wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Ważny komunikat Owsiaka. Chodzi o psychiatrę dziecięcą i negatywne zaopiniowanie senackiej poprawki budżetowej

20 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Jurek Owsiak nawiązał do odrzucenia projektu dofinansowania psychiatrii dziecięcej przez posłów Prawa i Sprawiedliwości. Prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapewnił, że wspomniana dziedzina medycyny nie zostanie bez wsparcia.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości ostatecznie odrzucili wczoraj inicjatywę senatorów Lewicy i Koalicji Obywatelskiej w sprawie dofinansowania psychiatrii dziecięcej. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Przyczyny sprzeciwu w sprawie inicjatywy opozycji tłumaczył senator Prawa i Sprawiedliwości Michał Mróz. Członek obozu rządzącego wskazał, że problem psychiatrii dziecięcej nie ogranicza się do pieniędzy i dotyczy przede wszystkim braku lekarzy będącego skutkiem wielu lat zaniedbań.

O decyzji posłów PIS mogę powiedzieć tylko to, co wcześniej mówiłem o zachowaniu ich kolegów z Senatu: wstyd, hańba, kompromitacja. Lepiej w ogóle nie być w polityce, niż zapisywać się w jej dziejach w taki sposób, komentował w rozmowie z naszą redakcją dziennikarz Onetu Janusz Schwertner.

Jurek Owsiak: „Nie zostawimy Was samych”

Pomoc dla psychiatrii dziecięcej zapowiedział Jurek Owsiak.

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych negatywnie zaopiniowała senacką poprawkę budżetową dotyczącą wsparcia psychiatrii dziecięcej kwotą 80 milionów złotych, czytamy w opublikowanym na Facebooku wpisie prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zdaniem Lidera WOŚP głosowanie w Senacie oraz następujący po nim brak rekomendacji może zwiastować najgorsze, a zatem odrzucenie dofinansowania dla tej dziedziny medycyny przez Sejm.

Chciałbym z tego miejsca poinformować dzieci i rodziców, którzy zetknęli się z tym ogromnym problemem, że Fundacja nadal będzie wspierała psychiatrię dziecięcą i młodzieżową. Nie zostawimy Was samych, zapewnia Jurek Owsiak.

Działacz społeczny przekazał, że do tej pory dzięki 1 proc. podatku fundacja zebrała niemal 9 mln zł na wsparcie dla dzieci i młodzieży borykającej się z problemami natury psychicznej. Cały czas mamy środki, żeby wspierać psychiatrię dziecięcą, dodaje. Czekamy na informacje ze strony ekspertów, jaki jeszcze sprzęt jest niezbędny na oddziałach dziecięcych.

Owsiak przekazał, ze w ramach wsparcia psychiatrii dziecięcej WOŚP zakupił do tej pory 798 sztuk szpitalnym łóżek, 510 sztuk dziecięcych puf rehabilitacyjnych oraz 436 sztuk testów psychologicznych. Wszystko za 4,3 mln zł.

Przypomnijmy, że 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już 31 stycznia.

źródło: Facebook

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >