wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Kinga Rusin uderzyła w rządzących. "Ile osób umarło przez tych kompletnych nieudaczników?"

30 Marca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Nie jest tajemnicą, iż Kinga Rusin nie należy do osób publicznych wspierających działania Prawa i Sprawiedliwości oraz rządu Mateusza Morawieckiego. Gwiazda, która w egzotycznych zakątkach rozwija swoją firmę kosmetyczną, nie zapomina byciu

Sielski krajobraz prezentowany przez Kingę Rusin zupełnie nie przystaje do emocji, jakimi podzieliła się w opisie rajskiego zdjęcia. Korzystająca z uroków życia pozwalającego na pracę zdalną dziennikarka nie zapomina o komentowaniu wydarzeń z kraju.

Również w czasie wcześniejszych głośnych dyskusji dot. m.in. Strajku Kobiet i ograniczenia prawa do terminacji ciąży, w przestrzeni publicznej nie brakowało głosu Kingi Rusin. Tym razem jednak dziennikarka postanowiła wprost odnieść się do wiadomości, jakie obiegają — jak się okazuje — cały świat.

W poście Kingi Rusin na Instargamie padają oskarżenia pod adresem rządu

Od jakiegoś czasu Kinga Rusin urzeka swoich obserwatorów fotografiami sielskiego życia na bajkowych wybrzeżach z dala od kapryśnej polskiej aury. Niemniej w czasie prezentowania instagramowego życia dziennikarka nie zapomina o tym, że zawodowo przez lata zajmowała się komentowaniem i przekazywaniem informacji.

W poniedziałkowym wpisie postanowiła przedstawić swoją osobistą opinię na temat tego, co obecnie dzieje się w Polsce. Nawet daleko poza granicami kraju mają docierać do Kingi Rusin niepokojące wiadomości. Była prowadząca „Dzień Dobry TVN” wprost mówi, że tragiczna sytuacja epidemiologiczna w kraju to wina rządów Prawa i Sprawiedliwości.

- [...] „spod palmy”, i z każdego innego miejsca na świecie, widać i słychać, co się w Polsce wyprawia, może nawet wyraźniej niż z bliska! Dlatego powtórzę raz jeszcze: w Polsce rządzą złodzieje i patologiczni kłamcy! I każdy dzień jest na to kolejnym dowodem - napisała w poście Kinga Rusin tuż za informacją, że wyspę, na której się znajduje, może obejść w 15 minut.

To jednak nie koniec gorzkich słów pod adresem rządzących, jakie padły z ust Kingi Rusin. Właścicielka firmy Pat&Rub wprost wskazała, iż to właśnie nikt inny, a Prawo i Sprawiedliwość winne jest tego, że obecnie sytuacja w kraju jest tak poważna.

- [...] rządzący są winni narodowej katastrofy! Gardzili lekarzami, [...] , poniżali rezydentów, [...], nie doceniali pielęgniarek, położnych i salowych, dla których nie starczało na podwyżki (były ważniejsze wydatki, np finansowanie tvp Kurskiego). Efekt? Poniżani pracownicy służby zdrowia, w całkiem sporej liczbie, posłuchali „dobrych” rad pseudo „dobrej zmiany” i wyjechali tam gdzie ich doceniono - dodała w dalszej części wpisu dziennikarka TVN.

Gorzki wpis Kingi Rusin. Pojawiła się nawet kwestia rzekomego zaniżania statystyk

W długim jak na standardy Instagramie poście gwiazda wprost oskarża rząd o to, że nie decydował się na przeprowadzanie większej liczby testów, tak by Polska na tle innych krajów prezentowała się lepiej z racji wykrywania mniejszej ilości zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Jednocześnie podkreśliła, że w przypadku zgonów statystyki nie są już tak podatne na manipulację.

Widać, że Kinga Rusin, czytając doniesienia na temat swojej ojczyzny, targana jest emocjami, gdyż język, którego używa dziennikarka, nie przystoi do standardów, do jakich przyzwyczaiła swoich odbiorców.

- [...] pisowski rząd naraził zdrowie i życie Polaków, w tym własnych wyborców! Jakim trzeba być debilem (to wyświechtane ostatnio określenie, ale lepszego nie ma), by po brytyjskich ostrzeżeniach z połowy grudnia (o nowej odmianie wirusa), nie przetestować przyjeżdżających z Anglii na Święta rodaków! - grzmi w dalszej części dziennikarka TVN. Pod koniec dodała jeszcze pytanie: „Ile osób umarło przez tych kompletnych nieudaczników?”.

Nie zabrakło również krytyki Telewizji Polskiej. Stacja prowadzona z dumą przez Jacka Kurskiego nie może liczyć na uznanie Kingi Rusin.

TVP oskarżone o bycie „szczujnią”

W postscriptum znalazł się jeszcze przytyk w stronę działań Telewizji Polskiej. Kinga Rusin wskazała, że publiczny nadawca (nazywany przez nią TVPis) to „największa szczujnia w historii Polski znów w natarciu”. Odniosła się do materiału na swój temat, gdzie jak wskazuje, wykorzystano jej zdjęcie, a wypowiedź zmanipulowano. Z tego typu zachowaniem ma spotykać się każdy, kto niekorzystnie komentuje działania rządu oraz Prawa i Sprawiedliwości.

Zdjęcie wyróżniające to kadr z wywiadu Kingi Rusin z magazynem Gala. Całość materiału znaleźć można pod adresem YouTube.com/Magazyn Gala

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Ks. Isakowicz-Zaleski o Głódziu i Janiaku: Kary są bardzo łagodne, wręcz symboliczne

  • Opublikowano rozporządzenie ws. nowych zasad kwarantanny dla podróżnych

  • Dwie dziewczyny napadnięte za to, że nie odpowiedziały na "zaloty". Okropne komentarze

Źródło: Instagram.com @kingarusin / Radio Zet

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Marek BAZAK/East News

Polska

Weekendowa przerwa techniczna w bankach. Jakie utrudnienia czekają na klientów?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Polska

Rafał Ziemkiewicz zatrzymany lotnisku. Służby zabrały mu telefon i leki

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska

Prof.Horban: Rada Medyczna coraz bliżej zarekomendowania obostrzeń. Ograniczenia na wzór Francji

Czytaj więcej >
Straż Graniczna komentuje sprawę uchodźców z Michałowa

Polska

"Odmówili złożenia takiego wniosku w Polsce". SG komentuje sprawę uchodźców z Michałowa

Czytaj więcej >
Protesty: pod Kancelarią Premiera rozbiło się "czerwone miasteczko"

Polska

Protest pracowników sądów i prokuratur. Pod KPRM wyrosło "czerwone miasteczko"

Czytaj więcej >
Lublin

Polska

Lublin: Odnaleziono ciała trójki martwych dzieci. Ich matka przyznała się, że to ona je zabiła

Czytaj więcej >