Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 16 Lipca 2020

Tajne spotkanie Kaczyńskiego i Morawieckiego. Są przecieki, będą przełomowe zmiany?

Jarosław Kaczyński planuje poważne zmiany w rządzie? Na to wskazywać mogą przecieki po tajnej naradzie, którą zorganizowano w siedzibie PiS przy Nowogrodzkiej w Warszawie. Co ciekawe, tuż po spotkaniu prezes ugrupowania rządzącego pojechał do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, aby tam w cztery oczy porozmawiać jedynie z Mateuszem Morawieckim.

Jarosław Kaczyński bez wątpienia ma powody do radości po wygranych przez Andrzeja Dudę wyborach prezydenckich. Tym, co spędza sen z powiek prezesa PiS, może okazać się jednak bardzo niewielka różnica zdobytych przez kandydatów głosów. Istnieje prawdopodobieństwo, że to właśnie z tego powodu polityk planuje niemałe zmiany w Radzie Ministrów, o których miał rozmawiać z najbliższymi współpracownikami podczas wtorkowej, wieczornej narady w siedzibie partii.

Ogromne pieniądze trafiły do klientów PKO BP. Jeszcze nie koniec, można zdążyć do końca miesiącaOgromne pieniądze trafiły do klientów PKO BP. Jeszcze nie koniec, można zdążyć do końca miesiącaCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński zwołał pilną naradę

Jak wynika z udostępnionych przez "Super Express" przecieków, rozmowa Kaczyńskiego z najważniejszymi w Prawie i Sprawiedliwości działaczami miała trwać nawet kilka godzin. O czym dokładnie dyskutowano? - Była mowa o tym co dalej, o przyszłości naszej pracy - powiedział lakonicznie Stanisław Karczewski w rozmowie z dziennikarzami wspomnianego medium. 

Jaką emeryturę naprawdę dostają zakonnice? Znamy szczegóły, nie da się ich porównać ze świadczeniami księżyJaką emeryturę naprawdę dostają zakonnice? Znamy szczegóły, nie da się ich porównać ze świadczeniami księżyCzytaj dalej

Co ciekawe, nieco więcej "Super Expressowi" udało się dowiedzieć o rozmowie Kaczyńskiego z Mateuszem Morawieckim, która odbyła się w gmachu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jak przekazała redakcja, głównym tematem tajnej dyskusji była nadchodząca rekonstrukcja rządu. Wyjątkowo istotną kwestią okazuje się fakt, iż Morawiecki nie musi ponoć martwić się o swoje stanowisko. Kaczyński miał go zapewnić, że nawet po zmianach w gronie ministrów to właśnie dotychczasowy premier nadal będzie stał na czele rządu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. TVN ujawnia cennik. U Kuby Wojewódzkiego najdrożej
2. Skandaliczne sceny na antenie TVP. Wyśmiali stan zdrowia Jerzego Stuhra
 

Kolejnym tematem rozmowy okazały się zbliżające się wybory władz regionalnych oraz centralnych wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości. Mediom nie udało się dotrzeć do szczegółów rozmowy w tej kwestii, jednak zapewne wkrótce przekażą je sami politycy ugrupowania rządzącego.

"Super Express" próbował skontaktować się z rzecznikiem rządu Piotrem Mullerem, aby zdobyć nieco więcej informacji na temat niespodziewanego spotkania Kaczyńskiego z Morawieckim. Działacz poprosił o telefon nieco później, gdy uda mu się "zweryfikować" sprawę. Po pół godziny nie odbierał już jednak połączeń od redakcji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uważajcie na swoje dzieci. Wydano pilny komunikat ostrzegający przed niebezpieczną substancją
  2. Tarcza antykryzysowa miała chronić przed lichwą. Tymczasem pozbawiła Polaków pieniędzy
  3. Wyciekło stare nagranie Danuty Holeckiej, nigdy nie publikowane w sieci. Pamiętacie ją taką?
  4. Nieoficjalnie: Będzie rekonstrukcja rządu? Podano kto ma odejść
  5. Bosak w II turze nie poparł oficjalnie żadnego z kandydatów. Ale już w czerwcu dał do zrozumienia, na kogo zagłosuje
  6. 21 ofiar i ponad 1600 osób ewakuowanych. Porażający dramat w Azji. Koszmar nadszedł w jednej chwili

Źródło: Onet / Super Express