wtv.pl
jurek owsiak - pis

Jakub Kaminski/East News

Jurek Owsiak ostro o zachowaniu posłów PiS. "Tego Państwa nie ma!"

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Podczas przedstawiania szczegółów raportu NIK w sprawie wyborów kopertowych posłowie PiS opuścili salę. Zachowanie polityków w ostry sposób w mediach społecznościowych skomentował Jurek Owsiak. "Tego Państwa nie ma!" – grzmiał prezes WOŚP.

W środę w Sejmie pojawił się Marian Banaś, który zaprezentował sprawozdanie Najwyższej Izby Kontroli dotyczące nieudanych wyborów kopertowych z roku 2020.

Gdy tylko prezes NIK, wybrany na stanowisko przez obecną partię rządzącą, pojawił się na sejmowej mównicy, znakomita część posłów Prawa i Sprawiedliwości opuściła salę plenarną.

Jurek Owsiak mocno o posłach PiS

Zachowanie członków ekipy władzy skomentował na Facebooku prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jurek Owsiak podkreślił, że choć wypowiedź szefa NIK była niezwykle ważna (będąc "obiektywną oceną zdarzenia"), "nie została wysłuchana przez tych, którzy zmarnotrawili około 76 mln PLN publicznych pieniędzy".

I dalej: "Nie było rządzących na Sali Sejmowej w tak ważnym momencie odpowiedzialności przed nami – tego Państwa nie ma!!!".

70 mln zł na walkę z pandemią

Szef WOŚP przypomniał też, że w trakcie walki z pandemią Polki i Polacy wspomogli działania Fundacji, by "skutecznie wspierać szpitale, ratowników, ośrodki zdrowia, zakłady opiekuńczo-lecznicze, hospicja".

Zakupiono wówczas sprzęt o wartości około 70 milionów złotych, który wspomógł ludzkie życie i zdrowie.

Wspomnienie Jurka Owsiaka wydaje się nieprzypadkowe. Niemal dokładnie tyle politycy PiS, którzy opuścili dziś salę, wydali na organizację wyborów korespondencyjnych, które finalnie nie doszły do skutku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Marian Banaś w Sejmie

Szef NIK przekazał w środę, że Izba "w negatywny sposób oceniła proces przygotowania zeszłorocznych wyborów kopertowych".

Mateusz Morawiecki przekroczył swoje uprawnienia podczas przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych, zaś szef kancelarii premiera Michał Dworczyk nie dopełnił swoich obowiązków – mówił Marian Banaś.

Podkreślił też, że do dziś Poczta Polska nie odzyskała 18 milionów 675 tysięcy złotych, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych zaś – kwoty 1 miliona 401 tysięcy złotych.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Michał Dworczyk wydał pilny apel. Potrzebuje pomocy w uratowaniu dziecka

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Ruszyła zbiórka podpisów

Czytaj więcej >

Donald Tusk po głosowaniu w PE: Wstydźcie się!

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Sejm zdecydował

Czytaj więcej >