wtv.pl
W tym roku Kasia Markiewicz obchodziłaby 45. urodziny.

YouTube / The Voice of Poland "The Voice of Poland IV - Kasia Markiewicz - „Dreamer" - Przesłuchania w ciemno" [screenshot]

Kasia Markiewicz zmarła tuż po emisji programu. Była uwielbiana przez widzów TVP

17 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Gdyby nie choroba nowotworowa wokalistka Katarzyna Markiewicz obchodziłaby w tym roku 45. urodziny. Rzesze Polaków mogły usłyszeć o niej w związku z jej udziałem w programie The Voice of Poland, gdzie zwróciła na nią uwagę Justyna Stecz

W piątek, 23 marca, minie siedem lat od śmierci uzdolnionej wokalistki Kasi Markiewicz. Jak przypomina Wirtualna Polska, szersza publiczność miała możliwość poznać się na jej talencie w związku z jej udziałem w programie The Voice of Poland.

Muzyczne i wokalne uzdolnienia Kasi Markiewicz były widoczne już w dzieciństwie, jednak swój znakomity głos zaczęła ona prezentować światu na większą skalę dopiero po powrocie do kraju ze Stanów Zjednoczonych.

Jak podaje Wirtualna Polska, to właśnie wtedy Kasia Markiewicz zaczęła współpracować z zespołem One Million Bulgarians, z którym nagrała dwie płyty. Wkrótce jednak cieniem na jej karierze położyły się problemy zdrowotne.

W roku 2012 u Kasi Markiewicz zdiagnozowano raka szyjki macicy. - W moim życiu w tym momencie wybuchła bomba. To była moja własna, mała Hiroszima - opowiadała przywoływana przez Wirtualną Polskę wokalistka.

Gdy Kasia Markiewicz dowiedziała się, że żadna z dostępnych terapii nie skutkuje poprawą jej stanu zdrowia, zrezygnowała z leczenia. Przed śmiercią zdążyła jednak wziąć udział w programie The Voice of Poland.

Kasia Markiewicz w The Voice of Poland

Jak przypomina Wirtualna Polska, w ramach swojego pierwszego występu w emitowanym przez TVP2 programie Kasia Markiewicz wykonała utwór Ozzy'ego Osbourne'a "The Dreamer".

Występ Kasi Markiewicz przykuł wtedy uwagę Justyny Steczkowskiej. - Przeczysz wszystkiemu temu, czego ja wymagam od wokalisty, ale dlaczego to zrobiłam - nie wiem. Czasem działają różne magiczne stwory, które powodują, że robisz coś ponad to, co tak naprawdę dzieje się w realu - przywołuje wypowiedź Steczkowskiej Wirtualna Polska.

Sama Kasia Markiewicz wyjawiła z kolei, co skłoniło ją do występu w The Voice of Poland. Wokalistka dała do zrozumienia, że w związku z rozpaczliwą sytuacją, w jakiej znalazła się po wyczerpaniu wszystkich możliwości leczenia, postanowiła po prostu spełniać swoje marzenia.

Chociaż przeszła do kolejnego etapu programu, Kasi Markiewicz nie było już dane wziąć udział w sesjach nagraniowych. Wokalistka zmarła 23 marca 2014 na krótko po emisji odcinka z jej udziałem.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Źródło: Wirtualna Polska / kobieta.wp.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Presja się opłaciła. Patoyoutuberzy, którzy wykorzystali chłopaka z niepełnosprawnością, zostali właśnie zatrzymani

  • Drony wykorzystywane do wystawiania mandatów. Nowe możliwości służb

  • Krystyna Pawłowicz skomentowała fotografię z muszlą klozetową. "Tu był Trzaskowski"

undefined

Julian Bakuła

Redaktor WTV

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Jacek Kurski w Opolu chwali swoich pracowników, mówi o ataku na TVP i kieruje złośliwą uwagę w kierunku Donalda Tuska

TV

Kurski wskazuje, że inna telewizja ma "niemal jeden do jeden oprawę TVP INFO". Dodał, że jego stacje zapewniają wolny wybór w mediach

Czytaj więcej >

TV

Nie żyje dziennikarka TVP. Zmarła redaktor Izabela Pieczara

Czytaj więcej >
Joanna Moro

TV

Echa nieudanego występu Joanny Moro na "Wakacyjnej Trasie Dwójki". Pracownik TVP stracił pracę?

Czytaj więcej >

TV

Ruszają Wydarzenia 24. Telewizja ma być konkurencją dla TVN24

Czytaj więcej >

TV

Maciej Orłoś ostro o odejściu z TVP. "Kieruje tym cynicznie prezes Kurski"

Czytaj więcej >
Wpadka Nowa Zelandia

TV

Wpadka nowozelandzkiej minister. Podczas wywiadu do pokoju wszedł jej syn. To, co pokazał okazało się wyjątkowo zaskakujące

Czytaj więcej >