wtv.pl
W tym roku Kasia Markiewicz obchodziłaby 45. urodziny.

YouTube / The Voice of Poland "The Voice of Poland IV - Kasia Markiewicz - „Dreamer" - Przesłuchania w ciemno" [screenshot]

Kasia Markiewicz zmarła tuż po emisji programu. Była uwielbiana przez widzów TVP

17 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Gdyby nie choroba nowotworowa wokalistka Katarzyna Markiewicz obchodziłaby w tym roku 45. urodziny. Rzesze Polaków mogły usłyszeć o niej w związku z jej udziałem w programie The Voice of Poland, gdzie zwróciła na nią uwagę Justyna Stecz

W piątek, 23 marca, minie siedem lat od śmierci uzdolnionej wokalistki Kasi Markiewicz. Jak przypomina Wirtualna Polska, szersza publiczność miała możliwość poznać się na jej talencie w związku z jej udziałem w programie The Voice of Poland.

Muzyczne i wokalne uzdolnienia Kasi Markiewicz były widoczne już w dzieciństwie, jednak swój znakomity głos zaczęła ona prezentować światu na większą skalę dopiero po powrocie do kraju ze Stanów Zjednoczonych.

Jak podaje Wirtualna Polska, to właśnie wtedy Kasia Markiewicz zaczęła współpracować z zespołem One Million Bulgarians, z którym nagrała dwie płyty. Wkrótce jednak cieniem na jej karierze położyły się problemy zdrowotne.

W roku 2012 u Kasi Markiewicz zdiagnozowano raka szyjki macicy. - W moim życiu w tym momencie wybuchła bomba. To była moja własna, mała Hiroszima - opowiadała przywoływana przez Wirtualną Polskę wokalistka.

Gdy Kasia Markiewicz dowiedziała się, że żadna z dostępnych terapii nie skutkuje poprawą jej stanu zdrowia, zrezygnowała z leczenia. Przed śmiercią zdążyła jednak wziąć udział w programie The Voice of Poland.

Kasia Markiewicz w The Voice of Poland

Jak przypomina Wirtualna Polska, w ramach swojego pierwszego występu w emitowanym przez TVP2 programie Kasia Markiewicz wykonała utwór Ozzy'ego Osbourne'a "The Dreamer".

Występ Kasi Markiewicz przykuł wtedy uwagę Justyny Steczkowskiej. - Przeczysz wszystkiemu temu, czego ja wymagam od wokalisty, ale dlaczego to zrobiłam - nie wiem. Czasem działają różne magiczne stwory, które powodują, że robisz coś ponad to, co tak naprawdę dzieje się w realu - przywołuje wypowiedź Steczkowskiej Wirtualna Polska.

Sama Kasia Markiewicz wyjawiła z kolei, co skłoniło ją do występu w The Voice of Poland. Wokalistka dała do zrozumienia, że w związku z rozpaczliwą sytuacją, w jakiej znalazła się po wyczerpaniu wszystkich możliwości leczenia, postanowiła po prostu spełniać swoje marzenia.

Chociaż przeszła do kolejnego etapu programu, Kasi Markiewicz nie było już dane wziąć udział w sesjach nagraniowych. Wokalistka zmarła 23 marca 2014 na krótko po emisji odcinka z jej udziałem.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Źródło: Wirtualna Polska / kobieta.wp.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

undefined

Podobne artykuły

wtv.pl

TV

Fala krytyki po "Pytanie na śniadanie". Prowadzący nie mieli maseczek

Czytaj więcej >
wtv.pl

TV

Emisja filmu "Stan zagrożenia" o katastrofie smoleńskiej w TVP ponownie przełożona

Czytaj więcej >
wtv.pl

TV

Kontrowersyjny materiał TVN. Uderza w Kaczyńskiego, Macierewicza i obnaża "prawdę smoleńską"

Czytaj więcej >
wtv.pl

TV

Jacek Kurski chwali się wynikami koncertu wielkanocnego "Cud Życia"

Czytaj więcej >
wtv.pl

TV

Maciej Dolega przechodzi z TVN do TVP Info

Czytaj więcej >
wtv.pl

TV

Skandaliczny tweet pojawił się na pasku TVP Info

Czytaj więcej >