Jan Paweł II ukrywał pedofilię w kościele? Takiego zdania jest m.in. Joanna Senyszyn.. twitter.com/senyszyn_joannaŹródło: twitter.com/senyszyn_joanna
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 18 Maja 2020

Joanna Senyszyn rozpętała burzę. "Zapaliliśmy świeczki w hołdzie ofiarom pod pomnikiem Jana Pawła II"

Jan Paweł II jest postacią, która w sercach wielu Polaków ma specjalne miejsce i wielu z nas darzy go głębokim uczuciem. Jednak jego pontyfikat owiany jest także złą sławą i kontrowersjami. Papieżowi zarzuca się bowiem ukrywanie pedofilii w kościele i krycie księży, którzy dopuszczali się tych haniebnych czynów. Zdaniem wielu osób, mógł wiedzieć o tego typu przypadkach i nie reagować lub nawet celowo zamiatać pewne sprawy pod dywan. Za to wszystko atakują go m.in. polscy politycy. Do ich grona zalicza się Joanna Senyszyn.

Joanna Senyszyn to posłanka na Sejm z ramienia SLD, publicystka i działaczka społeczna. Określa się mianem feministki, ateistki i sojuszniczki środowiska LGBT. Często zabiera głos w ważnych sprawach polityczno-społecznych, a w swoich wypowiedziach nie kryje oburzenia, poruszając tematy, które leżą jej na sercu oraz nie owija w bawełnę.

Przełom w walce z koronawirusem, fantastyczne wieści. Remdesivir zatwierdzony w leczeniu zakażonych przez Europejską Agencję LekówPrzełom w walce z koronawirusem, fantastyczne wieści. Remdesivir zatwierdzony w leczeniu zakażonych przez Europejską Agencję LekówCzytaj dalej

Jan Paweł II ukrywał pedofilię w kościele? Takiego zdania jest m.in. Joanna Senyszyn. Padły mocne słowa

Przy okazji 100. rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II oraz w związku z premierą drugiego filmu braci Sekielskich pt. "Zabawa w chowanego", posłanka postanowiła w nietypowy sposób wyrazić swoją solidarność z ofiarami księży pedofilów. Senyszyn uderzyła w papieża, zarzucając mu zatajanie tego problemu, a nawet bratanie się z oprawcami dzieci. Pod pomnikiem JP II złożyła kwiaty w hołdzie ofiarom, które doznały w przeszłości krzywdy z rąk duchownych. Uwieczniła ten moment zdjęciem oraz wymownym wpisem w mediach społecznościowych.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Trudne chwile dla córki Marty Kaczyńskiej. Podzieliła się swoim żalem w mediach społecznościowych
2. Powstaje nowa partia polityczna, zakłada ją jeden z kandydatów na prezydenta. Znajdzie sympatyków?

"Dość zabawy w chowanego! - powiedzieliśmy w Gdyni kościelnym pedofilom i zapaliliśmy świeczki w hołdzie ich ofiarom. Zebraliśmy się pod pomnikiem JPII, bo był to największy w historii Kościoła katolickiego przyjaciel, obrońca i patron księży-pedofilów" - napisała na Twitterze posłanka SLD, Joanna Senyszyn.

Pod wpisem rozpętała się burza wśród internautów. Jedni podzielają zdanie posłanki, inni przeciwnie, starając się bronić papieża.

twitter.com/senyszyn_joanna

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lek na COVID-19 przydzielany pacjentom losowo. Kontrowersyjny pomysł Kalifornijskiego Departamentu Zdrowia
  2. Śpij słodko aniołku. Wzruszający pogrzeb zamordowanej Kornelii. Morze łez w kościele
  3. TVP nie przepuściło tematu filmu Sekielskich. Materiał “Wiadomości” może bulwersować
  4. Mocne opinie Polaków po filmie Sekielskich. Badanie nie pozostawia złudzeń
  5. Emocjonalne słowa księdza na mszy o “Zabawie w chowanego”. Wszystko się nagrało, wielu będzie zadziwionych
  6. Gdzie kręcono kultowego "Janosika"? Wyjątkowe miejsce na mapie Polski

Źródło: Twitter / WTV