Policja. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 28 Listopada 2020

Policja zaatakowała naszą dziennikarkę. Funkcjonariusz szarpał ją za plecy, porwał jej plecak

Właśnie teraz policja zaatakowała naszą dziennikarkę - Michalinę Koblę. Jej plecak został porwany w wyniku szarpaniny. Wyniesiono też lidera Obywateli RP - Pawła Kasprzaka. Co tam się dzieje?

Strajk Kobiet trwa od godziny, a policja już od początku protestów podejmowała radykalne działania. Początkowo przeprowadzono masową kontrolę pojazdów, biorących udział w blokadzie stolicy. Następnie wyniesiono lidera Obywateli RP - Pawła Kasprzaka, znanego z organizowania kontrmanifestacji w miesięcznicę katastrofy lotniczej w Smoleńsku. 

Posłanka spryskana gazem podczas Strajku Kobiet. Do sieci trafiło zdjęcie, bardzo niepokojące scenyPosłanka spryskana gazem podczas Strajku Kobiet. Do sieci trafiło zdjęcie, bardzo niepokojące scenyCzytaj dalej

Właśnie teraz policja zaatakowała naszą dziennikarkę 

Policja legitymuje kolejne osoby. Demonstrujący odpalili flary i przemianowali rondo Dmowskiego na rondo Praw Kobiet. Nasi dziennikarze są na miejscu zdarzenia i relacjonują przebieg protestu. Niespodziewanie podczas wykonywania obowiązków zawodowych nasza reporterka została poszarpana przez funkcjonariusza.

Jak relacjonuje korespondentka, chcąc przejść przez kordon, poczuła mocne szarpnięcie. Okazało się, że za jej plecami stał policjant. Plecak dziennikarki został poszarpany. Podejmujący interwencję mundurowy rzucił w Koblę skrawkiem materiału. 

Protestujący znaleźli niezwykły sposób, aby przechytrzyć policję i obejść blokadę. Zaskakująca kreatywnośćProtestujący znaleźli niezwykły sposób, aby przechytrzyć policję i obejść blokadę. Zaskakująca kreatywnośćCzytaj dalej

W Gdańsku, Wrocławiu, Jeleniej Górze, Włodawie i kilkunastu innych miejscowościach również trwa Strajk Kobiet. Największe wydarzenie zostało zorganizowane w stolicy. W samym centrum miasta znajduje się blisko 5 tysięcy osób. 

Według inicjatorki Strajku Kobiet, policja chce zatrzymać samochody. Jest to dość powszechna praktyka podczas wielkich manifestacji z udziałem pojazdów. Działanie to zostało odebrane przez feministki jako zlecone przez rządzących. - Oby była Polska niepodległa. Oby Warszawa była niepodległa. Uważajcie na siebie i patrzcie, co się dzieje - słyszymy na nagraniu liderki grupy.

Przedstawicielka organizacji przypomina o zapisywaniu numerów do prawników na rękach. Strajk Kobiet uruchomił także specjalną infolinię do osób, które nie radzą sobie z działaniami policji. Protestujące gwarantują teleporadę z psychoterapeutą w ciągu 48 godzin od zgłoszenia.

Nasza dziennikarka poinformowała policję, że jest z prasy. Miała też legitymację prasową na szyi i zachowywała się pokojowo względem służb mundurowych. Funkcjonariusze mieli podobne działania powtórzyć względem innych uczestników demonstracji. 

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
2. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
3. Wszystko wydarzy się 1 grudnia o 17. Część polskich miast pogrąży się w mroku, już ostrzegają
4. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

Trwające zgromadzenie, według jego organizatorek, nie jest złamaniem obowiązujących przepisów. Marta Lempart poinformowała, że prawo do protestów można ograniczyć ustawą w przypadku stanu nadzwyczajnego, który nie został wprowadzony. Warto podkreślić, że inicjatorka Strajku Kobiet z zawodu jest prawniczką. 

Przypomnijmy, że ruch społeczny ma zamiar organizować blokady ulic tak długo, aż Zjednoczona Prawica nie doprowadzi do realizacji ich żądań. Utrudnienia drogowe objęły całe rondo Dmowskiego, jednak przebieg akcji ma charakter dynamiczny. Niewykluczone jest dalsze paraliżowanie ruchu, co było wcześniej zapowiadane przez feministki.

Nasza korespondentka wskazuje na brak zorganizowania działań po stronie policji. Funkcjonariusze mają nie wiedzieć, jakie konkretnie aktywności podjąć wobec zgromadzonych. Służby przemieszczają się z miejsca do miejsca, podejmując czynności względem strajkujących. 

W Sejmie nagle podeszła do Kaczyńskiego, miała do niego tylko jedną prośbę. Teraz posłanka ujawnia treść rozmowyW Sejmie nagle podeszła do Kaczyńskiego, miała do niego tylko jedną prośbę. Teraz posłanka ujawnia treść rozmowyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polski piosenkarz, fani pogrążyli się w żałobie
  2. Połącz kilka zdrowych produktów. Wyjdzie najlepszy barszcz wigilijny jaki jadłeś
  3. Sałatka jarzynowa według Ewy Wachowicz, istne arcydzieło. Gwiazda dodaje kontrowersyjny składnik, ludzie nie mogą uwierzyć
  4. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  5. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  6. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  7. Julia Wieniawa nie daje za wygraną. Internauci mają dość. Wakacje aktorki wywołują prawdziwą burzę
  8. "Zabawkowa" figurka Wiedźmina za obłędne pieniądze. Spadniesz z krzesła, gdy poznasz cenę