Kamil Durczok. KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East NewsŹródło: KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 15 Stycznia 2021

Kamil Durczok zapowiada pozew, opublikował mocny wpis. "Zacznij się bać"

Telewizja Polska wyemitowała materiał, który miał uderzyć w Kamila Durczoka. Były dziennikarz za pośrednictwem mediów społecznościowych znalazł kancelarię, która pro bono poprowadzi jego sprawę przeciwko Sylwestrowi Latkowskiemu i TVP. Chodzi o "Taśmy Amber Gold".

  • 13 stycznia na antenie TVP i TVP miała miejsce premiera "Taśm Amber Gold"
  • Autor materiału, Sylwester Latkowski odwoływał się do Kamila Durczoka, który miał spotykać się z osobami należącymi do "małej Sycylii"
  • Były dziennikarz otwarcie zapowiedział pozwanie reżysera. "A Ty, kryminalisto, zacznij się bać" - czytamy we wpisie

"Szukam kancelarii, która pro publico bono, poprowadzi sprawę przeciwko Latkowskiemu. Z 212 kk. A może i więcej. To niebywałe, co Kurwizja wypuściła wczoraj. A Ty, kryminalisto, zacznij się bać" - czytamy we wpisie Kamila Durczoka. 

Po emisji "Taśm Amber Gold" Kamil Durczok ma dość. Latkowski i TVP otrzymają pozwy

"Uprzejmie informuję, że Pro Publico Bono w sprawie Durczok vs Latkowski będzie mnie reprezentował mecenas Łukasz Isenko, z Gdańska. Dziękuję, Mecenasie. Również dziękuje kilku kancelariom, które wyraziły chęć pomocy" - poinformował kilka godzin po opublikowaniu pierwszego wpisu.

W dokumencie Sylwestra Latkowskiego ukazały się odwołania do byłego już szefa redakcji "Faktów". Wskazywano na rzekomy udział Durczoka w "trójmiejskim układzie", a także sugerowano powiązania z "małą Sycylią".

W rozmowie z portalem "Wirtualne Media" Kamil Durczok wskazał, że będzie domagał się zarówno od TVP, jak i od Sylwestra Latkowskiego niemałego zadośćuczynienia.

Ministerstwo Zdrowia późnym wieczorem podało pilne informacje. Funkcję Głównego Inspektora Farmaceutycznego przestaje pełnić Paweł PiotrowskiMinisterstwo Zdrowia późnym wieczorem podało pilne informacje. Funkcję Głównego Inspektora Farmaceutycznego przestaje pełnić Paweł PiotrowskiCzytaj dalej

 - Będę żądał 50 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz Hospicjum Cordis. Latkowski umieścił mój wizerunek w ewidentne niekorzystnym kontekście. Zostałem zestawiony z rzekomą aferą Amber Gold. (...) Latkowski po raz kolejny posługuje się moim nazwiskiem dla podbicia swojej wątpliwej reputacji - zadeklarował. 

Autor "Taśm Amber Gold"  jako pierwszy nagłaśniał aferę dotyczącą piramidy finansowej na łamach tygodnika "Wprost". Na kilka dni przed premierą "Taśm Amber Gold" redakcja TVP zaprezentowała opinii publicznej zwiastun, mający zachęcać do zapoznania się z projektem.

"Co wiedział premier Tusk?", "Zaginione złoto", "Ślepe śledztwa", "Kto stał za Amber Gold?", "Sekrety służb", "Historia z pierwszych stron gazet" - brzmią śródtytuły do najnowszej produkcji Sylwestra Latkowskiego. Dziś wiemy już, że dokument opierał się na pracach komisji do spraw Amber Gold. 

W sprawę zaangażowany miał być zaangażowany między innymi syn Donalda Tuska. Michał Tusk, bo o nim mowa, zmagał się z oskarżeniami dotyczącymi wyjawienia twórcy piramidy finansowej poufnych danych o portach lotniczych. Przypomnijmy, że rodzina premiera współpracowała z OLT Express oraz z gdańskim Portem Lotniczym.

Ostatecznie w 2018 roku Łódzka Prokuratura Okręgowa umorzyła śledztwo przez wzgląd na brak znamion przestępstwa. Jak widać, TVP wciąż ma zamiar drążyć temat, przypominając, że skandal miał miejsce za rządów koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV: