wtv.pl > Gwiazdy > Justyna Pochanke szczerze o odejściu z TVN. “Zabawna zbieżność”
Maria Glinka
Maria Glinka 19.03.2022 09:01

Justyna Pochanke szczerze o odejściu z TVN. “Zabawna zbieżność”

TRICOLORS/East News
TRICOLORS/East News

Justyna Pochanke udzieliła obszernego wywiadu dla “Newsweeka”, w którym ujawniła kulisy rezygnacji z pracy w TVN. Odejście zaledwie dzień po wygranej Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich określiła jako “zabawną zbieżność”. Zdradziła, jakie były prawdziwe powody decyzji.

Justyna Pochanke w pierwszym wywiadzie po odejściu z TVN

Justyna Pochanke zszokowała społeczeństwo, gdy w lipcu 2020 r. rozstała się z TVN po długoletniej współpracy. Prowadząca “Fakty” nigdy nie zdradziła, dlaczego zdecydowała się opuścić stację.

W ubiegłym tygodniu Justyna Pochanke powróciła na antenę jako gość z okazji 20-lecia TVN24. W krótkim nagraniu życzyła byłym współpracownikom “stu lat niezależności”, odnosząc się do głośnej ustawy lex TVN.

W tym samym czasie Justyna Pochanke zdecydowała się udzielić pierwszego wywiadu od momentu odejścia z TVN. W trakcie rozmowy z Aleksandrą Pawlicką z “Newsweeka” dziennikarka odniosła się do wydarzeń sprzed roku.

Justyna Pochanke mówi o zbiegu okoliczności. Andrzej Duda nie był powodem odejścia

Justyna Pochanke zaznaczyła, że jej rezygnacja z pracy w TVN nie była związana z reelekcją Andrzeja Dudy. W ubiegłym roku dość dużo osób spekulowało, że te dwie sprawy mogą mieć wspólny mianownik, ponieważ Justyna Pochanke odeszła ze stacji dzień po drugiej turze wyborów. - Zabawna zbieżność - skomentowała dziennikarka.

Dlaczego zatem Justyna Pochanke zdecydowała się nagle porzucić TVN? - Miałam świadomość, że z takiej sceny można spaść, ale zejść? - stwierdziła. 

Justyna Pochanke zaznaczyła, że sama zainicjowała odejście. - Kropelki zbierały się we mnie od dawna. Wszystkie natury osobistej - zdradziła. Dziennikarka przyznała, że rezygnacja odbyła się “bez wojny i histerii”.

Justyna Pochanke o PiS. “Każda krytyka jest groźna”

W trakcie rozmowy Justyna Pochanke nie powstrzymała się od oceny poczynań rządzących. - Ta władza nie jest ślepa ani głucha i doskonale zdaje sobie sprawę, że jej czar prysł - oceniła.

Justyna Pochanke zaznaczyła, że nie chodzi jej o koniec PiS, ale jej zdaniem “każda krytyka jest dla niego groźna”.

W ostatnim czasie pojawiły się spekulacje, jakoby Justyna Pochanke wyemigrowała do Hiszpanii. W wywiadzie dla “Newsweeka” zaprzeczyła tym pogłoskom, mówiąc: “nikt mnie z mojego kraju nie wygoni”. Po odejściu z TVN poświęciła czas na lektury i zwiedzanie Polski i świata z rodziną, ale nie podjęła decyzji o wyprowadzce.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Tagi: TVN