wtv.pl
Jerzy Zelnik

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jerzy Zelnik o powrocie do "Klanu". "To już nie dla mnie"

22 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Jerzy Zelnik popularność zdobył sobie jeszcze w czasach PRL, m.in. rolą w "Faraonie" Jerzego Kawalerowicza. Potem jednak rozpoznawalność zyskał sobie dzięki serialowi "Klan", który był prawdziwym hitem TVP w latach 90. Po la

Zelnik grał w serialu w latach 1998-2000. Jego postać była jednym z czarnych charakterów produkcji. 

Jerzy Zelnik wypowiedział się na temat swojego udziału w „Klanie”

Jerzy Zelnik to aktor w Polsce wciąż bardzo popularny. Choć w ostatnim czasie więcej mówiło się na temat jego politycznego zaangażowania oraz trudnej przeszłości, to wciąż wielu widzów myśli o nim ciepło za sprawą zagranych przed laty ról. 

Jedną ze szczytowych roli w karierze była główna rola w filmie „Faraon” Jerzego Kawalerowicza. Niektórzy sądzą, że był to ewidentny szczyt kariery i możliwości uzdolnionego aktora. 

Pod koniec lat 90 stał się jednak ponownie popularny za sprawą jednej z najbardziej znanych polskich telenowel - „Klanu”. Na małym ekranie pojawiał się przez dwa lata - 1998 do 2000. Odgrywał postać, która mocno namieszała w rodzinnych układankach bohaterów serii. 

Wcielił się w Krzysztofa Malickiego, dawnego ukochanego Elżbiety Chojnickiej (w tej roli Barbara Bursztynowicz). Dawne uczucia odżyły i w małżeństwie nastał kryzys, który jednak udało się po czasie zażegnać. 

Zelnik postanowił powiedzieć ostatnio kilka słów o samej produkcji i swojej roli w niej. Jak się okazało, nie za bardzo chciał wracać do niej myślami. Produkcję określił mianem niezbyt ambitnej. W rozmowie z „Faktem” przyznał, że zamknął za sobą już etap gry w podobnych serialach. 

Opowiedział również, że w czasie, gdy pojawiał się na ekranie, chciał przede wszystkim podnieść również poziom w serialu. Teraz jednak wszystko miało się już popsuć - produkcja według Zelnika się „skiepściła”.

Zelnik w tamtym czasie rzeczywiście mógł się wykazać grą aktorską, bo „Klan” miał przypominać bardziej teatr telewizji niż zwykłą telenowelę - teraz przybrał jednak kształt taki, jaki znamy z wielu innych rodzimych produkcji. 

Zelnik zaangażowany

Jerzy Zelnik od dłuższego czasu jest aktorem zaangażowanym po prawej stronie sceny politycznej. W 2010 roku związał się z komitetem wyborczym Jarosława Kaczyńskiego, a w 2015 - Andrzeja Dudy. Choć nigdy nie dołączył do PiS, nie ukrywał, że z partią sympatyzuje. 

Jedna ostatnia rola filmowa również związana jest w pewien sposób z poglądami, które reprezentuje aktor. Był on gwiazdą filmu „Smoleńsk” opowiadającego fabularnie historię katastrofy smoleńskiej, gdzie wcielił się w rolę dyplomaty. 

Nie można jednak powiedzieć, że na jego wizerunku nie ma żadnych rys również dla bliskich mu światopoglądowo osób. W 2016 roku ujawniono dokumenty, z których wynikało, że aktor współpracował ze Służbą Bezpieczeństwa. Początkowo niechętnie podchodził do tematu, twierdząc, że o współpracy zapomniał, ale potem przyznał się do współpracy na stronie Telewizji Republika i publicznie przeprosił za krzywdy, których doznały za jego sprawą różne osoby. 

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej wprowadza ważne zmiany. Nowy model wsparcia matek dzieci z wadą letalną

  • Mateusz Damięcki pożegnał zmarłą przyjaciółkę

  • SE: Auto Macierewicza miało niebezpiecznie szybko pędzić po Warszawie

źródło: [plotek.pl]

Podobne artykuły

Do sukcesu Roberta Makłowicza przyczyniła się jego żona.

Gwiazdy

Kim jest żona Roberta Makłowicza? Agnieszka stoi za sukcesem podróżnika

Czytaj więcej >
Syn Krzysztofa Krawczyka zdecydował się udzielił wywiadu Uwadze! TVN

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Krawczyka mocno o skandalu na pogrzebie jego ojca

Czytaj więcej >
Sara Boruc o celebrytach

Gwiazdy

Sara Boruc wyjawiła prawdę o celebrytkach. Chcą wypożyczać ubrania jej marki za darmo

Czytaj więcej >
Ola Nowak w "Dance Dance Dance"

Gwiazdy

"Dance, dance, dance". Uczestniczka zarzuca produkcji manipulację w montażu

Czytaj więcej >
Pogrzeb Bronisława Cieślaka

Gwiazdy

Kraków. O 13 rozpoczął się pogrzeb Bronisława Cieślaka

Czytaj więcej >
Nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje Karina Wilhelmi-Tecław. Dziennikarka TVP miała 55 lat

Czytaj więcej >