wtv.pl
Kanada

Facebook/Artur Pawłowski/090521/Screen

Kontrowersyjny duchowny wyciągnięty z auta przez policję. Lekceważył obostrzenia

9 Maja 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Kanada. Pastor Artur Pawłowski za pośrednictwem Facebooka opublikował nagrania ze stanowczej interwencji policji. Kontrowersyjny duchowny organizował nielegalne zebrania wiernych, naruszając zasady sanitarno-epidmiczne, panujące na terenie Calgary. Tamtejsi funkcjonariusze użyli środków przymusu bezpośredniego.

Zatrzymanie, które miało miejsce w Kanadzie było relacjonowane przez brata partora Artura Pawłowskiego. Materiały właśnie okrążają media społecznościowe, a o sprawie rozpisują się tamtejsze media. Konkretnych informacji o zdarzeniu udzielili dziennikarze "Calgary Herald", na których powołuje się "Onet".

Polskie media nie po raz pierwszy relacjonują poczynania Pawłowskiego za granicą. Jeszcze podczas Wielkanocy duchowny wyrzucił funkcjonariuszy policji z kościoła. Kapłan jest miłośnikiem teorii spiskowych, podważających istnienie koronawirusa.

Kanada. Pastor Artur Pawłowski zatrzymany za łamanie obostrzeń

Jak relacjonuje prasa, do zatrzymania doszło już poza kościołem, co możemy dostrzec na nagraniu. Wcześniej pastor zorganizował nielegalne zebranie wiernych, naruszając panujące obostrzenia. Funkcjonariusze nie weszli do świątyni, zatrzymując duchownego dopiero, gdy wraz z bratem wracał do domu.

Z przedstawionych materiałów możemy dostrzec, że przed zastosowaniem środków przymusu bezpośredniego służby mundurowe poinformowały Pawłowskiego o przyczynach zatrzymania. Wcześniej poproszono o dobrowolne opuszczenie pojazdu celem udania się do radiowozu.

Warto podkreślić, że radykalna reakcja miała miejsce przez wzgląd na bierny opór ze strony kapłana. Nie doszło do niepotrzebnej eskalacji konfliktu, naruszenia nietykalności mundurowego.

Jacek Starościak

Nie żyje były prezydent Gdańska. Jacek Starościak miał 73 lata

CZYTAJ DALEJ

Pawłowski po wyniesieniu z pojazdu został usadzony na szosie, gdzie skuto go kajdankami. Do radiowozu także musiał zostać wniesiony.

Brat pastora, za pośrednictwem mediów społecznościowych, porównał funkcjonariuszy do gestapo. Wyzwiska i obraźliwe zwroty o nazistach wykorzystywał także sam zatrzymany, który poniesie konsekwencje za łamanie obostrzeń w Kanadzie.

Artur Pawłowski pochodzi z polskiego Kożuchowa, jednak już w latach 90. wraz z rodziną osiadł w Grecji. Do Kanady wyemigrował w 1995 roku. W Calgary świadczy posługę kapłańską.

Pastor znany jest z homofobicznych, skrajnie prawicowych poglądów.

Następny kaznodzieja polskiego pochodzenia ma kłopoty w Kanadzie. Za łamanie obostrzeń sanitarnych. Facet za uszami ma...

Opublikowany przez Inteligentny Zakątek Polityczny Niedziela, 9 maja 2021


Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Facebook/Artur Pawłowski]

Podobne artykuły

Świat

Na Ziemię pospadały fragmenty chińskiej rakiety

Czytaj więcej >
Strzelanina w Kazaniu

Świat

Kazań. Strzelanina w szkole, są ofiary śmiertelne

Czytaj więcej >
Jan Paweł II w trakcie pierwszej pielgrzymki do Polski.

Świat

Był drugi zamach na Jana Pawła II. Kard. Dziwisz postanowił po latach wyjawić prawdę

Czytaj więcej >
Tragiczny wypadek autobusu w Peru

Świat

W Peru doszło do kolejnego tragicznego wypadku. W wyniku wypadku zginęło 27 górników

Czytaj więcej >
Luzowanie obostrzeń w Europie często dotyczy tylko osób zaszczepionych.

Świat

Dobre wieści. Europa w końcu się otwiera, ale tylko dla pewnej grupy

Czytaj więcej >

Świat

Rosyjscy żołnierze blisko polskiej granicy. Ruszają testy rakiet Iskander-M

Czytaj więcej >