Jan Paweł II ukrywał pedofilię w kościele? Takiego zdania jest m.in. Joanna Senyszyn.. twitter.com/senyszyn_joanna
Źródło: twitter.com/senyszyn_joanna
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 18 Maja 2020

Joanna Senyszyn rozpętała burzę. "Zapaliliśmy świeczki w hołdzie ofiarom pod pomnikiem Jana Pawła II"

Jan Paweł II jest postacią, która w sercach wielu Polaków ma specjalne miejsce i wielu z nas darzy go głębokim uczuciem. Jednak jego pontyfikat owiany jest także złą sławą i kontrowersjami. Papieżowi zarzuca się bowiem ukrywanie pedofilii w kościele i krycie księży, którzy dopuszczali się tych haniebnych czynów. Zdaniem wielu osób, mógł wiedzieć o tego typu przypadkach i nie reagować lub nawet celowo zamiatać pewne sprawy pod dywan. Za to wszystko atakują go m.in. polscy politycy. Do ich grona zalicza się Joanna Senyszyn.

Joanna Senyszyn to posłanka na Sejm z ramienia SLD, publicystka i działaczka społeczna. Określa się mianem feministki, ateistki i sojuszniczki środowiska LGBT. Często zabiera głos w ważnych sprawach polityczno-społecznych, a w swoich wypowiedziach nie kryje oburzenia, poruszając tematy, które leżą jej na sercu oraz nie owija w bawełnę.

Jan Paweł II ukrywał pedofilię w kościele? Takiego zdania jest m.in. Joanna Senyszyn. Padły mocne słowa

Przy okazji 100. rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II oraz w związku z premierą drugiego filmu braci Sekielskich pt. "Zabawa w chowanego", posłanka postanowiła w nietypowy sposób wyrazić swoją solidarność z ofiarami księży pedofilów. Senyszyn uderzyła w papieża, zarzucając mu zatajanie tego problemu, a nawet bratanie się z oprawcami dzieci. Pod pomnikiem JP II złożyła kwiaty w hołdzie ofiarom, które doznały w przeszłości krzywdy z rąk duchownych. Uwieczniła ten moment zdjęciem oraz wymownym wpisem w mediach społecznościowych.

"Dość zabawy w chowanego! - powiedzieliśmy w Gdyni kościelnym pedofilom i zapaliliśmy świeczki w hołdzie ich ofiarom. Zebraliśmy się pod pomnikiem JPII, bo był to największy w historii Kościoła katolickiego przyjaciel, obrońca i patron księży-pedofilów" - napisała na Twitterze posłanka SLD, Joanna Senyszyn.

Pod wpisem rozpętała się burza wśród internautów. Jedni podzielają zdanie posłanki, inni przeciwnie, starając się bronić papieża.

twitter.com/senyszyn_joanna

Źródło: Twitter / WTV