wtv.pl > Gwiazdy > Robert Makłowicz zabrał głos ws. swojego ewentualnego wejścia do polityki. Popularny kucharz zaskakuje
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:01

Robert Makłowicz zabrał głos ws. swojego ewentualnego wejścia do polityki. Popularny kucharz zaskakuje

Robert Makłowicz
Tricolors/East News

Robert Makłowicz, który przez internautów nazywany bywa "prawdziwym prezydentem Polski" ustosunkował się do sugestii, by naprawdę rozważył kandydowanie na to stanowisko. Kucharz rozwiał wszelkie wątpliwości.

Czy Robert Makłowicz poradziłby sobie w roli prezydenta nie gorzej niż Andrzej Duda?

Robert Makłowicz do polityki?

Popularny kucharz Robert Makłowicz, znany z prowadzenia w telewizji i internecie programów o tematyce kulinarnej, nie stroni od politycznych wypowiedzi.

Jego słowa uderzają z reguły w rząd Zjednoczonej Prawicy. W rozmowie z "Wprost" nazwał polityków "panami w plastikowych garniturach".

Popularność Roberta Makłowicza w sieci przysporzyła mu wiele sympatii ze strony młodzieży, która wielokrotnie oświadczała, że to właśnie on jest "prawdziwym prezydentem Polski".

Redakcja "Wprost" postanowiła zatem zapytać kucharza, czy rozważałby próbę podjęcia się kiedyś takiej funkcji.

Kategoryczna odmowa

- Nie będę kandydować - zaprzeczył Robert Makłowicz - Ale rozumiem tragizm zawarty w tym pytaniu - dodał.

- (...) ludzie po prostu tęsknią za kimś, kto nie udaje, nie wyklucza i stara się patrzeć na świat ciepłym okiem - kontynuował swą wypowiedź kucharz - I oni [młodzież - przyp. red.] myślą, że ja kimś takim jestem - zakończył.

Popularny w mediach kucharz stwierdził, że mógłby rozważyć kandydaturę, ale jego zdaniem w Polsce nie istnieje system prezydencki, a głowa państwa "może tylko kontrasygnować".

Politycy mogą zatem odetchnąć ze spokojem. Jedna z cieszących się ogromną sympatią Polaków postaci nie będzie stwarzać im konkurencji.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV: