wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Czy Jarosław Kaczyński podczas 129. miesięcznicy smoleńskiej był osłaniany przez snajperów? Znamy stanowisko

10 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Jarosław Kaczyński uczestniczył w dzisiejszych obchodach 129. miesięcznicy smoleńskiej. Nad bezpieczeństwem prezesa PiS czuwało wojsko, policja, a nawet... snajperzy, których widzowie kanału "Tu Obywatele" dostrzegli na jednym z budynk&

  • Na placu Piłsudskiego w Warszawie odbyły się dziś obchody miesięcznicy smoleńskiej, w których uczestniczył m.in. Jarosław Kaczyński

  • Wśród osób ochraniających wicepremiera znaleźli się snajperzy, których dostrzec można było na dachu pobliskiego hotelu

  • Rzecznik Komendanta SOP-u twierdzi, że nie może udzielić informacji w tej sprawie

Czy snajperzy ochraniali Jarosława Kaczyńskiego? Mężczyzn czuwających na dachu budynku znajdującego się tuż obok placu Piłsudskiego, można było dostrzec w relacji wideo na kanale „Tu Obywatele” na Facebooku. 

Snajperzy w obronie Jarosława Kaczyńskiego

Dziś środowisko związane z obozem rządzącym obchodzi 129. miesięcznicę katastrofy smoleńskiej, którą uczczono m.in. pod pomnikiem tragicznie zmarłych 10 kwietnia 2010 r. pasażerów samolotu zmierzającego na obchody rocznicy mordu katyńskiego. 

W wydarzeniu brał udział m.in. Jarosław Kaczyński, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak oraz wiele innych osób, chcących oddać hołd politykom i żołnierzom, którzy stracili życie ponad 10 lat temu. Uroczystości odbywały się przy placu Piłsudskiego, gdzie znajduje się pomnik ku czci prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz 95 innych osób, które znajdowały się na pokładzie Tu-154. 

Na posadzce placu Piłsudskiego ułożono krzyż ze zniczy, a wcześniej prezes PiS złożył nieopodal kwietny wieniec. Wydarzenie ochraniane było m.in przez wojsko i policję. Z racji, że Jarosław Kaczyński pełni funkcję wicepremiera polskiego rządu, protekcją polityka zajmowała się także Służba Ochrony Państwa.

W wideorelacji wydarzenia, którą obejrzeć można było na kanale Tu Obywatele na Facebooku, widzowie dostrzegli, że na dachu hotelu Raffles Europejski Warsaw od strony placu Marszałka Piłudskiego znajdowały się osoby, które prawdopodobnie były snajperami, mającymi za zadanie ochraniać prezesa Jarosława Kaczyńskiego. 

(Źródło: Facebook/Tu Obywatele)

Rzecznik SOP-u nie może udzielić informacji 

W tym, co widzieliśmy w wideorelacji na kanale „Tu Obywatele” nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie fakt, że snajperzy byli bardzo dobrze widoczni, można było ich dostrzec gołym okiem. 

Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem prasowym Komendanta Służby Ochrony Państwa, podpułkownikiem SOP Bogusławem Piórkowskim, by zapytać go o okoliczności przydzielenia prezesowi PiS ochrony w postaci tego rodzaju protektorów.

- Niestety ja nie mogę udzielić panu takich informacji, działania naszych służb są ściśle tajne, więc nie odpowiem panu na to pytanie - powiedział rzecznik. 

Zapytawszy o to, czy nie zaprzecza obecności na dachu hotelu snajperów, ppłk Bogusław Piórkowski powiedział tylko: „Nic nie mówię, nie mogę udzielać takich informacji”. 

Podczas obchodów 129. miesięcznicy doszło do interwencji policji - funkcjonariusze zareagowali na protest mężczyzny, który próbował manifestować pod pomnikiem na placu Piłsudskiego. 

(Fragment zdjęcia wyróżniającego jest screenem z wideorelacji zamieszczonej na Facebooku Tu Obywatele - facebook.com/Tu Obywatele)

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Kontrowersyjne nagranie księdza w sieci. Interwencja u ministra

  • Syn Gierka pokazał grób ojca. Przekazał kilka mało znanych informacji

  • Czy ulicami Warszawy ruszy Orszak Trzech Króli? Organizatorzy wydarzenia odpowiedzieli

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >