wtv.pl
Kanada

Facebook/Artur Pawłowski/090521/Screen

Kontrowersyjny duchowny wyciągnięty z auta przez policję. Lekceważył obostrzenia

9 Maja 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Kanada. Pastor Artur Pawłowski za pośrednictwem Facebooka opublikował nagrania ze stanowczej interwencji policji. Kontrowersyjny duchowny organizował nielegalne zebrania wiernych, naruszając zasady sanitarno-epidmiczne, panujące na terenie Calgary. Tamtejsi funkcjonariusze użyli środków przymusu bezpośredniego.

Zatrzymanie, które miało miejsce w Kanadzie było relacjonowane przez brata partora Artura Pawłowskiego. Materiały właśnie okrążają media społecznościowe, a o sprawie rozpisują się tamtejsze media. Konkretnych informacji o zdarzeniu udzielili dziennikarze "Calgary Herald", na których powołuje się "Onet".

Polskie media nie po raz pierwszy relacjonują poczynania Pawłowskiego za granicą. Jeszcze podczas Wielkanocy duchowny wyrzucił funkcjonariuszy policji z kościoła. Kapłan jest miłośnikiem teorii spiskowych, podważających istnienie koronawirusa.

Kanada. Pastor Artur Pawłowski zatrzymany za łamanie obostrzeń

Jak relacjonuje prasa, do zatrzymania doszło już poza kościołem, co możemy dostrzec na nagraniu. Wcześniej pastor zorganizował nielegalne zebranie wiernych, naruszając panujące obostrzenia. Funkcjonariusze nie weszli do świątyni, zatrzymując duchownego dopiero, gdy wraz z bratem wracał do domu.

Z przedstawionych materiałów możemy dostrzec, że przed zastosowaniem środków przymusu bezpośredniego służby mundurowe poinformowały Pawłowskiego o przyczynach zatrzymania. Wcześniej poproszono o dobrowolne opuszczenie pojazdu celem udania się do radiowozu.

Warto podkreślić, że radykalna reakcja miała miejsce przez wzgląd na bierny opór ze strony kapłana. Nie doszło do niepotrzebnej eskalacji konfliktu, naruszenia nietykalności mundurowego.

Jacek Starościak

Nie żyje były prezydent Gdańska. Jacek Starościak miał 73 lata

CZYTAJ DALEJ

Pawłowski po wyniesieniu z pojazdu został usadzony na szosie, gdzie skuto go kajdankami. Do radiowozu także musiał zostać wniesiony.

Brat pastora, za pośrednictwem mediów społecznościowych, porównał funkcjonariuszy do gestapo. Wyzwiska i obraźliwe zwroty o nazistach wykorzystywał także sam zatrzymany, który poniesie konsekwencje za łamanie obostrzeń w Kanadzie.

Artur Pawłowski pochodzi z polskiego Kożuchowa, jednak już w latach 90. wraz z rodziną osiadł w Grecji. Do Kanady wyemigrował w 1995 roku. W Calgary świadczy posługę kapłańską.

Pastor znany jest z homofobicznych, skrajnie prawicowych poglądów.

Następny kaznodzieja polskiego pochodzenia ma kłopoty w Kanadzie. Za łamanie obostrzeń sanitarnych. Facet za uszami ma...

Opublikowany przez Inteligentny Zakątek Polityczny Niedziela, 9 maja 2021


Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Facebook/Artur Pawłowski]

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Zuma/Evandro Inetti / SplashNews.com/East News

Świat

Papież Franciszek apeluje o modlitwę w liście do duchownych. “Jestem trochę stary i trochę chory”

Czytaj więcej >
Samolot

Świat

Polski samolot musiał lądować w Etiopii. Pasażerowie donoszą o wybuchu ognia i panice na pokładzie

Czytaj więcej >

Świat

Etiopia. Awaryjne lądowanie polskiego samolotu. Maszyna zapaliła się podczas startu

Czytaj więcej >

Świat

TikTok wykładany na uniwersytecie? To nie żart

Czytaj więcej >

Świat

Premier Hiszpanii wznawia dialog z Katalonią. Mowa o referendum niepodległościowym

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News

Świat

Parlament Europejski przyjął rezolucję o prawach osób LGBTIQ. Apeluje o równe traktowanie i uznawanie małżeństw jednopłciowych

Czytaj więcej >