wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Zatrważające szczegóły śmierci 16-letniej Kornelii ujrzały światło dzienne. Tragiczna historia

5 Maja 2020

Autor tekstu:

Justyna Klimasara

Udostępnij:

Kornelia już nie żyła, gdy rozpoczęła się akcja poszukiwawcza. Kolejne wstrząsające fakty ujrzały światło dzienne. Służby już wcześniej informowały, że zbrodnia dokonana przez młodych ludzi przypominała egzekucję. Dziewczyna została przyduszona, w jej gło

Śmierć 16-letniej Kornelii wstrząsnęła Polską. Zawiadomienie o zniknięciu nastolatki policja otrzymała w lutym. Obecnie wiadomo, że w tym czasie dziewczyna już nie żyła. Nowe fakty w sprawie porażają.

Kornelia nie żyła w chwili, gdy rozpoczęto poszukiwania

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji, Sylwester Marczak powiedział, że dziewczyna już nie żyła, gdy policja wszczęła poszukiwania. Dziś są tego pewni. Do zabójstwa miało dojść 11 lutego. Zatrzymano podejrzanego, 25-letniego Patryka B. Mężczyzna był znajomym zamordowanej. Śledczy od początku bacznie obserwowali także 17-letnią Martynę S. Mężczyzna w dniu 29 kwietnia 2020 roku w Prokuraturze Okręgowe w Warszawie usłyszał zarzut zabójstwa. Miała brać w tym udział także nieletnia Martyna, która podobnie jak oskarżony przyjaźniła sie z ofiarą.

Patryk B. przyznał się do zbrodni. Razem z policją udał się na miejsce zdarzenia, powiedział ze szczegółami, co wydarzyło się feralnego dnia. Według ustaleń "Gazety Stołecznej" dziewczyna została przyduszona, a w jej głowę zostały oddane strzały. Para wrzuciła ciało nastolatki do płytkiego dołu.

Na razie nie postanowiono zarzutu Martynie S., bo nie miała ukończonych 17 lat w chwili morderstwa. Kończyła je dzień później. Według polskiego prawa, osoba musi ukończyć 17 rok życia, aby móc odpowiadać przed sądem na zasadach określonych w KK. Sąd jednak podjął decyzję, że dziewczyna będzie odpowiadać przed sądem. Podzielił w tej sprawie opinię prokuratora, że istnieją wyraźne podstawy do postawienia nastolatce zarzutu. Decyzja zapadła na razie nieprawomocnie.

Zdaniem rodziców zamordowanej, policja nie zrobiła wystarczająco dużo, aby odnaleźć dziewczynę. "Błagałam, żeby sprawdzili, gdzie logował się telefon Kornelii. Nie zabezpieczyli monitoringu z kamer. Przez dwa tygodnie nie przesłuchali znajomych Kornelii, w tym Patryka i Martyny. Dopiero gdy napisałam list do komendanta, coś się ruszyło" - mówiła matka Kornelii w rozmowie z "Faktem". Funkcjonariusze odpierają jednak zarzuty i zapewniają, że sprawę traktowali priorytetowo.

Sprawa jak ta zawsze są bulwersujące dla opinii publicznej. Rodzice szukają błędów, ale faktem jest, że policja bardzo często bagatelizuje ważne sygnały i zgłoszenia. Jeszcze bardziej zadziwia fakt, że mordu dokonali młodzi ludzie, znajomi pokrzywdzonej. Warto zadać sobie pytanie, co się dzieje z tym światem?

Justyna Klimasara

Działam społecznie i politycznie od 2011 roku.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Udzial pary prezydenckiej w uroczystosci rozpoczecia roku szkolnego 2021/2022 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Papieza Jana Pawla II w Kruszewie.

Polska

Psycholog opowiada o powrocie do nauki stacjonarnej. Co czuje młodzież po pierwszych tygodniach szkoły?

Czytaj więcej >
Lubuska Policja

Polska

Nowe fakty ws. wypadku pod Zieloną Górą. Policja zamieściła zdjęcia

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał ustawę regulującą działania zwierząt w służbach mundurowych

Polska

27 grudnia może stać się świętem państwowym. Prezydent skierował projekt ustawy do Sejmu

Czytaj więcej >
Pxhere CC0

Polska

Szostaki. Nie żyje 28 latek, stężenie alkoholu we krwi zaskoczyło medyków

Czytaj więcej >
Pixabay/jozefbabij

Polska

Mandat na grzybobraniu. Niektórzy narażają się na karę rzędu 5 tys. zł

Czytaj więcej >
Elektrownia Rybnik

Polska

Niebezpieczeństwo w Elektrowni Rybnik. Chlor rozprzestrzenił się w pomieszczeniach, w których przebywali pracownicy

Czytaj więcej >