wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Szczegóły pogrzebu Jana Lityńskiego. Gdzie spocznie wielka postać?

8 Marca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

W ostatnim czasie duże zaskoczenie wywołała informacja o tragicznej śmierci Jana Lityńskiego. Działacz opozycji z czasów PRL utonął w czasie ratowania psa, pod którym załamał się lód. Teraz w mediach pojawiły się informacje dotyczące

  • Przekazano informacje na temat pogrzebu Jana Lityńskiego

  • Msza pogrzebowa rozpocznie się o godzinie 13:00 10 marca 2021 r. w kościele Środowisk Twórczych przy palcu Teatralnym w Warszawie

  • Sam pogrzeb odbędzie się o godzinie 15:30 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach

  • Przewidziano transmitowanie nabożeństwa w sieci

21 lutego 2021 r. zginął Jan Lityński. Znane są już pierwsze wiadomości na temat pogrzebu zasłużonego dla walki o wolność Polski oraz cenionego doradcy najważniejszych polityków w kraju.

Wiele osób podkreśla, że Jan Lityński zmarł, tak jak żył, czyli troszcząc się o dobro innych. Informacje na temat jego pochówku przekazał dziennikarz Eugeniusz Smolar oraz ksiądz Andrzej Luter.

Kiedy pogrzeb Jana Lityńskiego?

Początkowo wiele osób nie mogło uwierzyć w śmierć Jana Lityńskiego. Utrata tak wyważonego i doświadczonego głosu w publicznej debacie, szczególnie w obecnych czasach, jest wyjątkowo dotkliwa.

W sieci pojawiły się pierwsze informacje na temat pogrzebu legendy opozycji PRL. Na Facebooku ksiądz Andrzej Luter zamieścił wiadomości, że pochówek organizowany jest wraz ze stołecznym ratuszem.

Dodatkowo poinformowano, że ceremonia pogrzebowa odbędzie się 10 marca 2021 r., czyli ponad dwa tygodnie od śmieci Jana Lityńskiego. Przekazano również informacje, co do miejsca, gdzie spocznie ciało opozycjonisty. Znajdzie się w równie zasłużonym gronie, co on sam.

Gdzie pochowany zostanie Jan Lityński?

Do pogrzebu byłego doradcy Bronisława Komorowskiego odniósł się na Twitterze również Eugeniusz Smolar. Dziennikarz oraz również opozycjonista z czasów PRL przekazał, że Jan Lityński zostanie pochowany tuż obok mogił Jacka Kuronia, czy Henryka Wujca.

Przekazał jednocześnie, że wszyscy, którzy nie tylko ze względów epidemiologicznych nie będą mogli uczestniczyć w ostatniej drodze Jana Lityńskiego, mogą skorzystać z transmisji live na platformie YouTubie. Sam pogrzeb zorganizowany zostanie przy placu Teatralnym w kościele Środowisk Twórczych.

Msza pogrzebowa rozpocznie się o godzinie 13:00, a złożenie ciała Jana Lityńskiego na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie zaplanowane jest na 15:30 10 marca.

Jan Lityński zginął 21 lutego ratując swojego psa

Opozycjonista z czasów PRL oraz ceniony przez wiele środowisk doradca zmarł 21 lutego w okolicach Pułtuska, gdy w czasie spaceru wałami przeciwpowodziowymi zauważył, że jeden z obecnych z nim psów wpadł do rzeki Narew. Niestety i pod nim lód się załamał i wpadł do wody.

Ciało odnaleziono po 6 dniach poszukiwań. Znajdowało się ono 200 metrów od miejsca wypadku, 5 metrów w dół zaplątane w korzenie roślinności (więcej na ten temat przeczytać możesz >TUTAJ<). W chwili śmierci miał on 75 lat.

Źródło: Interia / Twitter.com / Facebook.com 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >