziecie pląsać za pieniądze, które powinna dostać polska onkologia?”Straciła pracę w TVP, dziś komentuje bez litości. “Będziecie pląsać za pieniądze, które powinna dostać polska onkologia?”Czytaj dalej

Koronawirus w parafii pod Lublinem. Duchowni objęci kwarantanną, wierni proszeni o kontakt z sanepidem

Zakażenie osoby, która pojawiła się na mszy w parafii, zostało potwierdzone badaniami w poniedziałek 25 maja. Wszyscy duchowni, którzy mieli z nią kontakt, zostali od razu poddani kwarantannie i obecnie nie sprawują już nabożeństw kościelnych do czasu zakończenia przymusowej kwarantanny i uzyskania negatywnych wyników testów. 

 - Po przeprowadzonych we wtorek 26. maja badaniach (i powtórzonych w środę dla ks. proboszcza) dwóch księży (w tym wikariusz) otrzymali wynik pozytywny i zostali poddani dalszym procedurom związanym z ich leczeniem. U ks. proboszcza wykluczono zakażenie koronawirusem. Pozostali księża ze wspólnoty są pod opieką Sanepidu i przechodzą testy - poinformowano na stronie parafii.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Straciła pracę w TVP, dziś komentuje bez litości. “Będziecie pląsać za pieniądze, które powinna dostać polska onkologia?”
2. Bonu 1000 plus dla turystów jednak nie będzie, rząd się wycofuje z obietnicy. Nie będzie już wsparcia

Jak dodaje zaniepokojony sytuacją proboszcz parafii, wierni, którzy tego dnia byli obecni w kościele i przyjmowali komunię świętą, powinni powiadomić o tym fakcie sanepid, który pokieruje ich w sprawie dalszego postępowania. Jednocześnie ksiądz zapewnia, że zarówno cały kościół, dzwonnica, jak i otoczenie parafii, zostały już zdezynfekowane. Świątynia będzie jednak zamknięta do odwołania, a wszelkie kolejne informacje w sprawie nabożeństw mają zostać przekazane wiernym w najbliższą sobotę.

- Zakażenie koronawirusem potwierdzono u pięciu osób, w tym u dwóch duchownych. Reszta to są osoby świeckie związane z parafią. 40 osób objętych jest kwarantanną, ale z pewnością ta liczba wzrośnie, bo cały czas do sanepidu zgłaszają się kolejne osoby, które miały kontakt z zakażonymi - mówiła w czwartek Magdalena Smolińska-Kornas, rzeczniczka lubelskiego sanepidu.

- Osoby, u których potwierdziły się zakażenia, miały liczne kontakty, stąd też trzeba się liczyć z tym, że krąg zakażonych z tego ogniska w powiecie lubelskim może się rozszerzyć - cytuje wojewodę TVN24.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Światowa Organizacja Meteorologiczna ostrzega cały świat. Co nas czeka latem?
  2. Polakom zostały już ostatnie dni na ważną czynność. Za jej pominięcie grozi ogromna kara finansowa
  3. Piotr Gliński wydał nagły komunikat. Otwiera placówki, niestety część z nich nie przetrwała
  4. Co się dzieje z Jarosławem Kaczyńskim? Wymowne zdjęcie, sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Tarcza antykryzysowa. Rząd postanawia się wycofać z bardzo kontrowersyjnych przepisów. Nikt się nie spodziewał
  6. Jednak nie będzie 1000+? Wyszły na jaw nowe informacje

Źródło: gazeta.pl / TVN24