wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Szczegóły pogrzebu Jana Lityńskiego. Gdzie spocznie wielka postać?

8 Marca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

W ostatnim czasie duże zaskoczenie wywołała informacja o tragicznej śmierci Jana Lityńskiego. Działacz opozycji z czasów PRL utonął w czasie ratowania psa, pod którym załamał się lód. Teraz w mediach pojawiły się informacje dotyczące

  • Przekazano informacje na temat pogrzebu Jana Lityńskiego

  • Msza pogrzebowa rozpocznie się o godzinie 13:00 10 marca 2021 r. w kościele Środowisk Twórczych przy palcu Teatralnym w Warszawie

  • Sam pogrzeb odbędzie się o godzinie 15:30 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach

  • Przewidziano transmitowanie nabożeństwa w sieci

21 lutego 2021 r. zginął Jan Lityński. Znane są już pierwsze wiadomości na temat pogrzebu zasłużonego dla walki o wolność Polski oraz cenionego doradcy najważniejszych polityków w kraju.

Wiele osób podkreśla, że Jan Lityński zmarł, tak jak żył, czyli troszcząc się o dobro innych. Informacje na temat jego pochówku przekazał dziennikarz Eugeniusz Smolar oraz ksiądz Andrzej Luter.

Kiedy pogrzeb Jana Lityńskiego?

Początkowo wiele osób nie mogło uwierzyć w śmierć Jana Lityńskiego. Utrata tak wyważonego i doświadczonego głosu w publicznej debacie, szczególnie w obecnych czasach, jest wyjątkowo dotkliwa.

W sieci pojawiły się pierwsze informacje na temat pogrzebu legendy opozycji PRL. Na Facebooku ksiądz Andrzej Luter zamieścił wiadomości, że pochówek organizowany jest wraz ze stołecznym ratuszem.

Dodatkowo poinformowano, że ceremonia pogrzebowa odbędzie się 10 marca 2021 r., czyli ponad dwa tygodnie od śmieci Jana Lityńskiego. Przekazano również informacje, co do miejsca, gdzie spocznie ciało opozycjonisty. Znajdzie się w równie zasłużonym gronie, co on sam.

Gdzie pochowany zostanie Jan Lityński?

Do pogrzebu byłego doradcy Bronisława Komorowskiego odniósł się na Twitterze również Eugeniusz Smolar. Dziennikarz oraz również opozycjonista z czasów PRL przekazał, że Jan Lityński zostanie pochowany tuż obok mogił Jacka Kuronia, czy Henryka Wujca.

Przekazał jednocześnie, że wszyscy, którzy nie tylko ze względów epidemiologicznych nie będą mogli uczestniczyć w ostatniej drodze Jana Lityńskiego, mogą skorzystać z transmisji live na platformie YouTubie. Sam pogrzeb zorganizowany zostanie przy placu Teatralnym w kościele Środowisk Twórczych.

Msza pogrzebowa rozpocznie się o godzinie 13:00, a złożenie ciała Jana Lityńskiego na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie zaplanowane jest na 15:30 10 marca.

Jan Lityński zginął 21 lutego ratując swojego psa

Opozycjonista z czasów PRL oraz ceniony przez wiele środowisk doradca zmarł 21 lutego w okolicach Pułtuska, gdy w czasie spaceru wałami przeciwpowodziowymi zauważył, że jeden z obecnych z nim psów wpadł do rzeki Narew. Niestety i pod nim lód się załamał i wpadł do wody.

Ciało odnaleziono po 6 dniach poszukiwań. Znajdowało się ono 200 metrów od miejsca wypadku, 5 metrów w dół zaplątane w korzenie roślinności (więcej na ten temat przeczytać możesz >TUTAJ<). W chwili śmierci miał on 75 lat.

Źródło: Interia / Twitter.com / Facebook.com 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią m&oacute;wioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Abp Grzegorz Ryś przeprasza urażonych wiernych

Polska

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni". Abp Grzegorz Ryś przeprasza wiernych

Czytaj więcej >
Instagram/fundacjaocalenie

Polska

Kolejne tragiczne wydarzenia na granicy. Fundacja Ocalenie ujawniła działania Straży Granicznej

Czytaj więcej >
EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >