Koronawirus nie daje za wygraną. Nowe ognisko tego wirusa wykryto w jednym z warszawskim szpitali.. (zd. il.) Wikimedia Commons/mastiŹródło: (zd. il.) Wikimedia Commons/masti
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 25 Maja 2020

Nowe ognisko koronawirusa w centrum Polski. Trwa ewakuacja szpitala, zakażonych już 60 osób

Koronawirus nie daje za wygraną. Nowe ognisko tego wirusa wykryto w Szpitalu Wolskim w Warszawie. Jak informuje rzeczniczka stołecznego ratusza, zakażonych jest ponad 60 osób, a w ich skład wchodzą pacjenci i personel medyczny. Trwa ewakuacja szpitala, a sporo osób jest już na kwarantannie.

Szpital Wolski przy ul. Kasprzaka w Warszawie nowym ogniskiem koronawirusa. Zakażonych jest co najmniej 29 członków personelu i 33 pacjentów. Szpital pozostanie zamknięty do odwołania, czyli opanowania sytuacji. O sprawie donosi m.in. Gazeta Wyborcza.

Złe wieści dla prezydenta Dudy. Wyniki sondażu mogą wywołać zamieszanie na Nowogrodzkiej, sytuacja się pogarszaZłe wieści dla prezydenta Dudy. Wyniki sondażu mogą wywołać zamieszanie na Nowogrodzkiej, sytuacja się pogarszaCzytaj dalej

Koronawirus w Szpitalu Wolskim w Warszawie. Nowe ognisko zakażeń

W poniedziałek, 25 maja, zidentyfikowane zostało nowe ognisko COVID-19. Dotyczy to Szpitala Wolskiego w Warszawie. Informację na temat sytuacji panującej w szpitalu przekazała Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego ratusza. Poinformowała, że zakażenie koronawirusem stwierdzono u 29 członków personelu medycznego i pozamedycznego oraz u 33 pacjentów, czyli łącznie jest to ponad 60 osób.

Członkowie personelu zostali już objęci przymusową kwarantanną, a pacjenci szpitala, u których wykryto wirusa, przewiezieni do szpitala MSWiA przy ul. Wołoskiej. Na czas epidemii szpital ten został przekształcony na szpital jednoimienny i jest obecnie jednym z największych w Polsce, walczących z wirusem SARS-CoV-2. Przyjmuje bowiem wyłącznie pacjentów, u których wykryto COVID-19.

DZISIAJ GRZEJE: 1. “Wychodzą roztrzęsieni, dziewczyny płaczą“. Oburzające sceny przy polskim uniwersytecie, w akcji policja i Ordo Iuris
2. Resort Sprawiedliwości planuje kolejną, dotkliwą karę. Możesz stracić nawet 3 tys. zł

Jak dodała Karolina Gałecka, I i II oddział chorób wewnętrznych szpitala Wolskiego mierzy się obecnie z dużymi utrudnieniami w funkcjonowaniu, które przez ognisko zakażeń stało się niemożliwe. Oddział II musiał zostać całkowicie zamknięty, zaś oddział I wciąż działa, ale nie przyjmuje pacjentów. Przebywa na nim 15 chorych, u których testy na obecność wirusa wykazały wynik negatywny. W najbliższych godzinach mają oni zostać przetransportowani do innych warszawskich szpitali.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, po stwierdzeniu zakażenia koronawirusem u jednej z osób przebywających na terenie placówki, przeprowadzono testy u pozostałych pracowników i pacjentów. Prawdopodobnie pierwszą osobą zakażoną był ktoś z personelu szpitala.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy nie mają złudzeń. Koronawirus może zagrażać kobietom w ciąży
  2. Kobieta podczas spaceru zajrzała do studzienki. Za chwilę na miejscu była już policja
  3. Policja informuje: Zatrzymany podczas protestu przedsiębiorców ma objawy koronawirusa. Sytuacja, jakiej nie było
  4. Kim tak naprawdę jest Paweł Tanajno? Nikt się nie spodziewał, cała prawda wyszła na jaw
  5. Podlaskie: Tragiczne znalezisko na wysypisku śmieci. Zatrważająca sprawa, do akcji wkroczyła policja
  6. Od lat szukają w Polsce tajemniczego miejsca. Widziały je tylko trzy osoby w historii

Źródło: warszawa.wyborcza.pl