wtv.pl > Polska > Jarosław Jakimowicz znowu zaklina rzeczywistość. Na antenie TVP Info stwierdził, że w Polsce po prostu nie ma zjawiska homofobii
Pamela Obuchowska
Pamela Obuchowska 19.03.2022 08:45

Jarosław Jakimowicz znowu zaklina rzeczywistość. Na antenie TVP Info stwierdził, że w Polsce po prostu nie ma zjawiska homofobii

Jarosław Jakimowicz znany jest ze swoich kontrowersyjnych poglądów i wypowiedzi, którymi niejednokrotnie potrafi nawet obrazić.
tvp.info (screen)

Jarosław Jakimowicz od jakiegoś czasu związany jest z TVP, gdzie m.in. prowadzi jeden z programów śniadaniowych. Od lat nie kryje się także ze swoimi prawicowymi poglądami, wyraźnie sympatyzuje z partią obecnie rządzącą oraz dobrze znany jest ze swoich kontrowersyjnych, często mało stosownych zachowań i wypowiedzi. W programie Michała Rachonia na antenie TVP Info, gdzie Jakimowicz jest dość częstym gościem, nie mógł powstrzymać się od wyrażenia swoich dziwnych stwierdzeń i opinii. Przy okazji aktor zaatakował dwóch polityków - Pawła Rabieja i Roberta Biedronia.

Jarosław Jakimowicz znowu odpłynął. "W Polsce nie ma homofobii"

Jednym z głównym tematów rozmowy w piątkowym wydaniu programu "#Jedziemy" Michała Rachonia na antenie TVP Info, był temat "Tęczowego disco", czyli wydarzenia, które miało miejsce pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie w czwartek w godzinach wieczornych, w dniu święta Bożego Ciała. Grupa młodych osób ze środowiska LGBT tańczyła pod pałacem w rytm muzyki. TVP nazywa to "prowokacją środowisk LGBT w Boże Ciało". Do sprawy odniósł się jeden z zaproszonych gości programu, aktor i prezenter telewizyjny Jarosław Jakimowicz. Poruszone zostały przy okazji także inne kwestie, takie jak homofobia, a raczej jej rzekomy brak w naszym "tolerancyjnym" - zdaniem Jakimowicza - kraju. Według Jarosława Jakimowicza niektórzy politycy, którzy solidaryzują się ze społecznością LGBT, tak naprawdę nie działają na rzecz osób nieheteronormatywnych, tylko dla siebie i swoich własnych korzyści. 

- Paweł Rabiej tak naprawdę nie działa na rzecz homoseksualistów, on działa dla siebie, a dla nich nie robi niczego dobrego. Robert Biedroń podobnie, oni myślą tylko o swoich stołkach - mówił Jarosław Jakimowicz na antenie TVP Info.

- Chciałbym zadać osobom, które mówią, że w Polsce panuje taka homofobia, żeby tak naprawdę wyjaśnili, co oni rozumieją pod tym pojęciem homofobia. Bo uważam, że w Polsce naprawdę nie ma homofobii, my tylko lubimy używać takich sformułowań. (...) U nas nie ma homofobii, my naprawdę żyjemy w cudownym, tolerancyjnym kraju i używanie takich sformułowań jest obrzydliwe i nikomu do niczego niepotrzebne - powiedział Jakimowicz.

Fragment wypowiedzi Jarosława Jakimowicza tutaj.

Źródło: Twitter / tvp.info

Powiązane