wtv.pl > Gospodarka > Kaufland pilnie wycofuje produkt. Może być niebezpieczny
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 09:19

Kaufland pilnie wycofuje produkt. Może być niebezpieczny

Kaufland
Wikimedia Commons/Lowdown - zdjęcie ilustracyjne

Kaufland wycofał jeden z produktów przeznaczonych dla dzieci, który okazał się niebezpieczny. Sklep wydał w tej sprawie specjalny komunikat - chodzi o huśtawkę. Zakupiony produkt można zwrócić nawet bez paragonu.

W huśtawce odkryto wady konstrukcyjne związane z użytym w niej plastikowym materiałem.

Kaufland pilnie wycofał produkt. Można go zwracać

Sieć sklepów Kaufland opublikowała komunikat dotyczący wycofania ze sklepów jednego ze swoich popularnych produktów. Okazało się, że nie spełniał on wymogów bezpieczeństwa.

Chodzi o huśtawkę dla dzieci 3 w 1 GTIN (Kod EAN) 4337185020933. Produkt miał elementy, które mogły się ułamać i zrobić dziecku niespodziewaną krzywdę.

Klipsy w środkowym elemencie huśtawki mogły się złamać i przez to narazić użytkowników na niebezpieczeństwo. Małe dzieci (do 36 miesiąca życia) mogłyby przez to również spaść z huśtawki.

Huśtawkę wycofano już ze sprzedaży, a wszyscy kupujący, którzy dotychczas nabyli zabawkę, będą mogli ją teraz zwrócić. Nie będą musieli przy tym okazywać paragonu potwierdzającego zakup.

>

Informacje o produkcie

Huśtawka dla dzieci 3 w 1 sprzedawana w sklepach Kaufland była dostępna dla kupujących od 06.03.2017 do 26.08.2020, czyli przez niemal trzy lata.

Wada wykryta została stosunkowo niedawno, więc nawet ci, którzy kupowali produkt wiele lat temu, mogą go zwrócić bez żadnych przeszkód.

W przypadku pytań, można dodzwonić się na infolinię Kauflandu. Można to zrobić od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 20.00 oraz w soboty od 8.00 do 17.00 pod numerem 800 300 062.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl zdjęcie główne: Wikimedia Commons/Lowdown - zdjęcie ilustracyjne