wtv.pl > Polityka > Kłótnia między dziennikarzem a Patrykiem Jakim. W programie padły wyjątkowo ostre słowa
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:12

Kłótnia między dziennikarzem a Patrykiem Jakim. W programie padły wyjątkowo ostre słowa

Patryk Jaki
Adrian Grycku/Wikimedia Commons - zdjęcie ilustracyjne

Patryk Jaki pokłócił się podczas programu z dziennikarzem Onetu. Przeprowadzający wywiad zarzucił politykowi brak merytorycznych odpowiedzi, na co ten odgryzał się posądzaniem o manipulację.

W programie doszło do prawdziwego wybuchu emocji.

Niekompetencja Patryka Jakiego?

Do kłótni doszło w programie prowadzonym przez Andrzeja Stankiewicza w Onecie. Gościem odcinka był europoseł Patryk Jaki.

W związku z niedawnym przedstawieniem przez polityka niekorzystnego dla Polski bilansu transferów finansowych z Unią Europejską, nie mogło zabraknąć w wydaniu tego tematu.

Dziennikarz poprosił Jakiego o wymienienie kilku firm europejskich, które zdaniem przedstawiciela Solidarnej Polski "kradną VAT". Polityk nie potrafił ustosunkować się do pytania.

Tłumaczył, że gdyby został poproszony wcześniej o przygotowanie się w tej kwestii do programu, z pewnością by to zrobił.

Awantura

Andrzej Stankiewicz zwrócił politykowi uwagę na to, że nie udało mu się odpowiedzieć w wyczerpujący sposób na żadne z zadanych przez niego pytań. To zdecydowanie rozwścieczyło Jakiego.

Europoseł zarzucił dziennikarzowi, że zadaje po kilka pytań na raz, a następnie nie daje odpowiedzieć mu ani na jedno. Ocenił również, że w programie dochodzi do manipulacji.

Stankiewicz stwierdził, że polityk powinien wrócić na pierwszy rok studiów, by uzupełnić swoją wiedzę.

- Kończymy tę audycję, bo trudno się z panem rozmawia - zakończył dziennikarz - Jeśli poczuł się pan urażony, nie było to moją intencją - dodał.

- Pan mnie na pierwszy rok studiów cofnął, ale uważa, że mnie pan nie obraził, no cudnie - podsumował Patryk Jaki.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: onet.pl, wp.pl, wtv.pl

Tagi: Patryk Jaki