wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Kto zastąpi Jarosława Kaczyńskiego po rezygnacji? Ruszyła giełda nazwisk, jest zaskoczenie

25 Maja 2020

Autor tekstu:

Kamil Wrzesiński

Udostępnij:

Jarosław Kaczyński może niedługo zrezygnować ze sprawowania funkcji prezesa Prawa i Sprawiedliwości. W siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej odbyła się narada, podczas której jednym z omawianych tematów był wybór nowych władz ugrupo

Warto przypomnieć, że w piątek w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej zorganizowano naradę, w której uczestniczyli czołowi przedstawiciele partii i szefowie lokalnych struktur. Głównym tematem spotkania były zbliżające się wybory prezydenckie. Jak się jednak okazuje w rozmowie poruszono także temat wyboru najwyższych władz Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński: "Ja już swoje lata mam, więc to pewnie nie będę ja"

Jak donosiła wówczas "Rzeczpospolita", jeszcze w tym roku ma się odbyć kongres partii. "Kongres PiS odbędzie się w pierwszym możliwym terminie po zakończeniu pandemii koronawirusa, a poprzedzony zostanie zgodnie ze statutem PiS zjazdami okręgowymi, które wyłonią zarówno nowe władze okręgowe, jak i delegatów na Kongres", przekazał we wpisie opublikowanym na Twitterze poseł Krzysztof Sobolewski.

Dotychczas nikt oficjalnie nie poinformował o odejściu Jarosława Kaczyńskiego. Warto jednak dodać, że prezes PiS już w lipcu 2019 roku podczas prezentacji programu partii sugerował możliwą rezygnację ze stanowiska. - Wierzę, że uzyskamy dla tego programu poparcie i wierzę, że za cztery lata ktoś, kto będzie stał w tym miejscu - bo ja już swoje lata mam, więc to pewnie nie będę ja - będzie mógł powiedzieć: "kolejny raz dotrzymaliśmy słowa" - mówił, cytowany przez se.pl.

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla „Super Expressu” największe szanse na zastąpienie prezesa mają obecnie Mateusz Morawiecki (36 proc.) i Andrzej Duda (27 proc.). Za ich plecami znaleźli się Beata Szydło (18 proc.) Joachim Brudziński (10 proc.) i Mariusz Błaszczak (9 proc.).

Źródło: se.pl

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >