Jarosław Kaczyński i snajperzy?. facebook.com/Tu Obywatele, Reporter/Andrzej IwanczukŹródło: facebook.com/Tu Obywatele, Reporter/Andrzej Iwanczuk
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 10 Stycznia 2021

Czy Jarosław Kaczyński podczas 129. miesięcznicy smoleńskiej był osłaniany przez snajperów? Znamy stanowisko

Jarosław Kaczyński uczestniczył w dzisiejszych obchodach 129. miesięcznicy smoleńskiej. Nad bezpieczeństwem prezesa PiS czuwało wojsko, policja, a nawet... snajperzy, których widzowie kanału „Tu Obywatele” dostrzegli na jednym z budynków przy placu Piłsudskiego. Rzecznik prasowy Służby Ochrony Państwa twierdzi, że nie może udzielić informacji w tej sprawie.

  • Na placu Piłsudskiego w Warszawie odbyły się dziś obchody miesięcznicy smoleńskiej, w których uczestniczył m.in. Jarosław Kaczyński
  • Wśród osób ochraniających wicepremiera znaleźli się snajperzy, których dostrzec można było na dachu pobliskiego hotelu
  • Rzecznik Komendanta SOP-u twierdzi, że nie może udzielić informacji w tej sprawie

Czy snajperzy ochraniali Jarosława Kaczyńskiego? Mężczyzn czuwających na dachu budynku znajdującego się tuż obok placu Piłsudskiego, można było dostrzec w relacji wideo na kanale „Tu Obywatele” na Facebooku. 

Snajperzy w obronie Jarosława Kaczyńskiego

Dziś środowisko związane z obozem rządzącym obchodzi 129. miesięcznicę katastrofy smoleńskiej, którą uczczono m.in. pod pomnikiem tragicznie zmarłych 10 kwietnia 2010 r. pasażerów samolotu zmierzającego na obchody rocznicy mordu katyńskiego. 

W wydarzeniu brał udział m.in. Jarosław Kaczyński, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak oraz wiele innych osób, chcących oddać hołd politykom i żołnierzom, którzy stracili życie ponad 10 lat temu. Uroczystości odbywały się przy placu Piłsudskiego, gdzie znajduje się pomnik ku czci prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz 95 innych osób, które znajdowały się na pokładzie Tu-154. 

129. miesięcznica smoleńska, mimo pandemii. Kaczyński pochyla się nad wieńcem, wojsko i policja zaangażowane129. miesięcznica smoleńska, mimo pandemii. Kaczyński pochyla się nad wieńcem, wojsko i policja zaangażowaneCzytaj dalej

Na posadzce placu Piłsudskiego ułożono krzyż ze zniczy, a wcześniej prezes PiS złożył nieopodal kwietny wieniec. Wydarzenie ochraniane było m.in przez wojsko i policję. Z racji, że Jarosław Kaczyński pełni funkcję wicepremiera polskiego rządu, protekcją polityka zajmowała się także Służba Ochrony Państwa

W wideorelacji wydarzenia, którą obejrzeć można było na kanale Tu Obywatele na Facebooku, widzowie dostrzegli, że na dachu hotelu Raffles Europejski Warsaw od strony placu Marszałka Piłudskiego znajdowały się osoby, które prawdopodobnie były snajperami, mającymi za zadanie ochraniać prezesa Jarosława Kaczyńskiego. 

snajperzy

(Źródło: Facebook/Tu Obywatele)

Rzecznik SOP-u nie może udzielić informacji 

W tym, co widzieliśmy w wideorelacji na kanale „Tu Obywatele” nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie fakt, że snajperzy byli bardzo dobrze widoczni, można było ich dostrzec gołym okiem. 

Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem prasowym Komendanta Służby Ochrony Państwa, podpułkownikiem SOP Bogusławem Piórkowskim, by zapytać go o okoliczności przydzielenia prezesowi PiS ochrony w postaci tego rodzaju protektorów.

- Niestety ja nie mogę udzielić panu takich informacji, działania naszych służb są ściśle tajne, więc nie odpowiem panu na to pytanie - powiedział rzecznik. 

Zapytawszy o to, czy nie zaprzecza obecności na dachu hotelu snajperów, ppłk Bogusław Piórkowski powiedział tylko: „Nic nie mówię, nie mogę udzielać takich informacji”. 

Podczas obchodów 129. miesięcznicy doszło do interwencji policji - funkcjonariusze zareagowali na protest mężczyzny, który próbował manifestować pod pomnikiem na placu Piłsudskiego. 

(Fragment zdjęcia wyróżniającego jest screenem z wideorelacji zamieszczonej na Facebooku Tu Obywatele - facebook.com/Tu Obywatele)

Artykuły polecane przez redakcję WTV: