wtv.pl
Koronawirus nie daje za wygraną. Nowe ognisko tego wirusa wykryto w jednym z warszawskim szpitali.

(zd. il.) Wikimedia Commons/masti

Nowe ognisko koronawirusa w centrum Polski. Trwa ewakuacja szpitala, zakażonych już 60 osób

25 Maja 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Koronawirus nie daje za wygraną. Nowe ognisko tego wirusa wykryto w Szpitalu Wolskim w Warszawie. Jak informuje rzeczniczka stołecznego ratusza, zakażonych jest ponad 60 osób, a w ich skład wchodzą pacjenci i personel medyczny. Trwa ewakuacja szpit

Szpital Wolski przy ul. Kasprzaka w Warszawie nowym ogniskiem koronawirusa. Zakażonych jest co najmniej 29 członków personelu i 33 pacjentów. Szpital pozostanie zamknięty do odwołania, czyli opanowania sytuacji. O sprawie donosi m.in. Gazeta Wyborcza.

Koronawirus w Szpitalu Wolskim w Warszawie. Nowe ognisko zakażeń

W poniedziałek, 25 maja, zidentyfikowane zostało nowe ognisko COVID-19. Dotyczy to Szpitala Wolskiego w Warszawie. Informację na temat sytuacji panującej w szpitalu przekazała Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego ratusza. Poinformowała, że zakażenie koronawirusem stwierdzono u 29 członków personelu medycznego i pozamedycznego oraz u 33 pacjentów, czyli łącznie jest to ponad 60 osób.

Członkowie personelu zostali już objęci przymusową kwarantanną, a pacjenci szpitala, u których wykryto wirusa, przewiezieni do szpitala MSWiA przy ul. Wołoskiej. Na czas epidemii szpital ten został przekształcony na szpital jednoimienny i jest obecnie jednym z największych w Polsce, walczących z wirusem SARS-CoV-2. Przyjmuje bowiem wyłącznie pacjentów, u których wykryto COVID-19.

Jak dodała Karolina Gałecka, I i II oddział chorób wewnętrznych szpitala Wolskiego mierzy się obecnie z dużymi utrudnieniami w funkcjonowaniu, które przez ognisko zakażeń stało się niemożliwe. Oddział II musiał zostać całkowicie zamknięty, zaś oddział I wciąż działa, ale nie przyjmuje pacjentów. Przebywa na nim 15 chorych, u których testy na obecność wirusa wykazały wynik negatywny. W najbliższych godzinach mają oni zostać przetransportowani do innych warszawskich szpitali.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, po stwierdzeniu zakażenia koronawirusem u jednej z osób przebywających na terenie placówki, przeprowadzono testy u pozostałych pracowników i pacjentów. Prawdopodobnie pierwszą osobą zakażoną był ktoś z personelu szpitala.

Źródło: warszawa.wyborcza.pl

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >