Jarosław Kaczyński może ustąpić ze stanowiska. (zd. il) Piotr Molecki/East NewsŹródło: (zd. il) Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 25 Maja 2020

Kto zastąpi Jarosława Kaczyńskiego po rezygnacji? Ruszyła giełda nazwisk, jest zaskoczenie

Jarosław Kaczyński może niedługo zrezygnować ze sprawowania funkcji prezesa Prawa i Sprawiedliwości. W siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej odbyła się narada, podczas której jednym z omawianych tematów był wybór nowych władz ugrupowania. Pojawiają się nazwiska możliwego następcy polityka.

Warto przypomnieć, że w piątek w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej zorganizowano naradę, w której uczestniczyli czołowi przedstawiciele partii i szefowie lokalnych struktur. Głównym tematem spotkania były zbliżające się wybory prezydenckie. Jak się jednak okazuje w rozmowie poruszono także temat wyboru najwyższych władz Prawa i Sprawiedliwości.

Złe wieści dla prezydenta Dudy. Wyniki sondażu mogą wywołać zamieszanie na Nowogrodzkiej, sytuacja się pogarszaZłe wieści dla prezydenta Dudy. Wyniki sondażu mogą wywołać zamieszanie na Nowogrodzkiej, sytuacja się pogarszaCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński: "Ja już swoje lata mam, więc to pewnie nie będę ja"

Jak donosiła wówczas "Rzeczpospolita", jeszcze w tym roku ma się odbyć kongres partii. "Kongres PiS odbędzie się w pierwszym możliwym terminie po zakończeniu pandemii koronawirusa, a poprzedzony zostanie zgodnie ze statutem PiS zjazdami okręgowymi, które wyłonią zarówno nowe władze okręgowe, jak i delegatów na Kongres", przekazał we wpisie opublikowanym na Twitterze poseł Krzysztof Sobolewski.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nowe, żółte alarmy dla ośmiu województw. Może zrobić się bardzo niebezpiecznie, ostrzega IMGW
2. Czarne chmury nad popularną siecią obuwniczą. Może zamknąć nawet 100 sklepów

Dotychczas nikt oficjalnie nie poinformował o odejściu Jarosława Kaczyńskiego. Warto jednak dodać, że prezes PiS już w lipcu 2019 roku podczas prezentacji programu partii sugerował możliwą rezygnację ze stanowiska. - Wierzę, że uzyskamy dla tego programu poparcie i wierzę, że za cztery lata ktoś, kto będzie stał w tym miejscu - bo ja już swoje lata mam, więc to pewnie nie będę ja - będzie mógł powiedzieć: "kolejny raz dotrzymaliśmy słowa" - mówił, cytowany przez se.pl.

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla „Super Expressu” największe szanse na zastąpienie prezesa mają obecnie Mateusz Morawiecki (36 proc.) i Andrzej Duda (27 proc.). Za ich plecami znaleźli się Beata Szydło (18 proc.) Joachim Brudziński (10 proc.) i Mariusz Błaszczak (9 proc.).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe statystyki Ministerstwa Zdrowia. Tak dobrze nie było od 11 marca
  2. Poważny wypadek na drodze do Gdańska. Ranne dzieci, droga zablokowana
  3. Policja informuje: Zatrzymany podczas protestu przedsiębiorców ma objawy koronawirusa. Sytuacja, jakiej nie było
  4. Kim tak naprawdę jest Paweł Tanajno? Nikt się nie spodziewał, cała prawda wyszła na jaw
  5. Nowe, żółte alarmy dla ośmiu województw. Może zrobić się bardzo niebezpiecznie, ostrzega IMGW
  6. Pierwszy, cały kontynent pokonał koronawirusa. Wspaniała wiadomość i ogromna nadzieja

Źródło: se.pl