wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Ważny komunikat Owsiaka. Chodzi o psychiatrę dziecięcą i negatywne zaopiniowanie senackiej poprawki budżetowej

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Jurek Owsiak nawiązał do odrzucenia projektu dofinansowania psychiatrii dziecięcej przez posłów Prawa i Sprawiedliwości. Prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapewnił, że wspomniana dziedzina medycyny nie zostanie bez wsparcia.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości ostatecznie odrzucili wczoraj inicjatywę senatorów Lewicy i Koalicji Obywatelskiej w sprawie dofinansowania psychiatrii dziecięcej. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Przyczyny sprzeciwu w sprawie inicjatywy opozycji tłumaczył senator Prawa i Sprawiedliwości Michał Mróz. Członek obozu rządzącego wskazał, że problem psychiatrii dziecięcej nie ogranicza się do pieniędzy i dotyczy przede wszystkim braku lekarzy będącego skutkiem wielu lat zaniedbań.

O decyzji posłów PIS mogę powiedzieć tylko to, co wcześniej mówiłem o zachowaniu ich kolegów z Senatu: wstyd, hańba, kompromitacja. Lepiej w ogóle nie być w polityce, niż zapisywać się w jej dziejach w taki sposób, komentował w rozmowie z naszą redakcją dziennikarz Onetu Janusz Schwertner.

Jurek Owsiak: „Nie zostawimy Was samych”

Pomoc dla psychiatrii dziecięcej zapowiedział Jurek Owsiak.

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych negatywnie zaopiniowała senacką poprawkę budżetową dotyczącą wsparcia psychiatrii dziecięcej kwotą 80 milionów złotych, czytamy w opublikowanym na Facebooku wpisie prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zdaniem Lidera WOŚP głosowanie w Senacie oraz następujący po nim brak rekomendacji może zwiastować najgorsze, a zatem odrzucenie dofinansowania dla tej dziedziny medycyny przez Sejm.

Chciałbym z tego miejsca poinformować dzieci i rodziców, którzy zetknęli się z tym ogromnym problemem, że Fundacja nadal będzie wspierała psychiatrię dziecięcą i młodzieżową. Nie zostawimy Was samych, zapewnia Jurek Owsiak.

Działacz społeczny przekazał, że do tej pory dzięki 1 proc. podatku fundacja zebrała niemal 9 mln zł na wsparcie dla dzieci i młodzieży borykającej się z problemami natury psychicznej. Cały czas mamy środki, żeby wspierać psychiatrię dziecięcą, dodaje. Czekamy na informacje ze strony ekspertów, jaki jeszcze sprzęt jest niezbędny na oddziałach dziecięcych.

Owsiak przekazał, ze w ramach wsparcia psychiatrii dziecięcej WOŚP zakupił do tej pory 798 sztuk szpitalnym łóżek, 510 sztuk dziecięcych puf rehabilitacyjnych oraz 436 sztuk testów psychologicznych. Wszystko za 4,3 mln zł.

Przypomnijmy, że 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już 31 stycznia.

źródło: Facebook

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Nowa Biała. Mieszkańcy opisali walkę z żywiołem. Nowe, niepokojące relacje

Czytaj więcej >
Poważna awaria w mBanku

Awaria w mBanku. Klienci nie mogą się logować do swoich kont, czy dokonywać transakcji. Pojawią się zgłoszenia o znikaniu z kont pieniędzy

Czytaj więcej >

Konin. Włamywacz zasnął w trakcie napadu. Był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk zawiadamia o zamknięciu Szpitala Narodowego

Michał Dworczyk ogłosił zamknięcie tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym

Czytaj więcej >